1. Link do strony z możliwością wsparcia forum:
https://pomagam.pl/forumdss_2020_22

2. Konta nowych użytkowników są aktywowane przez Administrację
(linki aktywacyjne nie działają) - zwykle w ciągu ok. 24 ÷ 48 h.

DUM SPIRO-SPERO Forum Onkologiczne Strona Główna

Logo Forum Onkologicznego DUM SPIRO-SPERO
Forum jest cz?ci? Fundacji Onkologicznej | przejdź do witryny Fundacji

Czat Mapa forum Formularz kontaktowyFormularz kontaktowy FAQFAQ
 SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  AlbumAlbum
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat :: Następny temat
Poprosze o interpretacje wyniku histopatologicznego guza sli
Autor Wiadomość
wioleczka999 


Dołączyła: 28 Kwi 2010
Posty: 7

 #1  Wysłany: 2010-04-28, 20:28  Poprosze o interpretacje wyniku histopatologicznego guza sli


Wiec tak mama miała sliniawke... po dłuzszym leczeniu wycieli ja i oto jest wynik. poprosze o jego interpretację.. szczera...

I II III IV . carcinoma planeopitheliale kreatodes partim cum necrosi g-2 singa desmoplasiase et inflammations stromatis.

To wynik z wycinka pobranego z szyi. wilekości guza wynosiła 6x6x5.5

A oto wyniki z węzłów chłonnych.... które tez zostały qwyciete...


metastases carinomatonis planeoepitelialias in lymphonodo.
Obok s a cyfry 4-4 lub też 1-6...


czekam na odpowiedz.

Wiem , ze jest to rak płaskonabłonkowy, tylko chce wiedziec jaki jest stopien zaawansowania chorby, i szczegóły jakie ktos moze mi podavc...

dziekuje z góry...
 
madziorek
[konto usunięte]



Posty: 0

 #2  Wysłany: 2010-04-28, 22:14  


wioleczka999, rak płaskonabłonkowy rogowaciejący stopniu złośliwości histologicznej G-2 w skali 1-3 jest to nowotwór bardzo złośliwy, z zajętymi węzłami chłonnymi. Co do dalszego typu leczenia nic konkretnie nie można napisać, gdyż brakuje wielu danych.Proszę przepisz wszystkie wyniki- histopatologiczny i wcześniejsze robione przed i po operacji.
A i nie śliniawka tylko ślinianka ;)

czekamy i jesteśmy z Tobą. M.
 
wioleczka999 


Dołączyła: 28 Kwi 2010
Posty: 7

 #3  Wysłany: 2010-06-12, 16:53  rak płaskonablonkowya ból głowy


Wczesniej juz opisywałam mamy przypadek, lecz teraz mam kilka dalszych pytań mam nadzieje, ze ktoś pokusi sie o odpowiedz na nie.

Mama ma stwierdzonego raka płaskonablonkowego, jak lekarz jej powiedział miała przejśc radioterapie po wycieciu. Jednak nagle koncepcja sie zmieniała mam ma sie stawic za 2 dni do szpitala na oddział by poddac sie chemii. czy mogłby mi cos o tym ktos napisac czemu zmiania?

Druga opcja ,z e po operacji juz ponad msc a mame starsznie boli głowa.. nie do wytrzymania?


Prosze bardzo o odp.

[ Komentarz dodany przez: Richelieu: 2010-06-12, 19:02 ]
Wioleczko, post przeniosłem do Twojego wątku. Pisz wszystko tu w tym jednym miejscu. Pozdrawiam.
 
Richelieu 
Administrator



Dołączył: 15 Lut 2009
Posty: 7486
Skąd: Gyddanyzc
Pomógł: 4945 razy

 #4  Wysłany: 2010-06-12, 19:09  


Wioleczko,

Nie wiem, dlaczego lekarz zadecydował o zmianie terapii.
Może były ku temu jakieś przesłanki: nowe wyniki badań, zmiana stanu (poprawa, pogorszenie) w jakim znajduje się mama ?

Ponieważ były stwierdzone przerzuty do węzłów chłonnych, więc nie jest to już wczesne stadium choroby.
Wg mojej wiedzy często się zdarza, że chemioterapię stosuje się przed zabiegiem operacyjnym w celu zmniejszenia guza / uzyskania poprawy (regresji) przed operacją i dalszym leczeniem chemio- i/lub radioterapią.
Ale nie wiem, czy w przypadku Twojej mamy były takie właśnie czy inne przesłanki do zmiany decyzji lekarza.

Możliwe też, że proponowana chemioterapia miałaby mieć charakter leczenia paliatywnego, o ile lekarz stwierdził, że zaszły zmiany uniemożliwiające przeprowadzenie zabiegu operacyjnego, jednak to jest tylko jedno z możliwych hipotetycznych przypuszczeń.
Podajesz za mało danych, by wypowiedzieć się na ten temat bardziej wiążąco.

Wspomniany przez Ciebie ból głowy może (ale nie musi) być związany z ewentualnymi (tylko ewentualnymi, nie wiemy, czy są) zmianami nowotworowymi.

Pozdrawiam serdecznie.
_________________
Solve calceamentum de pedibus tuis: locus enim, in quo stas, terra sancta est [Ex: 3, 5]
 
wioleczka999 


Dołączyła: 28 Kwi 2010
Posty: 7

 #5  Wysłany: 2010-06-23, 19:36  chemia?


proposiłabym o informacje na temat chemii o nazwie taksoter, platyna
Oraz prawdopodobnie cioplain ebeve

Cokolwiek czy to silne związki ITP

[ Komentarz dodany przez: DumSpiro-Spero: 2010-06-23, 19:48 ]
Po raz kolejny scalamy nowo założony przez Ciebie temat z Twoim wcześniejszym wątkiem, prosząc ponownie o kontynuowanie opisów i pytań
w jednym i tym samym wątku (uzasadnienie w Regulaminie Forum). Pozdrawiam.
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  


logo

Statystki wizyt z innych stron
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group