1. Link do strony z możliwością wsparcia forum:
https://pomagam.pl/forumdss_2020_22

2. Konta nowych użytkowników są aktywowane przez Administrację
(linki aktywacyjne nie działają) - zwykle w ciągu ok. 24 ÷ 48 h.

DUM SPIRO-SPERO Forum Onkologiczne Strona Główna

Logo Forum Onkologicznego DUM SPIRO-SPERO
Forum jest cz?ci? Fundacji Onkologicznej | przejdź do witryny Fundacji

Czat Mapa forum Formularz kontaktowyFormularz kontaktowy FAQFAQ
 SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  AlbumAlbum
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat :: Następny temat
Rak brodawkowaty tarczycy
Autor Wiadomość
0123 


Dołączyła: 06 Mar 2011
Posty: 1

 #1  Wysłany: 2011-03-06, 07:08  Rak brodawkowaty tarczycy


Witam.

Jestem po całkowitym usunięciu tarczycy (oczywiście rak brodawkowaty).

Mam pytanie:
czy ktoś miał kwarantannę po scyntygrafii diagnostycznej trzydniowej (tam ponoć dają tylko 2 jednostki J131)?

Z tego co czytałam to BeataBuku miała kilka diagnostycznych, ale nie wspominała o żadnej kwarantannie z tego powodu,
a mi mówili, że powinnam siedzieć w odosobnieniu przez tydzień (tyle co Beata po dużej dawce).
dla mnie po dużej dawce kazali unikać dzieci i kobiet w ciąży przez trzy tygodnie od dnia połknięcia tabletki
(dodam, że zalecenia dostałam zanim połknęłam tabletkę ze 100 jednostkami jodu,
a przy wychodzeniu z oddziału zamkniętego jak mnie obmierzył inspektor ochrony radiologicznej
to się okazało, że zostały mi tylko 4 jednostki!).
Ponadto pan inspektor powiedział, że te trzy tygodnie kwarantanny są dla osób,
które wychodzą z dużo większą dawką jodu z oddziału zamkniętego,
a moja jest niewielka i żebym nie słuchała tych, którzy dali mi takie długie zalecenia kwarantanny.

Całkiem zgłupiałam i proszę o pomoc.
Pozdrawiam
 
mamanel 
PRZYJACIEL Forum



Dołączyła: 28 Lut 2009
Posty: 1010
Pomogła: 180 razy

 #2  Wysłany: 2011-03-06, 07:53  


Kwarantanna jest konieczna. Po prostu po takim leczeniu pacjent stanowi zagrożenie dla małych dzieci - tych jeszcze w brzuchu mamy jak i niemowlaków oraz kilkuletnich.
_________________
mamanel
 
BeataBuku 



Dołączyła: 21 Cze 2009
Posty: 50
Pomogła: 5 razy

 #3  Wysłany: 2011-03-06, 17:25  


Witam miałam podawany jod kilka razy i za każdym razem byłam poza domem od podania 14 dni mam dwóch synów 6 i 11 lat ,tak trzeba dla bezpieczeństwa dzieci dawki,które miałam podawane przekraczały we wszystkich przypadkach 100 mCi.W dniu wyjścia po badaniu technika znacznik wynosił 8 mCi. Jest to uciążliwe tym bardziej jak są dzieci ,ale trzeba tak postępować dla ich ochrony.....:):)
_________________
Śmiech, sen i nadzieja - to trzy rzeczy nam dane po to, aby osłodzić przykrości życia....:)
 
 
avi87 


Dołączyła: 22 Cze 2010
Posty: 7

 #4  Wysłany: 2011-05-12, 10:39  


Po małej dawce nie trzeba mieć kwarantanny, tzn po tak zwanym jodzie diagnostycznym, jest to dawka sprawdzajaca czy nie doszlo do przerzutów. osobiscie taki jod bede miala pod koniec sierpnia tego roku. Oczywiscie dla wlasnego sumienia mozna np unikac kontaktu z dziecmi przez tydzien :) , ale z tego co wiem przy dawce diagnostycznej babeczki ktore widzialam mialy wlasne pizamy nei sciagaly nawet bizuterii wiec chyba nie ma to znaczenia, poza tym pytajac sie kilkakrotnie swojego lekarza endokrynologa oraz lekarza onkologa z Gliwic czy jod diagnostyczny bedzie mial wplyw na moja ciaze pozniej , tj czy moge starac sie o dziecko od razu po tym jodzie, lekarz nie widzi przeciwskazan , radzi tylko by doszlo po jodzie do menstruacji.. takze jak widac jest on calkowicie bezpieczny;)
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  


logo

Statystki wizyt z innych stron
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group