1. Link do strony z możliwością wsparcia forum:
https://pomagam.pl/forumdss_2020_22

2. Konta nowych użytkowników są aktywowane przez Administrację
(linki aktywacyjne nie działają) - zwykle w ciągu ok. 24 ÷ 48 h.

DUM SPIRO-SPERO Forum Onkologiczne Strona Główna

Logo Forum Onkologicznego DUM SPIRO-SPERO
Forum jest cz?ci? Fundacji Onkologicznej | przejdź do witryny Fundacji

Czat Mapa forum Formularz kontaktowyFormularz kontaktowy FAQFAQ
 SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  AlbumAlbum
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat :: Następny temat
Nieznane ognisko pierwotne, przerzut do węzła chłonnego
Autor Wiadomość
mamanel 
PRZYJACIEL Forum



Dołączyła: 28 Lut 2009
Posty: 1010
Pomogła: 180 razy

 #331  Wysłany: 2010-04-23, 08:22  


Jogi, jak poszło z wizytami?
Przykro mi, z powodu konieczności operacji u Twojej córki. Operacja i kilka dni po to żadna przyjemność ale jak trzeba, to trzeba. Trzymam kciuki, żeby wszystko poszło dobrze i zgodnie z planem.
Ściskam _itsme_
_________________
mamanel
 
jogi45 
PRZYJACIEL Forum



Dołączyła: 04 Lut 2009
Posty: 618
Skąd: Szczecin
Pomogła: 110 razy

 #332  Wysłany: 2010-04-23, 22:30  


Do endokrynologa nie muszę bo tarczyca jest wg.usg bez zmian, tsh mam dobre. Usg - węzły nie zmieniły sie od lutego. Jakieś cos jest w okolicach tarczycy ale to może być skutkiem radio. dziś zaliczyłam laryngologa. Podusił mnie po śliniance przez jame ustną. Bolało jak diabli. 24 maja kolejne usg by sprawdzic tą sliniankę i po raz kolejny przypuszczenie że to wszystko skutek radio. byłam też u ginekologa dr nauk medycznych więc powinnam spodziewac sie dużych kosztów ale cena kompleksowego badania na bardzo nowoczesnym sprzęcie i tak mnie powaliła (350 zł).jednak nie żałuje bo jestem "z tej strony" zdrowa tylko przekwitanie mi dokucza. od jutra zaczynam hormonoterapię. Za dwa miesiące wizyta i co rok takie kompleksowe badanie. Składam wniosek o rentę. Nie mam nic do stracenia choć za bardzo nie wierzę że mi się uda. Zwolnienie mam do 4 czerwca a wniosek mogę złożyc dopiero we wtorek. Będę miała wpisy od rodzinnego i laryngologa. Zobaczymy. Czy ktoś wie czy jest jakiś ustawowy termin składania wniosków o rentę w stosunku do końca zwolnienia?
_________________
Antoine de Saint-Exupéry
Przyjaciele są jak ciche anioły, które podnoszą nas, kiedy nasze skrzydła zapominają, jak latać
 
mamanel 
PRZYJACIEL Forum



Dołączyła: 28 Lut 2009
Posty: 1010
Pomogła: 180 razy

 #333  Wysłany: 2010-05-04, 07:36  


To dobrze, że badania są OK i że już za Tobą.
Co do terminów obowiązujących przy wniosku o rentę nie pomogę, ale trzymam kciuki.
_________________
mamanel
 
jogi45 
PRZYJACIEL Forum



Dołączyła: 04 Lut 2009
Posty: 618
Skąd: Szczecin
Pomogła: 110 razy

 #334  Wysłany: 2010-05-04, 09:58  


poproszę o dalszą część tego opracowania - klasyfikację stopnia klinicznego zaawansowania
_________________
Antoine de Saint-Exupéry
Przyjaciele są jak ciche anioły, które podnoszą nas, kiedy nasze skrzydła zapominają, jak latać
 
DumSpiro-Spero 
Administrator



Dołączyła: 19 Sty 2009
Posty: 7458
Pomogła: 3498 razy

 #335  Wysłany: 2010-05-04, 10:00  


jogi, a na granatowe strzałeczki (w górnym lewym rogu opracowania) - klikałaś?...
_________________
pozdrawiam, DSS.
 
