1. Link do strony z możliwością wsparcia forum:
https://pomagam.pl/forumdss_2020_22

2. Konta nowych użytkowników są aktywowane przez Administrację
(linki aktywacyjne nie działają) - zwykle w ciągu ok. 24 ÷ 48 h.

DUM SPIRO-SPERO Forum Onkologiczne Strona Główna

Logo Forum Onkologicznego DUM SPIRO-SPERO
Forum jest cz?ci? Fundacji Onkologicznej | przejdź do witryny Fundacji

Czat Mapa forum Formularz kontaktowyFormularz kontaktowy FAQFAQ
 SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  AlbumAlbum
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat :: Następny temat
Rak piersi, potrójnie ujemny - wznowa ?
Autor Wiadomość
soja 
PRZYJACIEL Forum



Dołączyła: 04 Lut 2009
Posty: 1263
Pomogła: 194 razy

 #16  Wysłany: 2009-05-02, 21:01  


ER negatywny i PgR negatywny oznaczają, że nowotwór nie jest hormonozależny, tak więc w tym wypadku hormonoterapia nie miałaby żadnego sensu. Mutacja BRCA1 nie ma z tym nic wspólnego. Jesli masz jakieś pytania pisz śmiało. Pozdrawiam i daj znać co słychać jak już będziesz coś nowego wiedziała :) I oczywiście trzymam kciuki, żeby to był fałszywy alarm.
 
DumSpiro-Spero 
Administrator



Dołączyła: 19 Sty 2009
Posty: 7458
Pomogła: 3498 razy

 #17  Wysłany: 2009-05-29, 15:20  


maiami, co u Ciebie?
_________________
pozdrawiam, DSS.
 
maiami 



Dołączyła: 01 Maj 2009
Posty: 9
Pomogła: 1 raz

 #18  Wysłany: 2009-05-30, 21:57  


DSS Ja czekam ...

We wtorek mam spotkanie z lekarzem, zrobiłam USG, mammografie i biopsje, nic nie chcieli mi powiedzieć. Jakiś tydzień temu dostałam list ze szpitala z chirurgii, informujący o spotkaniu z lekarzem.
Jak mówiłam chyba wcześniej, nie przebywam w Polsce, badania robiłam tu gdzie mieszkam i jak to mówią "co kraj to obyczaj" ...

Napewno odezwe się na forum i podziele się informacjami na mój temat.

Narazie, po długiej (prawie 1,5 miesiąca!!) obserwacji guzka powiem tylko tyle, że czasem się zmienia, raz jest większy raz mniejszy. Nadal boli mnie pacha i całe miejsce pooperacyjne.

Odezwe się napewno po wizycie z lekarzem

pozdr
_________________
____________
maiami
 
maiami 



Dołączyła: 01 Maj 2009
Posty: 9
Pomogła: 1 raz

 #19  Wysłany: 2009-06-04, 11:39  


No to się tłumaczę ...

Jak mówiłam, we wtorek miałam spotkanie z lekarzem.
Z informacji od lekarza wiem, że "podejrzewają" u mnie odległy odczyn popromienny a raczej jak to określił lekarz; "mają taką nadzieje...". Z obrazu USG oraz mammografii nie uzyskali jednoznacznej odpowiedzi na pytanie czy jest to wznowa czy skutek naświetlań które otrzymałam.

Biopsja, którą miałam robioną wcześniej, nic nie wykazała. Lekarz wydał dalsze skierowanie na kolejną punkcję, tym razem gruboigłową. Poszłam na nią wczoraj, czekając w gabinecie zapadła decyzja o zmianie badania. Nie zrozumiałam właściwie dlaczego znów zdecydowali się na cienkoigłową. Wytłumaczyli mi to tak, iż obawiają się zbyt bliskiego położenia "tego co tam znaleźli" od klatki piersiowej...
Znów został mi pobrany materiał do badań. Wtedy zostały wzięte 2 próbki. Teraz zrobili mi chyba z 7 wkłuć.
Do ręki nie dostałam żadnych wyników, ponieważ na dzień dzisiejszy nie ma jednoznacznej diagnozy.
Kolejna wizyta 07.07 :-(
Czy to możliwe aby USG czy mammografia nie dała jasnego obrazu co się tam dzieje?? :-(

