1. Link do strony z możliwością wsparcia forum:
https://pomagam.pl/forumdss_2020_22

2. Konta nowych użytkowników są aktywowane przez Administrację
(linki aktywacyjne nie działają) - zwykle w ciągu ok. 24 ÷ 48 h.

DUM SPIRO-SPERO Forum Onkologiczne Strona Główna

Logo Forum Onkologicznego DUM SPIRO-SPERO
Forum jest cz?ci? Fundacji Onkologicznej | przejdź do witryny Fundacji

Czat Mapa forum Formularz kontaktowyFormularz kontaktowy FAQFAQ
 SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  AlbumAlbum
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat :: Następny temat
Powiększone węzły szyjne
Autor Wiadomość
Jolana 
PRZYJACIEL Forum



Dołączyła: 23 Paź 2011
Posty: 2070
Skąd: Warszawa
Pomogła: 1506 razy

 #16  Wysłany: 2012-12-24, 09:38  


daria0103 napisał/a:


Czyli jeśli mam powiększone węzły chłonne po dwóch stronach ciała to nie powinnam się martwić? Różnią się one wielkością, tzn są mniejsze pod lewą pachą (0,8), a większe pod prawą (1,5cm), tak samo na szyi i w pachwinach, i tak jakby nad obojczykami.


Stwierdzenie powiększonego węzła chłonnego odbywa się po ocenie, iż jego średnica przekracza 1 - 1,5 cm. Praktycznie lekarze zaczynają diagnozować, gdy węzeł chłonny przekracza 2 cm.

U Ciebie Dario w tej chwili nie ma takiej potrzeby... :)
_________________
Aegrotus sacra est...
 
daria0103 


Dołączyła: 21 Lis 2012
Posty: 48
Pomogła: 1 raz

 #17  Wysłany: 2012-12-24, 11:10  


Ale o to własnie chodzi z tą symetrycznością? Ze zwykle wezły nowotworowe powiększają się tylko po jednej stronie ciała? Czy muszą być w identycznych miejscach np po dwóch stronach szyji, czy wystarczy, że po prostu po tych dwóch stronach sa.?
 
Jolana 
PRZYJACIEL Forum



Dołączyła: 23 Paź 2011
Posty: 2070
Skąd: Warszawa
Pomogła: 1506 razy

 #18  Wysłany: 2012-12-24, 12:29  


daria0103 napisał/a:
Ale o to własnie chodzi z tą symetrycznością? Ze zwykle wezły nowotworowe powiększają się tylko po jednej stronie ciała? Czy muszą być w identycznych miejscach np po dwóch stronach szyji, czy wystarczy, że po prostu po tych dwóch stronach sa.?


Proces powiększania się węzłów chłonnych zależy od przyczyny i miejsca. Naprawdę różnie to przebiega w poszczególnych chorobach. Z reguły jednak węzły chłonne powiększone jednostronnie czyli niesymetrycznie budzą obawy związane z nowotworem.
Zaraz po stwierdzeniu takiego podejrzanego węzła lub pakietu rozpoczyna się diagnostyka. Zwykle też występują mniej lub bardziej nasilone dodatkowe objawy kliniczne. Jest cała plejada chorób zakaźnych - w których dochodzi do powiększenia węzłów chłonnych, i w części z nich występują powiększone węzły symetrycznie a w innych niekoniecznie. Dlatego trzeba wykonać w miarę szybko diagnostykę by rozpocząć leczenie...

Napisałam bardzo ogólnie, bo temat rzeka i nie bardzo wiem do czego się odnieść przy tak niewielkiej ilości informacji od Ciebie...
_________________
Aegrotus sacra est...
 
daria0103 


Dołączyła: 21 Lis 2012
Posty: 48
Pomogła: 1 raz

 #19  Wysłany: 2012-12-24, 13:47  


Ja juz opisywałam swój przypadek w wątku "załamana młoda kobieta". Mam powiekszone węzły w pachwinach, pod pachami, nadobojczykowe i na szyi. Jedne większe, drugie mniejsze, wszystkie twarde, jednak przesuwalne. Po lewej i prawej stronie ciała.
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  


logo

Statystki wizyt z innych stron
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group