1. Link do strony z możliwością wsparcia forum:
https://pomagam.pl/forumdss_2020_22

2. Konta nowych użytkowników są aktywowane przez Administrację
(linki aktywacyjne nie działają) - zwykle w ciągu ok. 24 ÷ 48 h.

DUM SPIRO-SPERO Forum Onkologiczne Strona Główna

Logo Forum Onkologicznego DUM SPIRO-SPERO
Forum jest cz?ci? Fundacji Onkologicznej | przejdź do witryny Fundacji

Czat Mapa forum Formularz kontaktowyFormularz kontaktowy FAQFAQ
 SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  AlbumAlbum
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat :: Następny temat
Rak dna jamy ustnej z przerzutami do węzłów chłonnych
Autor Wiadomość
medi84 


Dołączyła: 12 Maj 2010
Posty: 56

 #16  Wysłany: 2010-06-26, 22:02  przeszczep skóry po operacji dna jamy ustnej


Witam Mam pytanie a mianowicie chodzi o to mój tato jest już 6 tygodni po operacji jest jeszcze w szpitalu ponieważ po usunięciu dna jamy ustnej i języka rana się otworzyła i nie zrosła teraz jest po 1 etapie przeszczepu skóry w to miejsce ma wycięty płat na klatce piersiowej i wszyty na 10 dni jak ten płat powinien wyglądać bo lekarze zaczeli coś kręcić i boje sie że sie nie goi?

[ Komentarz dodany przez: Richelieu: 2010-06-27, 00:07 ]
Medi, scaliłem Twoje trzy wątki w jeden. Wszystko odnośnie choroby Taty pisz proszę tutaj. Pozdrawiam.
 
 
medi84 


Dołączyła: 12 Maj 2010
Posty: 56

 #17  Wysłany: 2010-06-29, 15:05  powikłania po usunięciu dna jamy ustnej i częsci języka


witam wszystkich i proszę o pomoc. Tata po usunięciu dna jamy ustnej i części języka ma powarzny problem ponieważ całe nacięcie operacyjne pod brodą się rozeszła miał mieć robiny przeszczep płatu skórnego w to miejsce ale po 10 dniach od pierwszego etapu przeszczepu płat skóry zrobił sie martwy i nic z tego nie będzie Tato jest załamany leży już 6 tygodni w szpitalu a lakarze nie wiedzą co dalej czy jest jeszcze jakaś inna możliwość zeszycia tej dziury która mu została po operacji?

[ Komentarz dodany przez: absenteeism: 2010-06-29, 17:04 ]
medi84, po raz kolejny prosimy, abyś historię swojego taty opisywała w JEDNYM, własnym wątku, zgodnie z pkt 3 części I Regulaminu, który z pewnością czytałaś.

[ Dodano: 2010-06-29, 18:06 ]
prosze o pomoc może ktoś miał takie problemy po operacji.
 
 
mamanel 
PRZYJACIEL Forum



Dołączyła: 28 Lut 2009
Posty: 1010
Pomogła: 180 razy

 #18  Wysłany: 2010-06-29, 21:13  


Czy lekarz prowadzący powiedział Wam, że przeszczepienie skóry się nie powiodło?
Czy wiadomo już jaki jest wynik badania histopatologicznego?
Czy te antybiotyki, które tata miał podane pomogły - czy są robione badania krwi (morfologia, OB, CRP) ?
_________________
mamanel
 
medi84 


Dołączyła: 12 Maj 2010
Posty: 56

 #19  Wysłany: 2010-06-30, 19:08  


Tak lekarz powiedział że górna połowa płatu skórnego na przedramieniu który miał być wszyty zrobił sie martwy. Badanie histopatologiczne wykazało że wszystko zostało usunięte i węzły chłonne są czyste i rodioterapia jest niepotrzebna. Miał robione badania i wyszły dobrze.Dzisiaj powiedziano nam że nie potrafią tego zaszyć i usuną marwtą skórę i wypiszą go do domu i co my mamy teraz zrobić?Jednym słowem jest zdrowy ale dziura którą zrobili podczas usuwania dna jamy ustnej i części języka

[ Dodano: 2010-06-30, 20:10 ]
proszę o odpowiedz
 
 
mamanel 
PRZYJACIEL Forum



Dołączyła: 28 Lut 2009
Posty: 1010
Pomogła: 180 razy

 #20  Wysłany: 2010-06-30, 19:44  


Medi, ja mogę polecić Ci jedynie konsultację u profesora, którego znam i wiem, że jest dobry, pracuje w Szpitalu Czerniakowskim w Warszawie oraz przyjmuje prywatnie. W tym szpitalu, na Wydziale Otolaryngologii, pracują naprawdę dobrzy specjaliści chirurgii, więc myślę że warto się skonsultować.
Poza tym poprosiłam DSS o pomoc, ponieważ sama nie potrafię Ci odpowiedzieć nic więcej :(

