1. Link do strony z możliwością wsparcia forum:
https://pomagam.pl/forumdss_2020_22

2. Konta nowych użytkowników są aktywowane przez Administrację
(linki aktywacyjne nie działają) - zwykle w ciągu ok. 24 ÷ 48 h.

DUM SPIRO-SPERO Forum Onkologiczne Strona Główna

Logo Forum Onkologicznego DUM SPIRO-SPERO
Forum jest cz?ci? Fundacji Onkologicznej | przejdź do witryny Fundacji

Czat Mapa forum Formularz kontaktowyFormularz kontaktowy FAQFAQ
 SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  AlbumAlbum
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat :: Następny temat
Rak niedrobno komorkowy prosba o interpretaccje wynikow bada
Autor Wiadomość
absenteeism 
Administrator



Dołączyła: 14 Paź 2009
Posty: 13332
Skąd: Łódź
Pomogła: 9431 razy

 #16  Wysłany: 2012-10-11, 15:24  


Encorton = steryd.
_________________
 
MariuszRu 


Dołączył: 04 Paź 2012
Posty: 16

 #17  Wysłany: 2012-10-11, 15:50  


a Co moze oznaczac zaznaczony objaw Glodflama po lewej? W badaniach lab.zwrocono uwage na przyspieszony OB? wysoki poziom CRP (111,31), nieznaczna niedokrwistosc normocytarna, nieznaczna hiperglikemie, wysokie stezenie mocznika (106), kreatyniny (2,37). Co te wyniki mowia?
 
absenteeism 
Administrator



Dołączyła: 14 Paź 2009
Posty: 13332
Skąd: Łódź
Pomogła: 9431 razy

 #18  Wysłany: 2012-10-11, 16:00  


MariuszRu napisał/a:
a Co moze oznaczac zaznaczony objaw Glodflama po lewej?

>> Objaw Goldflama <<

MariuszRu napisał/a:
W badaniach lab.zwrocono uwage na przyspieszony OB? wysoki poziom CRP (111,31), nieznaczna niedokrwistosc normocytarna, nieznaczna hiperglikemie, wysokie stezenie mocznika (106), kreatyniny (2,37).

OB + CRP - może być infekcja, może być to też wynik choroby nowotworowej.
Hiperglikemia - za wysoki poziom cukru.
Mocznik, kreatynina - kłopot z nerkami.
Niedokrwistość normocytarna - obniżony poziom czerwonych krwinek przy ich prawidłowym rozmiarze
_________________
 
MariuszRu 


Dołączył: 04 Paź 2012
Posty: 16

 #19  Wysłany: 2012-10-11, 16:15  


Dziekuje za odp. absenteeism :) . Jutro znow jade do taty:). Mam nadzieje ze bedzie sie lepiej czul niz dzis.

Pozdrawiam
Mariusz
 
MariuszRu 


Dołączył: 04 Paź 2012
Posty: 16

 #20  Wysłany: 2012-10-13, 22:47  


Witam. Mój tata jak mi to powiedział ma leki nie może spać dziś jak go zobaczyłem wyglądał jak by z tydzień nie spał . Pytałem lekarza czy dostaje coś na uspokojenie i na sen i dostaje. Ale jak sam mówi że jak się spróboj położyć to za chwilę ma kaszel i go dusi . Powiedziałem żeby na wpół siedząc i leżąc spał ale jak to mój tata zawsze uparty i musi po swojemu. Czy leki są dlatego że boi się że może się dusi ? Jak można temu zaradzić ? Próbowałem rozmawiac z nim no ale nie wiem czy coś to dało jutro się przekonam.
 
absenteeism 
Administrator



Dołączyła: 14 Paź 2009
Posty: 13332
Skąd: Łódź
Pomogła: 9431 razy

 #21  Wysłany: 2012-10-14, 10:48  


MariuszRu napisał/a:
Czy leki są dlatego że boi się że może się dusi ?

Tzn. czy dostaje leki dlatego, że się boi, że się udusi? Bo nie bardzo rozumiem pytanie.

Nie wiemy, jakie leki dokładnie dostaje tata i z jakich dokładnie wskazań - o tym decyduje lekarz.
Warto sprawdzić czy tata ma jakieś leki p/kaszlowe, czy kaszel jest suchy czy mokry, bo może jest wynikiem infekcji.
_________________
 
MariuszRu 


Dołączył: 04 Paź 2012
Posty: 16

 #22  Wysłany: 2012-10-14, 21:29  


Witam
Jesli chodzi o pytanie z poprzedniego postu z szczerze mowiac teraz nie mam pojecia o co dokladnie chcialem spytac ale to dlatego ze mam natlok mysli itd. Dzis odiwedzilem tate razem z jego wnukami (dzieci mojej siostry) super bylo popatrzec jak sie cieszy:D. I powiem ze dzis 1 raz od pobytu w szpitalu spal praiw 5 godzin w dzien, bo naprawde zle wygladal po tylko paru godzinach snu w ciagu tego tygodnia.

