1. Link do strony z możliwością wsparcia forum:
https://pomagam.pl/forumdss_2020_22

2. Konta nowych użytkowników są aktywowane przez Administrację
(linki aktywacyjne nie działają) - zwykle w ciągu ok. 24 ÷ 48 h.

DUM SPIRO-SPERO Forum Onkologiczne Strona Główna

Logo Forum Onkologicznego DUM SPIRO-SPERO
Forum jest cz?ci? Fundacji Onkologicznej | przejdź do witryny Fundacji

Czat Mapa forum Formularz kontaktowyFormularz kontaktowy FAQFAQ
 SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  AlbumAlbum
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat :: Następny temat
Podejrzane znamię
Autor Wiadomość
biedrona 


Dołączyła: 21 Sie 2011
Posty: 2

 #1  Wysłany: 2011-08-21, 00:24  Podejrzane znamię


Witajcie.
Znalazłam dziwny pieprzyk na przedramieniu: nieregularny, niesymetryczny, płaski, brązowy ale przez środek przechodzi taka "biała kreska" czyli można rzecz że nawet niejednokolorowy. Nie wiem czy taki był od początku, prawdę mówiąc nie zwracałam na to uwagi. Pieprzyk, albo skóra w okół swędzi mnie, jakieś raz-dwa razy dziennie.
Jak zapewne większość z Was: najpierw poszukałam w necie. Wypisz-wymaluj czerniak, szczególnie że "swędzi".
Poszłam do dermatologa, obejrzała przez jakieś szkło powiększające, stwierdziła że "faktycznie jest niesymetryczny, ale nic tam się nie dzieje. To nie jest czerniak" i zaleciła tylko badanie raz do roku. Jakiś miesiąc później nabawiłam się innej przypadłości (grzybica), poszłam z tym do innego dermatologa i przy okazji pokazałam ten pieprzyk. To samo: małe szkło powiększające i identyczny tekst, że "tam się nic nie dzieje, większy problem ma pani z grzybicą niż z tym znamieniem".
Prawdę mówiąc mam wątpliwości jak przez "lupę" w kilka sekund można stwierdzić czy coś jest ok czy nie i stąd moje wątpliwości czy nie iść do trzeciego. Ale pójdę i co? pewno zrobi to samo.
Miał ktoś z Was takie podobne znamie (nieregularne, lekko swędzące), które nie jest czerniakiem?
 
Erevain21 
PRZYJACIEL Forum



Dołączył: 07 Paź 2009
Posty: 209
Skąd: Wrocław/Lublin
Pomógł: 77 razy

 #2  Wysłany: 2011-08-21, 01:08  


A może ci sie robi rozstęp na tym pieprzyku . Podejrzenie czerniaka jesli derm nie wysunął to obserwu zmianę .
Rozstępy jak sie robią to bardzo często swędzi skóra. To nie ma nic do rzeczy że to na pieprzu akurat, bo rozstęp to inna bajka -elastyna i problemy z nią, nie z melanocytami.
 
biofanka 
PRZYJACIEL Forum



Dołączyła: 05 Paź 2010
Posty: 618
Pomogła: 217 razy

 #3  Wysłany: 2011-08-21, 11:19  


biedrona napisał/a:
oszłam do dermatologa, obejrzała przez jakieś szkło powiększające,

Czy to był dermatoskop, czy zwykła lupa?
Jeśli nie dermatoskop to dermatolog, powinien obejrzeć znamię, właśnie takim urządzeniem. Po obejrzeniu dermatoskopem można, na tym etapie dostrzeć podejrzane zmiany. Jednak ostateczną diagnozę, stawia się po wycięciu i po przebadaniu histopatologicznym.
biedrona napisał/a:
Miał ktoś z Was takie podobne znamie (nieregularne, lekko swędzące), które nie jest czerniakiem?

Nie ma dwóch tych samych znamion,a stawianie sobie diagnozy w ten sposób, jest czysto absurdalnym pomysłem.
Proponuję wybrać się do dobrego dermatologa, zaopatrzonego w dermatoskop.
 
biedrona 


Dołączyła: 21 Sie 2011
Posty: 2

 #4  Wysłany: 2011-08-21, 11:26  


biofanka napisał/a:
Czy to był dermatoskop, czy zwykła lupa?

No to nie była taka lupa przez jaką się ogląda motyle ;) Małe urządzenie ze światełkiem, na długiej rączce z małą główką przez którą główkę lekarz zaglądał.
 
biofanka 
PRZYJACIEL Forum



Dołączyła: 05 Paź 2010
Posty: 618
Pomogła: 217 razy

 #5  Wysłany: 2011-08-21, 11:34  


biedrona napisał/a:
Prawdę mówiąc mam wątpliwości jak przez "lupę"
Małe urządzenie ze światełkiem, na długiej rączce z małą główką przez którą główkę lekarz zaglądał.

A więc lupa okazała się dermatoskopem :) .
Obraz widoczny jest podobny jak pod mikroskopem, więc nie jest to taka zwykła lupa. Doświadczony lekarz, jest w stanie dzięki temu urządzeniu zaobserwować niepokojące zmiany.Jesli dwóch lekarzy oglądało znamię i nic nie dostrzegło,pozostaje albo się wyciszyć i kontrolować regularnie, albo wyciąć profilaktycznie.
_________________
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  


logo

Statystki wizyt z innych stron
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group