1. Link do strony z możliwością wsparcia forum:
https://pomagam.pl/forumdss_2020_22

2. Konta nowych użytkowników są aktywowane przez Administrację
(linki aktywacyjne nie działają) - zwykle w ciągu ok. 24 ÷ 48 h.

DUM SPIRO-SPERO Forum Onkologiczne Strona Główna

Logo Forum Onkologicznego DUM SPIRO-SPERO
Forum jest cz?ci? Fundacji Onkologicznej | przejdź do witryny Fundacji

Czat Mapa forum Formularz kontaktowyFormularz kontaktowy FAQFAQ
 SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  AlbumAlbum
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat :: Następny temat
Mój Tata i ja
Autor Wiadomość
Ptaszenio 
PRZYJACIEL Forum


Dołączyła: 18 Kwi 2014
Posty: 1239
Skąd: Wrocław
Pomogła: 277 razy

 #16  Wysłany: 2014-07-16, 20:42  


Gosia,
czy dostałaś skierowanie do poradni leczenia bólu? Wczoraj po nie poszłaś.
 
jolapol 


Dołączyła: 25 Lip 2012
Posty: 272
Pomogła: 69 razy

 #17  Wysłany: 2014-07-16, 20:44  


odnoszę wrażenie, ze boisz się silniejszych smrodków typu morfina. Uwierz, nieważne jaki to preparat, byle twój tata nie cierpiał. Ja z ulgą - sama- podawałam mamie zastrzyki z morfiną, żeby tylko nie patrzeć na jej cierpienie . Jak najszybciej idź do poradnie leczenia bólu.
 
gosiawj 


Dołączyła: 14 Lip 2014
Posty: 33
Skąd: wrocław

 #18  Wysłany: 2014-07-16, 20:45  


Nie nie dostałam usłyszałam, że skoro jestem rano u onkolog a to on mi przepisze, onkolog przepisał tramal bo stwierdziła, że nie widzi potrzeby podawania plastrów
 
Ptaszenio 
PRZYJACIEL Forum


Dołączyła: 18 Kwi 2014
Posty: 1239
Skąd: Wrocław
Pomogła: 277 razy

 #19  Wysłany: 2014-07-16, 20:58  


Gosia,
następnym razem - jesli tramal nie wystarczy - gdy poprosisz o takie skierowanie i spotkasz się z odmową, poproś o odmowę na piśmie, z pieczątką rzecz jasna.

Silniejsze leki przeciwbólowe to nie tylko "plastry", t-t-t ma rację - onkolog nie jest specjalistą leczenia bólu.
 
kasztanka 


Dołączyła: 30 Cze 2014
Posty: 64
Pomogła: 4 razy

 #20  Wysłany: 2014-07-16, 21:40  


Teraz najważniejsze jest zmniejszenie cierpienia. Nie odpowiada ten onkolog idę do następnego. A skoro robicie wszystko prywatnie to trzeba poszukac takiego który jest w szpitalu wysoko postawiony. Zastanawia mnie dlaczego nie macie zrobionej kolonoskopi i KT?
A i kładzenie taty w szpitalu - nie wiem czy to dobry pomysł, mój by stwierdził ze chcemy sie pozbyć problemu bo diagnozować można przez rózne badania w poradni.
 
kasztanka 


Dołączyła: 30 Cze 2014
Posty: 64
Pomogła: 4 razy

 #21  Wysłany: 2014-07-16, 22:40  


gosia - napisałam jedynie co mój tata by wówczas powiedział, wiedząc ze jest inna możliwość, bo sam doskonale wie co znaczy leżec w szpitalu, w zeszłym roku spędził tam 4,5 miesiąca.

A co lekarze mówia na szybkie chudnięcie i krew w stolcu? to chyba jest powód aby dac skierowanie na kolonoskopie. Z doświadczeń jakie ja mam to w mojej rodzinie było najpierw jelito a następnie watroba. Tata tez bardzo chudł. 14 kg na miesiąc ale bardzo szybko dostał skierowanie na kolonoskopie (tata 23 lata temu miał pierwszego rana z chemioterapią) i po wyniku dostał kolejne skierowanie na kolejna kolonoskopię i to wszystko wciągu 3 tyg i badanie też było praktycznie natychmiast i wszystko na NFZ.

