1. Link do strony z możliwością wsparcia forum:
https://pomagam.pl/forumdss_2020_22

2. Konta nowych użytkowników są aktywowane przez Administrację
(linki aktywacyjne nie działają) - zwykle w ciągu ok. 24 ÷ 48 h.

DUM SPIRO-SPERO Forum Onkologiczne Strona Główna

Logo Forum Onkologicznego DUM SPIRO-SPERO
Forum jest cz?ci? Fundacji Onkologicznej | przejdź do witryny Fundacji

Czat Mapa forum Formularz kontaktowyFormularz kontaktowy FAQFAQ
 SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  AlbumAlbum
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat :: Następny temat
"obraz sugeruje mięsaka..."
Autor Wiadomość
martaka 


Dołączyła: 30 Wrz 2012
Posty: 6
Pomogła: 1 raz

 #1  Wysłany: 2012-09-30, 22:21  "obraz sugeruje mięsaka..."


Cześć:)
Jeśli piszę nie tu, gdzie trzeba, i coś zaśmiecam, to proszę, przenieście.

Trzy dni temu dostałam wynik rezonansu magnetycznego. Wysłał mnie na niego ortopeda, do którego udałam się z rosnącym od maja guzkiem w dole łokciowym.
Nie podejrzewał nowotworu, chciał jedynie mieć dokładny obraz tej okolicy, zanim przystąpi do operacji.

Czytam teraz o mięsakach bardzo dużo, jednak większość informacji a) jest ze sobą sprzeczna b) zdaje się nie być do końca profesjonalna c) wpędza w dół.
Wynik badania znam niemal na pamięć, ale niestety wciąż niewiele rozumiem.

----------------------------
Badanie MR lewego stawu łokciowego. Podano dożylnie środek kontrastowy paramagnetyczny.

W odcinku dystalnym lewego ramienia w obrębie mięśnia ramiennego widoczna jest policykliczna jak się wydaje otorebkowana zmiana ogniskowa wielkości w przekroju poprzecznym 33 x 32 mm, w podłużnym ok 45 mm.
Zmiana ma sygnał zbliżony do mięśnia w obrazach T1 zależnych, podwyższony niejednorodny w obrazach T2 zależnych (niższy od sygnału tłuszczu), podwyższony w PD zależnych z saturacją sygnału z tkanki tłuszczowej.
Otaczające zmianę włókna mięśnia z cechami obrzęku, nie można wykluczyć jej szerzenia się na powięź w odcinku górnym (sekwencja 12 obrazy 15-17 i sekwencja 13 obrazy 15-18).
Na guzie modeluje się odcinek dystalny brzuśca i ścięgno mięśnia dwugłowego ramienia, są także odcinkowo obrzęknięte.
Po dożylnym podaniu paramagnetyku guz wzmacnia się niejednorodnie, rozlanie z pozostawieniem nieregularnych ognisk braku wzmocnienia, także wzdłuż torebki i wokół niej, wzmocnieniu ulega także część mięśnia otaczająca zmianę objęta obrzękiem. Nie można wykluczyć szerzenia się wzmocnienia na mięsień dwugłowy w części objętej obrzękiem.
Obszar wzmocnienia w przekroju poprzecznym ok. 36 x 34 mm, w podłużnym 64 mm.
Guz nie przylega do naczyń i nerwów ramiennych oraz naczyń głębokich ramienia i nerwu promieniowego. Obraz sugeruje mięsaka, wymaga weryfikacji onkologicznej.
Objęte badaniem kość ramienna, łokciowa i promieniowa oraz staw łokciowy bez zmian.

---------------------------------------------

Jeśli jest ktoś, kto potrafiłby mi to przetłumaczyć na ludzki język, byłabym bardzo wdzięczna.
Pozdrawiam, Marta.
 