Chcialbym spytac dlaczego jak to moj tata mowi "starsznie leci mu glowa do dolu" ? Nie mozesz dlugo trzymac glowy pinowo np zeby siedzac ogladac tv a w szpitalu tv jest podwieszona wysoko. Czy to moze byc spowodowane powiekszonymi wezlami? Oraz czy konieczne jest podawanie morfiny jak pani doktor powiedziala zeby zmiejszyc dusznosc/kaszel? A jesli chodzi o rodzaj kaszlu to jest mokry tylko czesto mam problem zeby wydzielina ze tak powiem sie "oderwala".
 
absenteeism 
Administrator



Dołączyła: 14 Paź 2009
Posty: 13332
Skąd: Łódź
Pomogła: 9431 razy

 #23  Wysłany: 2012-10-14, 21:40  


MariuszRu napisał/a:
Chcialbym spytac dlaczego jak to moj tata mowi "starsznie leci mu glowa do dolu"

Może ma osłabione mięśnie karku i dlatego. Nie wiemy, czy go coś wówczas boli, czy po prostu nie ma siły trzymać głowy.

MariuszRu napisał/a:
czy konieczne jest podawanie morfiny jak pani doktor powiedziala zeby zmiejszyc dusznosc/kaszel?

Nie wiem, czy konieczne, bo nie wiemy co było podawane wcześniej i jak działało, ale morfina ma działanie przeciwkaszlowe, jest także elementem leczenia objawowego duszności.
_________________
 
MariuszRu 


Dołączył: 04 Paź 2012
Posty: 16

 #24  Wysłany: 2012-10-14, 22:13  


Dziekuje za odp :) . We wtorek w końcu konsultacja w CO na Ursynowie. Tata tak krecil i tak mieszal ze w koncu wymieszal i zawiezie go karetka na konsultacje :) zawsze musi osiagnac swoj cel :) uparciuch. Mam nadzieje ze beda pomyslne konssultacje wzgledem dalszego lecznia.

Pozdrawiam
Mariusz

[ Dodano: 2012-10-14, 22:15 ]
Aaa jesli chodzi o leki jakie dostawal dostaje to jest tak ciezko wyciagnac co kolowiek o lekarza prowadzacego ze szok. Probowalem wszystkiego i nic pani doktor twierdzi ze nie moze nic powiedziec i ze wszystko bedzie na wypisie;/.

[ Dodano: 2012-10-15, 20:19 ]
Dobry wieczor.
Mam takie pytanie czy podczas konsultacji w CO w Warszawie onkolog przyjmie mojego tate na oddzial w sensie czy tato zostanie np pare dni w szpitalu?? Czy po konsultacji zostanie odeslany do domu np z terminem stawienia sie na leczenie, oczywiscie jesli i mam nadzieje ze tak sie stanie zostanie zakwalifikowany do leczenia chemio lub radioterapia.
 
MariuszRu 


Dołączył: 04 Paź 2012
Posty: 16

 #25  Wysłany: 2012-10-17, 21:57  


Witam. Wczoraj byłem z tata na konsultacji w co na ursynowie i niestety nie został zakwalifikowany na leczenie. :-( :-( dwóch lekarzy badało tatę i stwierdzili że nie kwalifikuje się :-( . Od dziś tata przebywa w hospicjum. Myśli że to normalny szpital i że go wylicza . Ja już nie wiem co mam robić czy próbować konsultować jeszcze gdzie indziej jestem rozdarty dopiero chyba teraz dotarło wpełni do mnie że może go zabraknąć . Nie mam pojęcia jak funkcjonować tak bardzo nie chce żeby odszedł
 
DumSpiro-Spero 
Administrator



Dołączyła: 19 Sty 2009
Posty: 7458
Pomogła: 3498 razy

 #26  Wysłany: 2012-10-17, 23:49  


MariuszRu napisał/a:
Wczoraj byłem z tata na konsultacji w co na ursynowie i niestety nie został zakwalifikowany na leczenie. :-( :-( dwóch lekarzy badało tatę i stwierdzili że nie kwalifikuje się :-( . (...)
Ja już nie wiem co mam robić czy próbować konsultować jeszcze gdzie indziej jestem rozdarty

» Zaawansowana choroba nowotworowa a leczenie onkologiczne «
O problemie późno postawionej diagnozy i konieczności dokonania wyboru: czy wdrożyć chemioterapię czy zostać przy leczeniu objawowym?


pozdrawiam ciepło...
_________________
pozdrawiam, DSS.
 
MariuszRu 


Dołączył: 04 Paź 2012
Posty: 16

 #27  Wysłany: 2012-10-19, 01:54  


Witam. Mój tato zmarł dziś o 17 we śnie . Diagnoza była 1.10.2012 nie daje rady to za ciężkie

[ Dodano: 2012-10-19, 02:04 ]
Czekał aż go wezmę za rękę i odszedł to jest tak ciężkie tak bardzo boli
 
balagan 


Dołączyła: 22 Lis 2011
Posty: 330
Pomogła: 42 razy

 #28  Wysłany: 2012-10-19, 02:26  


Tak bardzo mi przykro ::rose:: ::rose:: ::rose::
_________________
balagan
 
Maciek76 
PRZYJACIEL Forum



Dołączył: 19 Lip 2012
Posty: 434
Skąd: S-c
Pomógł: 69 razy

 #29  Wysłany: 2012-10-19, 04:30  


Bardzo mi przykro ::rose::
_________________
Carcinoma planoepitheiliale akeratodes g2
 
 
infinity 
PRZYJACIEL Forum


Dołączyła: 21 Sie 2012
Posty: 576
Skąd: United Kingdom
Pomogła: 197 razy

 #30  Wysłany: 2012-10-19, 08:15  


Wyrazy glebokiego wspolczucia
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  


logo

Statystki wizyt z innych stron
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group