1. Link do strony z możliwością wsparcia forum:
https://pomagam.pl/forumdss_2020_22

2. Konta nowych użytkowników są aktywowane przez Administrację
(linki aktywacyjne nie działają) - zwykle w ciągu ok. 24 ÷ 48 h.

DUM SPIRO-SPERO Forum Onkologiczne Strona Główna

Logo Forum Onkologicznego DUM SPIRO-SPERO
Forum jest cz?ci? Fundacji Onkologicznej | przejdź do witryny Fundacji

Czat Mapa forum Formularz kontaktowyFormularz kontaktowy FAQFAQ
 SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  AlbumAlbum
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat :: Następny temat
Rak migdałka podniebiennego - prosba o wszelkie informacje
Autor Wiadomość
kiwi 


Dołączyła: 30 Gru 2009
Posty: 28
Pomogła: 1 raz

 #31  Wysłany: 2010-02-27, 14:28  


Dziękuję zufed za panthenol :) .
Mama zatargała chusteczki do RCO i Panie pielęgniarki potwierdziły wcześniejsze zeznania ;) . Polecają je pacjentom naświetlanym. Upewniłam się, jestem spokojniejsza.
 
zufed 
PRZYJACIEL Forum



Dołączyła: 10 Kwi 2009
Posty: 2473
Skąd: Kraków
Pomogła: 348 razy

 #32  Wysłany: 2010-02-28, 23:06  


mnie bardzo pomagał, łagodził pieczenie kiedy miałam wręcz rany po radio.

Co do tych chusteczek, pogrzebałam troszkę w necie bo mi to spokoju nie dawało, i np chusteczki Dzidziuś Sensitive zawierają pantenol w składzie (co by teoretycznie wyjaśniało czemu są polecane), a Pampers Baby Fresh już mają "gorszy" skład bo znalazłam w składzie alkohol. Ale mówiąc szczerze, sama nie wiem, chyba bym tych chusteczek nie używała.

ściskam
_________________
Amor vincit omnia...
 
 
mamanel 
PRZYJACIEL Forum



Dołączyła: 28 Lut 2009
Posty: 1010
Pomogła: 180 razy

 #33  Wysłany: 2010-03-01, 16:04  


W temacie chusteczek nawilżających jestem dosyć dobrze obeznana (sprawdziłam kilka firm) i najdelikatniejsze są wg mnie Bambino. Huggies można dostać w wersji "tylko nasączone wodą" - PURE.
Ale skóry nie wolno niczym pocierać więc nie wiem, czy jest sens kupować takie chusteczki.
Nie mówiąc o tym, co pisały wcześniej dziewczyny - jest w nich trochę chemii, więc mogą podrażniać.
_________________
mamanel
 
zufed 
PRZYJACIEL Forum



Dołączyła: 10 Kwi 2009
Posty: 2473
Skąd: Kraków
Pomogła: 348 razy

 #34  Wysłany: 2010-03-01, 16:56  


no właśnie, dlatego ja szczerze odradzam, nie wiem czemu tak doradzają w CO, jak możecie zapytaj co ma na celu przykładanie tych chusteczek bo strasznie jestem ciekawa.
_________________
Amor vincit omnia...
 
 
jusia 
MODERATOR



Dołączyła: 14 Mar 2009
Posty: 1959
Skąd: Poznań/Luboń
Pomogła: 326 razy


 #35  Wysłany: 2010-03-01, 17:45  


Co do tych chusteczek,to sama jestem ciekawa dlaczego lekarz je zalecił.
Jak mój Tata zaczynał naświetlania,to na wstępie lekarka informowała,że nie wolno niczego na naświetlaną skórę używać-jedynie talk zalecali i oliwkę po zakończeniu radio.
Lekarka mówiła,że wcześniejsze mycie,podrażnianie kosmetykami pola napromienianego może doprowadzić do nasilenia odczynu popromiennego, a nawet do martwicy skóry.
Tata mi opowiadał,że jak lekarka zobaczyła,że jadna pani używa chusteczek to natychmiast kazała je odstawić.
_________________
================================
www.fundacja-onkologiczna.pl
 
 
zufed 
PRZYJACIEL Forum



Dołączyła: 10 Kwi 2009
Posty: 2473
Skąd: Kraków
Pomogła: 348 razy

 #36  Wysłany: 2010-03-01, 18:46  


dokładnie jusiu, u mnie też był zakaz jakichkolwiek kosmetyków, jedynie mogłam używać mydła biały jeleń, chociaż ja i tak nie chętnie się prysznicowałam bo każde wejście pod prysznic kończyło się tak, że z bólu płakałam i szybko wyłaziłam.
_________________
Amor vincit omnia...
 