[ Dodano: 2010-06-30, 20:46 ]
P.S. Nie wyobrażam sobie jak lekarze mogą rozkładać ręce i odsyłać pacjenta z taką raną pooperacyjną do domu :( Powinni przynajmniej doradzić Wam inny - LEPSZY ośrodek zajmujący się operacjami plastycznymi po operacji.
_________________
mamanel
 
jerzozwiesz@amorki.pl 
PRZYJACIEL Forum



Dołączył: 26 Mar 2010
Posty: 327
Skąd: las
Pomógł: 130 razy

 #21  Wysłany: 2010-06-30, 20:10  


Medi Klinika Szczękowo-twarzowa i Implantologii dr Paweł Zawadzki Warszawa Lindleya 4 tel225021142 2gi nr225021797.Proszę się upewnić czy facet nie jest na urlopie można się zgłosić bez skierowania do przychodni.Naprawdę polecam faceta.Tu widzę że nie dojdziecie do porozumienia.Pozdrawiam.
_________________
carcinoma planoepitheliale spinocellulare keratodes G2.Nie samym rakiem człowiek żyje...Dla walczących życie ma smak,którego reszta nie pozna.Cytat prawie dosłowny.
 
medi84 


Dołączyła: 12 Maj 2010
Posty: 56

 #22  Wysłany: 2010-06-30, 22:43  


Ja też nie mogłam uwieżyć że mogą tak poprostu wypisać go do domu.Przecież powinni nas gdzieś skierować a ordynator mi powiedział że we własnym zakresie mamy sobie szukać pomocy bo on na snigdzie nie skieruje.Będe się kontaktować z lekarzami poleconymi przez was ktoś nam musi pomóc.Dziękuje za szybką reakcje z waszej strony i pozdrawiam.
 
 
ja100 
PRZYJACIEL Forum


Dołączyła: 08 Cze 2010
Posty: 1343
Skąd: Dolny Śląsk
Pomogła: 162 razy

 #23  Wysłany: 2010-07-02, 05:19  


medi84 i co z Twoim Tatem? Znaleźliście już dobrego lekarza?
Pozdrawiam :)
 
bartlomiejka 
Lekarz OTOLARYNGOLOG


Dołączył: 25 Maj 2010
Posty: 29
Skąd: Kielce
Pomógł: 29 razy

 #24  Wysłany: 2010-07-02, 06:40  


Moim zdaniem największe doświadczenie w chirurgii rekonstrukcyjnej w obrębie głowy i szyi mają: Centrum Onkologii w Gliwicach - dr Maciejewski i Centrum Onkologii w Warszawie - prof. Krajewski.
 
medi84 


Dołączyła: 12 Maj 2010
Posty: 56

 #25  Wysłany: 2010-07-02, 20:07  


witam jestem w szoku tato miał mieć dzisiaj usuwany płat skóry i usuneli ale ta reszta która była żywa okazała sie wystarczająca i ją wszyli teraz tylko trzymać kciuki żeby sie przyjeła dziwne jest to że zdecydowali sie dopiero na bloku operacyjnym tato sie dowiedział dopiero po wszystkimw a pomyśleć że w poniedziałek do domu go chcieli wysłać.Co o tym myśleć???
 
 
mamanel 
PRZYJACIEL Forum



Dołączyła: 28 Lut 2009
Posty: 1010
Pomogła: 180 razy

 #26  Wysłany: 2010-07-02, 20:12  


Hmm, to to teraz trzeba będzie zobaczyć, czy rzeczywiście tata dobrze się czuje - czy faktycznie ta część skóry z przeszczepu była wystarczająca.
W każdym razie trzymam kciuki, żeby faktycznie tak było :) A w razie czego masz namiary na najlepszych chirurgów od rekonstrukcji - mam na myśli namiary podane przez bartłomiejka :)
Warto pójść do chirurga operującego tatę i wypytać go dlaczego podjęli taką decyzję. Jak długo jeszcze zatrzymają tatę na obserwacji?
Pozdrawiam!
_________________
mamanel
 
medi84 


Dołączyła: 12 Maj 2010
Posty: 56

 #27  Wysłany: 2010-07-04, 21:30  


Już wypytałam operował ordynator powiedział że nie chcieli żeby to wszystko poszło na marne i dlatego postanowili spróbować pokryć ubytek tą skórą która została tato idąc na operacje nie wiedział że będzie miał wszywany ten płat o tym zadecydował lekarz na bloku operacyjnym to też nie fajnie względem mojego taty bo to zrobił bez jego zgody.Ale teraz najważniejsze żeby coś z tego wyszło jak nie to jedziemy do specyjalistów poleconych przez was.Narazie czekamy pozdarwiam.
 
 
mamanel 
PRZYJACIEL Forum



Dołączyła: 28 Lut 2009
Posty: 1010
Pomogła: 180 razy

 #28  Wysłany: 2010-07-05, 13:35  


OK, to trzymam kciuki, żeby przeszczep przyjął się i żeby tata poczuł się lepiej. Te namiary, które Ci podałam - do Szpitala Czerniakowskiego i na Szaserów - tam trzeba dzwonić i się umawiać.
Ale myślę, że jakbyście byli w potrzebie, to najbliżej będziecie mieli do Gliwic.
Mam nadzieję, że wszystko będzie dobrze i konsultacje nie będą potrzebne. :uhm!:
_________________
mamanel
 
medi84 


Dołączyła: 12 Maj 2010
Posty: 56

 #29  Wysłany: 2010-07-06, 08:22  


Ja też mam nadzieje że sie wszystko uda.Pozdrawiam.
 
 
medi84 


Dołączyła: 12 Maj 2010
Posty: 56

 #30  Wysłany: 2010-07-13, 20:11  


Nic zego przeszczepu skóra obumarła a oni wysyłają nas do domu co mam robić ?
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  


logo

Statystki wizyt z innych stron
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group