jogi45 
PRZYJACIEL Forum



Dołączyła: 04 Lut 2009
Posty: 618
Skąd: Szczecin
Pomogła: 110 razy

 #336  Wysłany: 2010-05-04, 10:05  


tak - znalazłam i nie zdążyłam usunąc postu przed Twoja odpowiedzią.
Moja "przestrzeń przygardłowa" chyba nigdzie nie jest opisana. no i ten zwrot "prawdopodobnie ognisko pierwotne" nie daje mi spokoju.
_________________
Antoine de Saint-Exupéry
Przyjaciele są jak ciche anioły, które podnoszą nas, kiedy nasze skrzydła zapominają, jak latać
 
DumSpiro-Spero 
Administrator



Dołączyła: 19 Sty 2009
Posty: 7458
Pomogła: 3498 razy

 #337  Wysłany: 2010-05-04, 10:21  


Przenoszę dyskusję do Twojego wątku.
Niezależnie od lokalizacji ogniska pierwotnego (w przestrzeni przygardłowej) można chorobę sklasyfikować.
Co do samego ogniska pierwotnego: to co wycięto było tzw. torbielą nowotworową.
Jeśli nie ma pewnego twierdzenia, zastosujmy 'przeciwtwierdzenie': to musiało być ognisko pierwotne, bo nic innego nie znaleziono. Mało tego, jest wiele przypadków, gdy torbiel nowotworowa jest ogniskiem pierwotnym, za to sytuacja odwrotna - gdy nim nie jest (i jednocześnie nie ma innego guza) - jest raczej sprawą niespotykaną. Utkanie raka w ścianie torbieli nowotworowej nie przypomina ogniska przerzutowego (meta to zazwyczaj guzki, okrągłe wyraźne guzki). To nie mogło być nic innego po prostu.
_________________
pozdrawiam, DSS.
 
jogi45 
PRZYJACIEL Forum



Dołączyła: 04 Lut 2009
Posty: 618
Skąd: Szczecin
Pomogła: 110 razy

 #338  Wysłany: 2010-05-04, 18:14  


DSS ty to potrafisz postawić na nogi !!!! Dzięki po raz wtóry!!!!
_________________
Antoine de Saint-Exupéry
Przyjaciele są jak ciche anioły, które podnoszą nas, kiedy nasze skrzydła zapominają, jak latać
 
JaInka 
PRZYJACIEL Forum



Dołączyła: 05 Lut 2009
Posty: 437
Skąd: Milanówek
Pomogła: 150 razy

 #339  Wysłany: 2010-05-04, 18:51  


Jak rozumiem - najadłaś się strachu. Ale już dobrze.

Współczuję 350 zł. Ale cena za dowiedzenie się, że akurat jesteś zdrowa - każda byłaby tego warta.

Co do renty - próbować warto. Łatwo mi oczywiście radzić, bo sama taka dzielna nie jestem. Też będę kciuka trzymać, jakby co.

Trzymaj się cieplutko
 
jogi45 
PRZYJACIEL Forum



Dołączyła: 04 Lut 2009
Posty: 618
Skąd: Szczecin
Pomogła: 110 razy

 #340  Wysłany: 2010-05-27, 00:38  


W poniedziałek byłam na kolejnym usg bo pobolewa mnie pod żuchwą po lewej stronie. Wynik za parę dni w poradni i wcale nie chcę się domyślać co tam może być bo pewnie węzły będą takie jak w poprzednich badaniach a co mogą jeszcze zobaczyć na usg? pewnie nic. Mam jednaj jakieś dziwne przeczucie że powinnam mieć jakieś inne badanie. Za miesiąc rok od operacji i minęło właśnie siedem miesięcy od radio. Lekarze się cieszą że nie narzekam a ja jednak czuję się jakos nieswojo. pobolewa mnie głowa ale nie cała tylko tak miejscowo, chyba widzę coraz gorzej, pobolewa mnie gardło, wydaje mi się że usta mi puchną i szczypią, i takie tam drobiazgi. Jeszcze stawy i chyba tzw korzonki a może to nerki. Może to jeszcze skutki radio, może nerwy po operacji jeszcze się nie zregenerowały (bark boli bardzo często) może po prostu tak ma być. Może szukam dziury w całym?
Jakie mogą być skutki usunięcia żyły szyjnej wewnętrznej.