 
kiwi 


Dołączyła: 30 Gru 2009
Posty: 28
Pomogła: 1 raz

 #37  Wysłany: 2010-03-01, 19:48  


chusteczek ciąg dalszy....
Mama dzisiaj była u lekarza (po piątym naświetlaniu), i odnośnie chusteczek właśnie, to lekarz sceptycznie. Może je tylko przykładać maksymalnie raz dziennie, żeby "poczuć świeżość", nie pocierać broń boże. Tak więc wyszło na rację forumowiczek, dziękuję Wam, gdyby nie te ostrzeżenia nie drążyłybyśmy tematu. Panie pielęgniarki polecają (nie lekarz), nie mówią jakie chusteczki, ludzie kupują różne i pewnie różne są tego efekty.
Przepisano poza tym jakiś płyn do płukania jamy ustnej, niestety robiony w aptece, więc na razie nie wiem co to za cudo. Jak podjadę do Mamy to spiszę i dam znać.
Pozdrawiam
M.
 
mamanel 
PRZYJACIEL Forum



Dołączyła: 28 Lut 2009
Posty: 1010
Pomogła: 180 razy

 #38  Wysłany: 2010-03-01, 20:10  


Robione w aptece są najlepsze :) Najlepiej, żeby nie zawierał mentolu.
_________________
mamanel
 
zufed 
PRZYJACIEL Forum



Dołączyła: 10 Kwi 2009
Posty: 2473
Skąd: Kraków
Pomogła: 348 razy

 #39  Wysłany: 2010-03-01, 21:06  


kiwi najważniejsze, że sprawa się wyjaśniła w sumie. :)
_________________
Amor vincit omnia...
 
 
kiwi 


Dołączyła: 30 Gru 2009
Posty: 28
Pomogła: 1 raz

 #40  Wysłany: 2010-03-02, 08:55  


mamanel, ja pisałam, "niestety" z tego względu, że nie jestem teraz w stanie podać nazwy i/lub składu... :mrgreen:
jest ok :)
 
kiwi 


Dołączyła: 30 Gru 2009
Posty: 28
Pomogła: 1 raz

 #41  Wysłany: 2010-04-12, 20:11  


Witam po długiej nieobecności.
Moja Mama jest już po całej radioterapii, w środę 7 kwietnia miała ostatnią - 31 lampę. Czuje się dobrze, dzięki Wam i Waszym zaleceniom samopoczucie i wyniki krwi ma niezłe - a nawet dobre (Jogi, Twoje buraczki!!! :-D ). Smaku nie ma, ale wszysciutko je + multidrinki, poparzona co prawda skóra na szyi, ale to tylko tyle ze skutków ubocznych!!!!!
Teraz 26 kwietnia wizyta u laryngologa i na początku maja kontrolny radioterapeuta.
Hurrraaaaa!!!
Dziękuję Wam, gdyby nie forum nie wiedziałabym o siemieniu lnianym, pantenolu, osławionych buraczkach w kapsułkach i wielu innych BARDZO pomocnych rzeczach.
Pozdrawiam
 
jogi45 
PRZYJACIEL Forum



Dołączyła: 04 Lut 2009
Posty: 618
Skąd: Szczecin
Pomogła: 110 razy

 #42  Wysłany: 2010-04-14, 13:46  


Na skórę po radio spróbujcie radiosun. Jedna tubka z pewnościa wystarczy bo jest wydajny. Ogromna ulga w bólu, skóra szybko sie goi i powraca do naturalnego wygladu. Moja radioterapeutka była nawet zdziwiona że tak pomaga. W CO w Poznaniu polecaja to radioterapeuci. Zamówiona w aptece internetowej dotarła do mnie pod adres w ciągu 48 godzin. Szczególnie teraz , jak słońce zaczyna grzać taka maść sie przyda. Oczywiście opalanie w tym roku trzeba sobie darować. To ważne!!!
Zdrowia życzę i pogody ducha.
_________________
Antoine de Saint-Exupéry
Przyjaciele są jak ciche anioły, które podnoszą nas, kiedy nasze skrzydła zapominają, jak latać
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  


logo

Statystki wizyt z innych stron
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group