Jesli masz mozliwość podejśc do innej poradni to trzeba z tego skorzystac, nie jest wymagane skierowanie i u nas nie ma rejestracji na termin kiedy chcesz to przychodzisz.
 
Madzia70 
LEKARZ Med.Rodzinnej Lekarz Hospicyjny



Dołączyła: 26 Lut 2011
Posty: 3397
Skąd: okolice Warszawy
Pomogła: 1777 razy

 #22  Wysłany: 2014-07-16, 22:48  


Brawo, ab :)

Małgosiu,
Jeśli Twój Tata zareagował dobrze na tramadol, to nie wiem, czy jest sens walczyć o wizytę w Poradni Leczenia Bólu - będzie to dodatkowy wysiłek dla chorego, który i tak jest zapewne w dość kiepskiej formie fizycznej i psychicznej.
Zdecydowanie diagnostyka szpitalna byłaby najsprawniejsza i chyba w obecnych warunkach funkcjonowania polskiej medycyny - najprostsza do przeprowadzenia.
Na Twoim miejscu:
1. znalazłabym w Twoim mieście szpital z oddziałem gastroenterologii, który cieszy się najlepszą opinią
2. znalazłabym lekarza, który pracuje na tym oddziale i przyjmuje również prywatnie
3. poszłabym na wizytę do niego (prywatnie) z Tatą, przedstawiając dotychczasowe wyniki badań
4. poprosiłabym o możliwość diagnostyki (pilnej!) u niego na oddziale.
Myślę, że nie będziesz miała dużych problemów z przeprowadzeniem tego schematu postępowania.
Najważniejsze, żeby Tata zobaczył, że diagnostyka posuwa się do przodu.
Powodzenia i trzymajcie się ;)

_______________
Część postów została wydzielona tutaj / absenteeism
_________________
"Zobaczyć świat w ziarenku piasku, Niebiosa w jednym kwiecie z lasu. W ściśniętej dłoni zamknąć bezmiar, W godzinie - nieskończoność czasu." - William Blake -
 
gosiawj 


Dołączyła: 14 Lip 2014
Posty: 33
Skąd: wrocław

 #23  Wysłany: 2014-07-17, 12:24  


W poradni leczenia bólu powiedziano mi, że to co robiłam do tej pory było prawidłowe /oczywiście mam na myśli ból/ tramadol pomógł i nawet można go łączyć z ketonalem. Na chwilę obecną tata ma brać tramal co 12h jeżeli będzie bolało to najpierw zwiększyć częstotliwość podawania, a jak to nie da rady to mam przepisane plastry TRANSFER 35MCG/H.
Byłam znowu na konsultacji i ponownie usłyszałam WYROK, że tata jest w fatalnym stanie i pozostaje mi już tylko poradnia leczenia bólu. Straszne jest to, ale jeszcze się nie poddaję, w poniedziałek idę na badanie PET które juz chyba wszystko wyjaśni. Najbardziej mnie boli ta nadzieja w oczach taty ... a lekarz sugeruje powiedzenie mu prawdy i przygotowanie na to co nieuchronne - bardzo to boli.
 
kasztanka 


Dołączyła: 30 Cze 2014
Posty: 64
Pomogła: 4 razy

 #24  Wysłany: 2014-07-17, 12:32  


To lekarz nie poinformował taty o stanie zdrowia? I to Ty/rodzina macie Mu powiedzieć?
A z drugiej strony jak lekarz mogł tak powiedzieć skoro nie ma postawionej ostatecznej diagnozy?
Trzymajcie się dzielnie.
 
