1. Link do strony z możliwością wsparcia forum:
https://pomagam.pl/forumdss_2020_22

2. Konta nowych użytkowników są aktywowane przez Administrację
(linki aktywacyjne nie działają) - zwykle w ciągu ok. 24 ÷ 48 h.

DUM SPIRO-SPERO Forum Onkologiczne Strona Główna

Logo Forum Onkologicznego DUM SPIRO-SPERO
Forum jest cz?ci? Fundacji Onkologicznej | przejdź do witryny Fundacji

Czat Mapa forum Formularz kontaktowyFormularz kontaktowy FAQFAQ
 SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  AlbumAlbum
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat :: Następny temat
Moja mama była u lekarza
Autor Wiadomość
kathe00 


Dołączyła: 22 Paź 2010
Posty: 26
Pomogła: 1 raz

 #1  Wysłany: 2015-04-01, 19:00  Moja mama była u lekarza


Witajcie,
już kiedyś tu pisałam, że mama kaszle, pali papierosy jak smok i za chiny ludowe do lekarza nie chce iść.

Ale poszła. Bo objawy grypy nie ustępują po antybiotyku, już 3 tydzień leży i boli ją WSZYSTKO.

Lekarka zrobiła podstawowe badania, krew mocz w normie.
Prześwietlenie płuc z przodu i z boku:

"dobrze wysycone cienie we wnękach płucnych. Zmiany zwyrodnieniowo- wytwórcze w kręgosłupie"

TYLE. Żadnych innych danych w opisie! Żadnych informacji czy cienie małe, duże, owalne... cokolwiek. Tylko tyle.

Czy to jest rak? Jakie badanie trzeba jeszcze zrobić?
_________________
kathe00
 
absenteeism 
Administrator



Dołączyła: 14 Paź 2009
Posty: 13332
Skąd: Łódź
Pomogła: 9431 razy

 #2  Wysłany: 2015-04-01, 19:05  


Czy lekarz kierujący na badanie RTG widział już wynik?
_________________
 
kathe00 


Dołączyła: 22 Paź 2010
Posty: 26
Pomogła: 1 raz

 #3  Wysłany: 2015-04-01, 22:07  


Jeszcze nie widzial, mama idzie w piatek z tym wynikiem. Czy dobrar wysycone cienie se wnekach to zawsze oznacza ze rak? Sporo Juz poczytalam i wiele wskazuje ze takie cienie dobrze wysycone to zmiana lita czyli rak...
Cytat:
:?ale?:
_________________
kathe00
 
tam-tam-taram 
PRZYJACIEL Forum


Dołączył: 02 Kwi 2012
Posty: 763
Skąd: daleko
Pomógł: 628 razy

 #4  Wysłany: 2015-04-01, 22:09  


kathe00,

cos zle zacytowalas w swoim watku, nie wiadomo, o co chodzi.

Sam wynik - to moze byc wszystko. W ogole rtg jest badaniem niezbyt dokladnym.
Cien w plucach to moze byc naprawde wszystko.

Lekarz musi skierowac na TK klatki z kontrastem.
 
kathe00 


Dołączyła: 22 Paź 2010
Posty: 26
Pomogła: 1 raz

 #5  Wysłany: 2015-04-02, 13:28  


Przepraszam najmocniej za ostatni post, pisałam z telefonu no i jakoś dziwnie się pokopiowało to co nie trzeba.
Mama ma jednak wizytę dzisiaj po godzinie 15. Również będzie miała robione echo serca no i zobaczymy co lekarz powie.

Mama miała w grudniu ostre zapalenie oskrzeli. Mocno kaszlała, gorączkowała, stan grypowy to był na pewno. Mama twierdzi, że się nie doleczyła wtedy - po 3 dniach wróciła ze stanem podgorączkowym do pracy. Kaszel po pewnym czasie zmienił się na ten co utrzymuje się od kilku lat. W styczniu była przeziębiona, jak każdy zresztą z rodziny - choroba przechodziła przez każdego domownika. Po kilku dniach przeszło.

Teraz dopadło ją znowu - kaszel, zatoki, katar, ogólne osłabienie. Mamę bolą mocno plecy. środki takie ketona, voltaren forte przynoszą ulgę na chwilę. Ból promienują - raz do kolan, raz na brzuch. Mnie tak boli jak mam atak korzonek, ale lekarz nie wiem, czy to to.

Ponieważ wcześniej mama miewała ataki kolki nerkowej była pewna, że to znowu ona. Ale badania moczu wykazały, że wszystko jest w porządku, OB również ok.

Od 3 tygodni kaszel jest. Od kilku dni stany typowo grypowe. Antybiotyk nie bardzo działa.
Lekarka wiedząc, że mama jest palaczem nałogowym skierowała właśnie na prześwietlenie.

Mama jak zobaczyła opis, to od razu stwierdziła, że to wyrok śmierci, że to na pewno rak :(
Czytałam, że te cienie mocno wysycone to nic dobrego. Raczej wskazują na zmiany lite.
Opis bardzo skąpy, nawet nie ma informacji jakiej wielkości są te cienie.

Mam nadzieję, że to jednak nie rak. Mam nadzieję, że to jakieś POCHP, zwapnienia pozapalne, cokolwiek.... :( Mama ma dopiero 56lat.
_________________
kathe00
 
kathe00 


Dołączyła: 22 Paź 2010
Posty: 26
Pomogła: 1 raz

 #6  Wysłany: 2015-04-03, 15:15  


Witajcie,
Mama była u lekarki, która stwierdziła, że "w płucach nic niepokojącego się nie dzieje". Zaleciła powtórzenie prześwietlenia za miesiąc.

