1. Link do strony z możliwością wsparcia forum:
https://pomagam.pl/forumdss_2020_22

2. Konta nowych użytkowników są aktywowane przez Administrację
(linki aktywacyjne nie działają) - zwykle w ciągu ok. 24 ÷ 48 h.

DUM SPIRO-SPERO Forum Onkologiczne Strona Główna

Logo Forum Onkologicznego DUM SPIRO-SPERO
Forum jest cz?ci? Fundacji Onkologicznej | przejdź do witryny Fundacji

Czat Mapa forum Formularz kontaktowyFormularz kontaktowy FAQFAQ
 SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  AlbumAlbum
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat :: Następny temat
pogarszający stan/leki
Autor Wiadomość
Magda2207 


Dołączyła: 17 Lut 2013
Posty: 28

 #1  Wysłany: 2013-02-27, 10:54  pogarszający stan/leki


Witam,
Mama jest 10 dzień po chemi,lekarze stosują ją zachowawczo,było całkiem ok ....do wczoraj,niestety to był kryzysowy dzień,mama ma jakby nawrót....znów bardzo kaszle,i odkrztusza wydzielinę,męczy się de facto,ma problemy z siedzeniem w pionie,opuszcza lewą nogę,ku dołowi ,tłumaczy,że to przez to bardziej zaatakowane płuco;(.Moje pytanie jest ,może banalne,ale jestem totalnym laikiem,czy ,żeby mamie pomóc z tym kaszlem,możemy kupić jakiś syrop...cokolwiek choćby dla dzieci,żeby złagodzić objawy,czy powinam się udać do lekarza pierwszego kontaktu?Od kilku dni ma cały czas stan podgorączkowy?i jeszcze jedno pytanie?czy takiego lekarza powinnam wezwać o domu?do mamy?czy sama mogę złatwic temat?..........nie wiem co robić,a jak widzę jak się męczy serce mi pęka,chce pomóc,a czuję bezradność i niewiedzę.
 
 
cleo33 
PRZYJACIEL Forum



Dołączyła: 04 Lut 2009
Posty: 2484
Skąd: Śląskie
Pomogła: 379 razy

 #2  Wysłany: 2013-02-28, 19:24  


Magda2207
Masz już swój wątek ,wyrazniej będzie jak tam będziesz kontynuować :)
Magda2207 napisał/a:
,czy powinam się udać do lekarza pierwszego kontaktu?Od kilku dni ma cały czas stan podgorączkowy?i jeszcze jedno pytanie?czy takiego lekarza powinnam wezwać o domu?do mamy?czy sama mogę złatwic temat?..........nie wiem co robić

Najlepiej, udać się do lekarza prowadzącego zapewne coś przepisze na ten męczacy kaszel.
Pozdrawiam.
 
Magda2207 


Dołączyła: 17 Lut 2013
Posty: 28

 #3  Wysłany: 2013-03-01, 10:36  


Właśnie lekarz ze szpitala,gdzie była... kazał udać się do pierwszego kontaktu.....;)właśnie umawiam mamę....
Dziękuję za odp.
 
 
soraj 



Dołączyła: 04 Mar 2012
Posty: 117
Pomogła: 13 razy

 #4  Wysłany: 2013-03-01, 21:47  


Magda mozesz umowic z lekarzem pierwszego kontaktu albo zadzwon do przychodni i popros o wizyte domowa jak bedzie sie cos pogarszac to nie czekaj tylko dzwon po lekarzach; moze to po chemi a moze jakies komplikacje nie wiadomo lepiej sprawdzic. Glowa do gory
_________________
mj
 
monikaaa 


Dołączyła: 03 Mar 2013
Posty: 3

 #5  Wysłany: 2013-03-03, 21:32  brak skuteczności buprenorfiny


Witam! Chciałabym zasięgnąć porady, co robić w sytuacji, gdy brak efektów u chorego po przyjmowaniu buprenorfiny.

Moja babcia ma raka nerki z przerzutami do płuc. Jest po zabiegu embolizacji. Od czasu zabiegu z dnia na dzień jest tylko coraz gorzej. Babcia strasznie się męczy, odczuwa ogromy ból. Obecnie znajduje się pod opieką paliatywną. Lekarz zapisał jej plastry z buprenorfiną, minął tydzień, a babcia nie odczuwa żadnej ulgi. Wiem, że buprenorfina jest lekiem silniejszym niż morfina, nie wiem czy istnieje coś jeszcze silniejszego?

Babcia praktycznie nie przyjmuje żadnych pokarmów, nie ma na nic apetytu, trzeba namawiać ją do przyjmowania wody. Przyjmuje bardzo silne leki przy pustym żołądku, czy to nie jest niebezpieczne? Proszę o poradę.
 
bladze 


Dołączyła: 04 Lut 2013
Posty: 112
Pomogła: 7 razy

 #6  Wysłany: 2013-03-03, 23:29  


monikaa istnieją silniejsze leki

Zgłoś lekarzowi, że przepisany lek nie pomaga.

Walczy, by nie bolało!
_________________
Błądzę, czyli Agata

Mama zasnęła 4.03.2013
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  


logo

Statystki wizyt z innych stron
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group