gosiawj 


Dołączyła: 14 Lip 2014
Posty: 33
Skąd: wrocław

 #25  Wysłany: 2014-07-17, 12:51  


Tak jak pisałam wcześniej tata wie ale nie ma pojęcia, że jest tak źle. Lekarz mi sugeruje pewne sprawy ale wreszcie trafiłam na dobrego, który służy pomocą 24 h i mam dzwonić i przyjeżdżać kiedy będę potrzebować, byłam u niego sama bez taty z wynikami bo boje się, że zacznę ppłakać przy nim a chce żeby walczył, prosiłam, żeby na razie nic nie mówić - może to błąd z mojej strony, nie wiem. Jego stan psychiczny raczej nie pozwala jeszcze na rozmowę
 
absenteeism 
Administrator



Dołączyła: 14 Paź 2009
Posty: 13332
Skąd: Łódź
Pomogła: 9431 razy

 #26  Wysłany: 2014-07-17, 12:55  


gosiawj, czy jest planowana jakaś bardziej inwazyjna diagnostyka, np. kolonoskopia celem faktycznego postawienia diagnozy na bazie histpatu?

Macie coś osłonowego na żołądek przy ketonalu? Jakiś omeprazol, pantoprazol?
_________________
 
kasztanka 


Dołączyła: 30 Cze 2014
Posty: 64
Pomogła: 4 razy

 #27  Wysłany: 2014-07-17, 12:55  


To juz Wasza decyzja czy powiecie i kiedy, ważne żeby wiedział z czym ma walczyć i jak mocno.
Mój wywalczył 23 lata a teraz czekamy na ostateczne potwierdzenie co się da zrobić po wznowie.

Ważne ze masz lekarza dostępnego 24/24 to duże ułatwienie.

[ Dodano: 2014-07-17, 12:57 ]
Bez histpatu to nawet cięzko zaproponowac jakieś leczenie.
 
gosiawj 


Dołączyła: 14 Lip 2014
Posty: 33
Skąd: wrocław

 #28  Wysłany: 2014-07-17, 16:58  


W poniedziałek robię badanie PET, jutro rano mam szpital onkologiczny .
Tata bardzo dobrze zareagował na tramadol i dostaje go co 12 h. Nie ma potrzeby podawania go częściej. Po badaniach podam wyniki.
Przerażające jest dla mnie tylko to, że dokładnie w marcu miał robione badania nawet na wątrobę i nic nie wyszło? Mimo tak działającej u nas służby zdrowia można jednak trafić na dobrych lekarzy, ale oczywiście tylko z polecenia...

[ Dodano: 2014-07-17, 17:02 ]
Mam wszystkie leki osłonowe, daje tacie do picia nutridrinki, aby go wzmocnić, zupy papki z rozdrobniony mięsem itp. Lekarz mi powiedział, że jeżeli tato będzie miał ochotę na cokolwiek do jedzenia czy picia mam mu to dać i nawet nie dyskutować.

[ Dodano: 2014-07-17, 17:05 ]
Kasztanka ciesze się ze Wam się udało tyle lat wywalczyć i mam nadzieje, ze nadal będzie dobrze.[/b]
 
Ptaszenio 
PRZYJACIEL Forum


Dołączyła: 18 Kwi 2014
Posty: 1239
Skąd: Wrocław
Pomogła: 277 razy

 #29  Wysłany: 2014-07-17, 17:26  


Gosia
Jakie badania wykonane zostały w marcu?
 
gosiawj 


Dołączyła: 14 Lip 2014
Posty: 33
Skąd: wrocław

 #30  Wysłany: 2014-07-17, 20:16  


W marcu tata miał ponownie badania przed operacja oka gdyż przeszczep pierwszy siatkówki się nie powiódł, ponieważ pierwsza i druga operacja była pod pełną narkozą, pani dr zleciła mnóstwo dodatkowych badań gdyż była zdziwiona odrzuceniem przeszczepu. Teraz nie podam Ci wszystkich badań które były robione bo mam te wyniki w pracy.

[ Dodano: 2014-07-18, 17:05 ]
W poniedziałek tata ma PET - ce. We wtorek pobierają wycinek z wątroby.
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  


logo

Statystki wizyt z innych stron
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group