[ Dodano: 2010-05-27, 00:46 ]
A u mojej córki zmiany. Lekarz który kwalifikował ją na zabieg stwierdził ze torbieli przy zębach nie ruszać , migdała i zatok też nie tyko wyprostować przegrodę nosową. Wstępny termin na początek września. Ciekawe co powie na to laryngolog kierujący na zabieg?
_________________
Antoine de Saint-Exupéry
Przyjaciele są jak ciche anioły, które podnoszą nas, kiedy nasze skrzydła zapominają, jak latać
 
mamanel 
PRZYJACIEL Forum



Dołączyła: 28 Lut 2009
Posty: 1010
Pomogła: 180 razy

 #341  Wysłany: 2010-06-04, 20:25  


Jogi, masz już wynik USG? Ja też tak mam, że to tu, to tam mnie zaboli, albo zakaszlę i obawiam się przerzutów. Lekarz ortopeda, u którego byłam dziś z bolącą ręką, powiedział, że mam prawo mieć KARCENOFOBIĘ :lol: Pierwszy raz usłyszałam to określenie.
PS. Jak rozumiem lekarz córki nie chce robić zbędnych operacji? Co powiedział laryngolog córki?
Pozdrawiam <uscisk>
_________________
mamanel
 
zoi 
PRZYJACIEL Forum



Dołączyła: 05 Sie 2009
Posty: 381
Skąd: Grecja/opolskie
Pomogła: 147 razy

 #342  Wysłany: 2010-06-04, 20:53  


Co u ciebie Jogi? Wszystko w porządku? Mam taką nadzieję. Pozdrawiam.
_itsme_
Karcenofobia... mam i ja ;)

[ Dodano: 2010-06-05, 19:30 ]
KANCEROFOBIA* powinno być. Dalej nie można edytować postów :roll:
 
jogi45 
PRZYJACIEL Forum



Dołączyła: 04 Lut 2009
Posty: 618
Skąd: Szczecin
Pomogła: 110 razy

 #343  Wysłany: 2010-06-06, 20:54  


coś sie zmienia w moim usg. jedne wezły sie powiększają inne nie i nikt się tym nie przejmuje. laryngolog z porani odwala wizyte w minutę, dosłownie. doktorka od operacji ogląda mnie od środka by sprawdzić swoje dzieło a inna doktorka z tego oddziału prosiła mnie o przyniesienie wszystkich wyników i wypisów bo chciałaby napisac artykuł o moim przypadku. Nikomu nie przyszło do głowy że jest prawie rok po operacji i może by sprawdzic czy ta reszkta torbieli której nie można było wyciać sobie tam jest czy zniknęła a może rośnie. Nawet nie mam z kim pogadac o tym. A głowa mnie boli.Może i jestem nie do zdarcia ale teraz potrzebuje by mnie ktos przekonał że szukam dziury w całym.Mam zamiar zrobić sprzedaż wiązana moich wyników i wypisów i poprosić o rozmowę i ew. skierowanie na rezonans.
Poza tym wracam do pracy. Może tam przestanę szukać dziury w całym
_________________
Antoine de Saint-Exupéry
Przyjaciele są jak ciche anioły, które podnoszą nas, kiedy nasze skrzydła zapominają, jak latać
 
zufed 
PRZYJACIEL Forum



Dołączyła: 10 Kwi 2009
Posty: 2473
Skąd: Kraków
Pomogła: 348 razy

 #344  Wysłany: 2010-06-06, 21:12  


jogi45 napisał/a:
Mam zamiar zrobić sprzedaż wiązana moich wyników i wypisów i poprosić o rozmowę i ew. skierowanie na rezonans.


I słusznie, jogi nie szukasz dziury w całym, poprostu walczysz o coś, co Ci się należy i już!!

Pogadaj lekarką o tym rezonansie. Trzeba zajrzeć i zobaczyć czy się coś dzieje czy nie.
Po co masz się stresować, może niepotrzebnie?
A co na te węzły mówią?

ściskam

zuza
_________________
Amor vincit omnia...
 
 
DumSpiro-Spero 
Administrator



Dołączyła: 19 Sty 2009
Posty: 7458
Pomogła: 3498 razy

 #345  Wysłany: 2010-06-06, 21:45  


jogi,
a masz opis aktualnego USG? Chciałam móc porównać z poprzednim.

Poza tym czas na MRI (głowy i szyi).
Argumentem jest chociażby wynik styczniowego PET: za dużo w nim niewiadomych, za dużo też dowodów na zmiany odczynowe (zapalne); w tej sytuacji lepszym badaniem byłoby MRI z kontrastem (bardziej specyficznym).
Kolejnym argumentem jest nieradykalne wycięcie torbieli, no i meta w węzłach chłonnych.
Minęło też faktycznie trochę czasu od zakończenia leczenia.

To co z USG? Które węzły się powiększyły i jaki wymiar mają obecnie?
pozdrawiam cieplutko.
_________________
pozdrawiam, DSS.
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  


logo

Statystki wizyt z innych stron
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group