Chyba zwariuje!!
_________________
____________
maiami
 
jogi45 
PRZYJACIEL Forum



Dołączyła: 04 Lut 2009
Posty: 618
Skąd: Szczecin
Pomogła: 110 razy

 #20  Wysłany: 2009-06-04, 12:24  


Doskonale cię rozumiem. u mnie jest podobnie - badają i nic to nie wnosi. Okazuje się że nie ma jednoznacznych badań. Tylko porównanie wszystkich daje obraz sprawy. Z mojego doświadczenia mogę ci jeszcze powiedzieć że lepiej się badać w dobrych ośrodkach, tam gdzie mają nowoczesny sprzęt, doświadczenie i przede wszystkim solidnie opisują wyniki. Dobrze jest jeśli ma sie zaufanie do lekarza ale też wiedzę z innych profesjonalnych źródeł na temat badań jakie wykonują i swojej choroby . Mamy prawo pytać lekarza, on teoretycznie ma obowiązek nam wszystko wyjaśnić ale czasem zbywają nas byle czym. Nie denerwuj się, nic tym nie przyspieszysz. Możesz jedynie w międzyczasie pytać w innych ośrodkach co by zrobili w twojej sprawie.
Trzymaj się.
_________________
Antoine de Saint-Exupéry
Przyjaciele są jak ciche anioły, które podnoszą nas, kiedy nasze skrzydła zapominają, jak latać
 
mral 
PRZYJACIEL Forum



Dołączyła: 30 Sty 2009
Posty: 466
Pomogła: 75 razy

 #21  Wysłany: 2009-06-12, 20:09  


Witaj Maiami,
maiami napisał/a:

Lekarz wydał dalsze skierowanie na kolejną punkcję, tym razem gruboigłową. Poszłam na nią wczoraj, czekając w gabinecie zapadła decyzja o zmianie badania. Nie zrozumiałam właściwie dlaczego znów zdecydowali się na cienkoigłową. Wytłumaczyli mi to tak, iż obawiają się zbyt bliskiego położenia "tego co tam znaleźli" od klatki piersiowej...
Znów został mi pobrany materiał do badań. Wtedy zostały wzięte 2 próbki. Teraz zrobili mi chyba z 7 wkłuć.


Nie rozumiem dlaczego biopsja cienkoigłowa jest bezpieczniejsza od gruboigłowej, nie znalazłam na ten temat żadnej informacji– proszę napisz jeśli wiesz coś więcej na ten temat.
Natomiast natrafiłam na informacje n/temat biopsji mammotomicznej stereotaktycznej, która wydaje się być idealną w sytuacji położenia zmiany blisko klatki piersiowej.

Cytat:
Biopsja mammotomiczna stereotaktyczna

Odpowiednio dobrana wielkość otworu w blacie stołu diagnostyczne, "pływający" blat stołu oraz ruch ramienia C z lampą RTG, kamerą CCD i przystawką biopsyjną, umożliwia dostęp do badanego obszaru pod kątem 360 stopni bez konieczności zmiany ułożenia pacjentki.
Naprowadzanie igły odbywa się poprzez podanie współrzędnych polowych docelowego punktu biopsyjnego. Oznacza to, że system odczytuje odległość docelowego punktu biopsyjnego od środka układu współrzędnych oraz kąt pomiędzy płaszczyzną XY i prostą przecinającą ten punkt oraz początek układu współrzędnych. Umożliwia to wykonywanie biopsji praktycznie dowolnego punktu piersi, nawet z obszaru położonego w pobliżu klatki piersiowej i węzłów chłonnych.

Źródło: http://www.4wsk.pl/pl/radiologia/mammotomia.html

maiami napisał/a:

Do ręki nie dostałam żadnych wyników, ponieważ na dzień dzisiejszy nie ma jednoznacznej diagnozy.

Generalnie , wynik badania powinnaś otrzymać niezależnie od jego zawartości.

maiami napisał/a:

Czy to możliwe aby USG czy mammografia nie dała jasnego obrazu co się tam dzieje??

Na podstawie obrazu mammograficznego/USG doświadczony radiolog może mówić o prawdopodobieństwie charakteru zmiany, ale w celu potwierdzenia lub wykluczenia zawsze potrzebna jest dalsza diagnostyka tj. badanie hist. –pat. materiału pobranego ze zmiany.
_________________
Miejsce człowieka jest tam, gdzie jego wolność nabiera pełnego sensu.

Ks. prof. Józef Tischner
 
Misia 



Dołączyła: 19 Lut 2009
Posty: 9

 #22  Wysłany: 2009-06-17, 22:55  


Pozdrawiam
mral napisał/a:
Nie rozumiem dlaczego biopsja cienkoigłowa jest bezpieczniejsza od gruboigłowej, nie znalazłam na ten temat żadnej informacji– proszę napisz jeśli wiesz coś więcej na ten temat.

Nie pamietam gdzie przeczytałam, że prowadzone są badania w celu wykazania zależności wykonania biopsji gruboigłowej a uzłośliwieniem guza i że jest to wysoce prawdopodobne i że w Stanach i UE zaczynają odchodzić od tej metody. Notabene moja teściowa miała taką biopsję ok. 2 lat temu i nie wykazała nic groźnego a drugą pół roku temu i to już był wyrok. Szkoda tylko że wtedy mama nie zgodziła się na usunięcie guza.
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  


logo

Statystki wizyt z innych stron
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group