abigail 


Dołączyła: 05 Gru 2011
Posty: 246
Pomogła: 16 razy

 #2  Wysłany: 2012-10-01, 10:44  


Ja mogę pomóc jedynie tak - dzwoń od raz i umów się do CO w Warszawie,niech ten termin będzie zaklepany, nie warto tracić czasu (jeśli to mięsak) na leczenie w innym ośrodku. O mięsach jest mało artykulów i niestety większość jest dołujących,ale dopóki nie masz ostatecznego rozpoznania z uwzględnieniem rodzaju mięsaka (ok 100 jest) to tak naprawdę czytasz o wszystkim i o niczym
Dzwoń
22 5462222
http://www.coi.pl/
_________________
Babcia - Leiomyosarcoma, przerzuty na płucach, wątrobie, mostku i śledzionie
Moja najdzielniejsza na świecie(*)kiedyś wyjdzie mi na spotkanie
 
martaka 


Dołączyła: 30 Wrz 2012
Posty: 6
Pomogła: 1 raz

 #3  Wysłany: 2012-10-01, 16:24  


Dzięki :) To już zrobiłam, mam wizytę w przyszły pn.
 
zufed 
PRZYJACIEL Forum



Dołączyła: 10 Kwi 2009
Posty: 2473
Skąd: Kraków
Pomogła: 348 razy

 #4  Wysłany: 2012-10-02, 08:07  


martaka, bardzo dobrze zrobiłaś, w poniedziałek trafisz na prof. Rutkowkiego, czyli osobę najbardziej odpowiednią do tego typu sprawy.

Profesor Cię zbada, prawdopodobnie zleci biopsję i zaplanuje dalsze postępowanie zależnie od wyniku.

Nie zamartwiaj się na zapas (choć wiem, że to trudne), poczekajmy spokojnie do wizyty poniedziałkowej i zobaczymy co dalej.


Nawet jeśli wynik potwierdzi nowotwór, to zapewniam Cię, że da się z tym żyć. Na pewno, są momenty trudniejsze, ale warto walczyć, pamiętaj o tym!

ściskam

zuza
_________________
Amor vincit omnia...
 
 
martaka 


Dołączyła: 30 Wrz 2012
Posty: 6
Pomogła: 1 raz

 #5  Wysłany: 2012-10-03, 19:09  


Dziękuję : )
 
aislinn 


Dołączyła: 15 Sie 2012
Posty: 211
Skąd: Warszawa
Pomogła: 19 razy

 #6  Wysłany: 2012-10-15, 11:32  


martaka, co u Ciebie? Jak po wizycie? :)
 
martaka 


Dołączyła: 30 Wrz 2012
Posty: 6
Pomogła: 1 raz

 #7  Wysłany: 2012-10-15, 17:20  


Chyba dobrze:) Tydzień temu zrobiono mi biopsję, godzinę temu zadzwoniłam do CO; szczerze mówiąc byłam tak zdenerwowana, że niewiele konkretów z tej rozmowy pamiętam.. Z tego, co zrozumiałam, to nowotwór złośliwy, ale bez skłonności do robienia przerzutów. Padła jakaś łacińska nazwa, ale oczywiście wyleciało mi z głowy zanim powiedziałam "do widzenia"
Dzięki, że pytasz :)
 
DorotaP 
PRZYJACIEL Forum


Dołączyła: 28 Lut 2011
Posty: 987
Pomogła: 359 razy

 #8  Wysłany: 2012-10-15, 18:05  


martaka napisał/a:
Z tego, co zrozumiałam, to nowotwór złośliwy, ale bez skłonności do robienia przerzutów.

No to trzeba się leczy. Zamówiłaś wizytę?
Spróbuj się nie zamartwiac i oczywiście dbaj o siebie (nie kręc się wokół kichających i zasmarkanych, i dobrze się odżywiaj ) A jak będziesz miała wynik to wpisz, na pewno ktoś coś Ci podpowie.
Cieplutko pozdrawiam ::thnx::
 
martaka 


Dołączyła: 30 Wrz 2012
Posty: 6
Pomogła: 1 raz

 #9  Wysłany: 2012-10-15, 18:22  


Mają się odezwać za trzy tygodnie.
Dziękuję :)

[ Dodano: 2012-10-15, 21:31 ]
Pogrzebałam trochę w pamięci - neoplasma semimalignum - nowotwór o miejscowej złośliwości. Czyli mogło być gorzej..
 
aislinn 


Dołączyła: 15 Sie 2012
Posty: 211
Skąd: Warszawa
Pomogła: 19 razy

 #10  Wysłany: 2012-10-15, 21:13  


W takim razie pozostaje cierpliwie poczekać :) Czy lekarz mówił coś jakie dalsze postępowanie? Operacja?
Serdecznie pozdrawiam :)
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  


logo

Statystki wizyt z innych stron
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group