1. Link do strony z możliwością wsparcia forum:
https://pomagam.pl/forumdss_2020_22

2. Konta nowych użytkowników są aktywowane przez Administrację
(linki aktywacyjne nie działają) - zwykle w ciągu ok. 24 ÷ 48 h.

DUM SPIRO-SPERO Forum Onkologiczne Strona Główna

Logo Forum Onkologicznego DUM SPIRO-SPERO
Forum jest cz?ci? Fundacji Onkologicznej | przejdź do witryny Fundacji

Czat Mapa forum Formularz kontaktowyFormularz kontaktowy FAQFAQ
 SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  AlbumAlbum
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat :: Następny temat
Problem z interpretacją wyniku
Autor Wiadomość
ania5557 


Dołączyła: 03 Paź 2017
Posty: 2
Pomogła: 1 raz

 #1  Wysłany: 2017-10-03, 20:31  Problem z interpretacją wyniku


Witam, dziś odebrałam wynik po wycięciu pieprzyka. Okazało się że jest to czerniak in situ. Starałam się poczytać coś na ten temat w internecie. Zastanawiam się czemu na moim wyniku nie jest nic napisane o grubości zmiany, o nacieku, o stopniach.Jest tylko napisane że pobrany do badań fragment wyciętej skóry na którym był pieprzyk miał 4mm. Żadnych konkretów. Byłabym wdzięczna za pomoc. Może ktoś też tak miał. Jutro Idę na onkologie w celu tzw diagnostyki pogłębionej. Będą robić usg węzłów chłonnych, usg otrzewnej i rtg klatki. Dodam tylko na sam koniec że wycięty pieprzyk miał tylko 2mm. Nigdy nie sądziłam że może to być aż tak poważna sprawa. Dlatego zachęcam wszystkich do wizyt u dermatologów/onkologow.. wynik w załączniku. Za wszelką pomoc w interpretacji bardzo dziękuję. Pozdrawiam. Ania



[ Komentarz dodany przez Moderatora: JustynaS1975: 2017-10-03, 21:00 ]
Załączając wyniki badań, proszę usuwać dane lekarzy.



IMG_3241.JPG
Pobierz Plik ściągnięto 1249 raz(y) 329,21 KB

 
arawis 



Dołączyła: 05 Lis 2015
Posty: 676
Pomogła: 68 razy

 #2  Wysłany: 2017-10-03, 21:26  


ania5557, nie ma nic w wyniku ani o grubości, ani o nacieku bo czerniak parametrów. Tylko pogratulować, ze udało Ci się tak wcześnie wychwycić. Czeka Cię tylko poszerzenie marginesów i poźniejsze kontrole (USG, RTG). Jest dobrze :)

[ Dodano: 2017-10-03, 21:28 ]
Coś mi się skasowało. W czerniaku o takich parametrach jak Twój się zwyczajnie ich nie określa, bo ich nie ma.
 
Martyś 


Dołączyła: 15 Wrz 2015
Posty: 189
Pomogła: 19 razy

 #3  Wysłany: 2017-10-04, 11:38  


Ania
A co Cię skłoniło do wyciecia tej zmiany?
 
ania5557 


Dołączyła: 03 Paź 2017
Posty: 2
Pomogła: 1 raz

 #4  Wysłany: 2017-10-05, 14:53  


Tak naprawdę to poszłam do tego dermatologa bardziej żeby zaciągnąć tam męża. On ma o wiele więcej dziwnych i większych pieprzykow ode mnie. Lekarka kazała mu wyciąć 6szt. Póki co usunął 4szt i dziś o 17:20 idzie na zdjęcie szwów i po wyniki. Ja byłam na tej wizycie przy okazji. Pani doktor mnie obejrzała całą. Powiedziałam jej że trochę mnie niepokoi jeden pieprzyk. Był on dwukolorowy, czasami mnie swedzial. Jedna część była ciemniejsza brązowa, druga kiedyś była czerwona potem jakby różowa. Pani doktor stwierdziła że nie wygląda to szczególnie źle ale jak swędzi to da mi nawet na cito wycięcie. I tak po 4dniach miałam już zabieg. I mój 2mm wcale nie do końca brzydki pieprzyk to czerniak. Byłam nieświadoma, że jak swędzi to źle. On był z boku kolana i myślałam że draznie go po prostu spodniami i swędzi przez to... Także warto kontrolować swoje pieprzyki, znamiona bo często nawet jeśli coś źle nie wygląda może być początkowym stadium czerniaka. Może jakbym poszła wcześniej kiedy zaczęło mnie swędzieć, kiedy był bardziej czerwony czyli jakiś rok temu to nie odebralabym teraz takiego wyniku.
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  


logo

Statystki wizyt z innych stron
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group