Co do kręgosłupa, to stwierdziła, że taka uroda. W moczu wczoraj wyszedł piasek na nerkach. Co dziwne, mamie bardzo spadła hemoglobina. 27 marca było 12 przy normie 12,5-17. Hemoglobina zrobiona 1 kwietnia wyniosła już 9,13.

Lekarka wytłumaczyła spadek hemoglobiny bardzo dużym osłabieniem i toczącą się grypą i chorobą nerek. Mama dostała nowy antybiotyk o szerszym działaniu, tran, witaminy. Za tydzień znowu ma zrobić badanie krwi.

Szczerze mówiąc, nie uspokoiła mnie diagnoza lekarki. Myślicie, że na podstawie takiego opisu, można wysnuć wnioski, że wszystko jest ok?
_________________
kathe00
 
butterfly12 


Dołączyła: 13 Sty 2015
Posty: 91
Pomogła: 9 razy

 #7  Wysłany: 2015-04-03, 15:38  


no nie bardzo można powiedzieć że wszystko ok. Bo jak się okazuje nie jest ok. Hemoglobina spadła-choroba nerek? Piasek? No nie wiem, skoro w moczu nie wyszło nic więcej.
A usg jamy brzusznej robiliście?
 
kathe00 


Dołączyła: 22 Paź 2010
Posty: 26
Pomogła: 1 raz

 #8  Wysłany: 2015-04-03, 17:18  


nie, USG nie było robione.
_________________
kathe00
 
butterfly12 


Dołączyła: 13 Sty 2015
Posty: 91
Pomogła: 9 razy

 #9  Wysłany: 2015-04-03, 17:31  


Najbardziej zastanawiająca jest hemoglobina. Z tydzień zróbcie morfologie, ale możecie sprawdzić jeszcze raz sprawdzić mocz. Proponuję dla świętego spokoju wykonać usg jamy brzusznej.
 
absenteeism 
Administrator



Dołączyła: 14 Paź 2009
Posty: 13332
Skąd: Łódź
Pomogła: 9431 razy

 #10  Wysłany: 2015-04-03, 19:31  


Mimo wszystko poprosiłabym o skierowanie na TK klatki.
_________________
 
butterfly12 


Dołączyła: 13 Sty 2015
Posty: 91
Pomogła: 9 razy

 #11  Wysłany: 2015-04-03, 20:18  


Tak racja. tak jak napisała absenteeism TK klatki bardzo ważne bo tam coś wyszło i trzeba sprawdzić.
 
kathe00 


Dołączyła: 22 Paź 2010
Posty: 26
Pomogła: 1 raz

 #12  Wysłany: 2015-04-08, 13:12  


Witajcie,
Mama miała dzisiaj zrobione Usg brzucha. Wyszło, że mama ma powiększone endometrium do 16mm.
Mama dostała skierowanie do szpitala. O czym może świadczyć powiększone endometrium?
_________________
kathe00
 
Jolana 
PRZYJACIEL Forum



Dołączyła: 23 Paź 2011
Posty: 2070
Skąd: Warszawa
Pomogła: 1506 razy

 #13  Wysłany: 2015-04-08, 14:02  


Ogólnie oznacza - to rozrost/przerost błony śluzowej macicy. Przyczyn jest wiele. Często występuje u kobiet dojrzałych w okresie okołomenopauzalnym i spowodowany jest zaburzeniami hormonalnymi (kobiecymi). Standardowo wykonuje się diagnostyczne wyłyżeczkowanie kanału i jamy macicy celem wykluczenia choroby nowotworowej.
_________________
Aegrotus sacra est...
 
kathe00 


Dołączyła: 22 Paź 2010
Posty: 26
Pomogła: 1 raz

 #14  Wysłany: 2015-04-08, 15:11  


dzięki Jolana za info. Mamę zapisuję na wizytę do swojego ginekologa, który również jest chirurgiem i onkologiem.
Mama miała bardzo wcześnie menopauzę, około 42-45 roku życia. od ponad 10 lat już nie miesiączkuje. Niestety mama nie chodziła do lekarza, znając mamę pewnie u ginekologa ostatnio była po urodzeniu mnie.... :/
_________________
kathe00
 
kathe00 


Dołączyła: 22 Paź 2010
Posty: 26
Pomogła: 1 raz

 #15  Wysłany: 2015-05-23, 20:00  


Mama była u mojego lekarza, który stwierdził, że endometrium jest cienkie, ale jest niepokojąca zmiana. Dał skierowanie na cito do szpitala na histeroskopię pisząc rak albo polip endometrium. mama ponad tydzień temu przeszła zabieg. Do dzisiaj lekko krwawi (czy to normalne, mija 12 dzień plamień?) Nie są obfite, nie mają przykrego zapachu. Ale ten czas trochę niepokoi.

Wiele pacjentek na oddziale mało usuwanego polipa. Jednak żaden z lekarzy "nie straszył", że to może być rak, a u mojej mamy jednak takie podejrzenie było. Czy to możliwe żeby na USG można było ocenić czy zmiana jest złośliwa? Dodam, że jest niewielka, 3mm na 5mm.

Trzymajcie kciuki, aby to nie było nic onkologicznego!
Napiszę jak będziemy po wynikach.
_________________
kathe00
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  


logo

Statystki wizyt z innych stron
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group