1. Link do strony z możliwością wsparcia forum:
https://pomagam.pl/forumdss_2020_22

2. Konta nowych użytkowników są aktywowane przez Administrację
(linki aktywacyjne nie działają) - zwykle w ciągu ok. 24 ÷ 48 h.

DUM SPIRO-SPERO Forum Onkologiczne Strona Główna

Logo Forum Onkologicznego DUM SPIRO-SPERO
Forum jest cz?ci? Fundacji Onkologicznej | przejdź do witryny Fundacji

Czat Mapa forum Formularz kontaktowyFormularz kontaktowy FAQFAQ
 SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  AlbumAlbum
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat :: Następny temat
Mięsak - sposoby diagnozowania
Autor Wiadomość
Squart


Dołączył: 31 Sty 2009
Posty: 25
Pomógł: 1 raz

 #1  Wysłany: 2009-01-31, 13:29  Mięsak - sposoby diagnozowania


Mam pytanie tak jak w temacie.... A dokładniej czy mięsak będzie widoczny na zdjęciu RTG, czy do jego zdiagnozowania potrzebne są jakieś inne metody diagnmostyczne?

z góry dziekuję za odpowiedzi
 
DumSpiro-Spero 
Administrator



Dołączyła: 19 Sty 2009
Posty: 7458
Pomogła: 3498 razy

 #2  Wysłany: 2009-02-01, 01:46  


Zależy czego mięsak.
Tkanek miękkich, kości, skóry, narządu wewnętrznego?

W diagnostyce obrazowej, w zależności od tego, gdzie umiejscowił się mięsak, można stosować: RTG, USG, TK (tomografię), MR (rezonans magnetyczny).

Więcej danych poproszę by odpowiedź była bardziej konkretna:)
_________________
pozdrawiam, DSS.
 
Squart


Dołączył: 31 Sty 2009
Posty: 25
Pomógł: 1 raz

 #3  Wysłany: 2009-02-01, 12:35  .


A więc okolice prawego barku, a RTG było robione jako RTG klatki piersiowej, więc lekarz robiący i opisujący był nastawiony na płuca i serce bardziej.....
Ze zdjęciem nie byłem jeszcze u rodzinnego (ta epidemia przeziębień i grypy i przeogromne kolejki), a kompetencje lekarza który robił opis podważyła nieco nawet pani która wydawała zdjęcie mówiąc "szkoda że nie trafił pan na kogoś innego". Jako opis mam pieczątke "bez widocznych zmian"... Ech....

Nie usiłuję sobie nic wmówić itp... ale ból trwa już prawie dwa lata... czuję dyskomfort przy dotyku okolic bolącego miejsca... ból jest łagodny, tępy, czasami się nasila..... umiejscowiony takjakby gdzieś w środku..... A lekarz przez długi czas przepisywał mi apap i maście przeciwbólowe, teraz w końcu uadło mi się go do zdjęcia przekonać....

W sumie mam nadzieje że to tylko (albo aż) zszargane fajkami płuca, albo jakieś bóle w przemęczonych kościach....
 
DumSpiro-Spero 
Administrator



Dołączyła: 19 Sty 2009
Posty: 7458
Pomogła: 3498 razy

 #4  Wysłany: 2009-02-02, 00:27  


No dobrze, a skąd pomysł, że to akurat mięsak? (ten konkretnie rodzaj nowotworu złośliwego?)
_________________
pozdrawiam, DSS.
 
Squart


Dołączył: 31 Sty 2009
Posty: 25
Pomógł: 1 raz

 #5  Wysłany: 2009-02-04, 20:11  


Z chorej wyobraźni w sumie i natłoku informacji nt. nowotwórów właśnie...
Ale skoro juz o tym zaczęłem myśleć to zastanawiały mnie własnie sposoby diagnozy, nie zamierzam się doszukiwać czegoś u siebie, wierzę w efekt placebo dlatego staram się nie myśleć negatywnie. dziękuje za odp. myslę, że może się ten temat jeszcze komuś kiedyś przydać...
co do moich problemów wciąż konsekwentnie będe nimi obarczał lekarza rodzinnego, jak wreszcie dowiem się co jest przyczyną bólu się odezwe...
 
oksik 


Dołączył: 20 Wrz 2010
Posty: 8
Skąd: Lwówek Śl.

 #6  Wysłany: 2010-09-20, 20:06  


Jestem po zabiegu operacyjnym/ mięsak na lewym podudziu 10x12 cm oraz po
33 zabiegach naświetlaniowych. Naświetlania zakończone 2 miesiące temu.
Po trzecim misiącu mam mieć wykonany rezonans magnetyczny. Moje pytanie w jakim celu i co może wykazać
 
zufed 
PRZYJACIEL Forum



Dołączyła: 10 Kwi 2009
Posty: 2473
Skąd: Kraków
Pomogła: 348 razy

 #7  Wysłany: 2010-09-20, 20:58  


Witaj oksik, powodem wykonania rezonansu magnetycznego jest z pewnością kontrola loży po guzie w celu wczesnego wykrycia ewentualnej wznowy.

Napisz coś więcej o sobie?Jaki typ mięsaka miałeś?Gdzie się leczysz?

pozdrawiam

zuza
_________________
Amor vincit omnia...
 
 
gosiamuszka0 


Dołączyła: 16 Wrz 2010
Posty: 18

 #8  Wysłany: 2010-09-20, 21:41  


Zdiagnozowano w listopadzie 2009 roku mięsaka Ewinga nerki prawej w stadium pT2N1 lokalnie M1(nadnercze) oraz z przerzutami do płuc. Usunięto nerkę i nadnercze następnie podano chemioterapie wg schematu VIDE (Vincristin, Ifosfamid, Doxorubicin, Etoposidphosphat) 6 cykli po której nie stwierdzono nawrotu choroby lecz nie działała ona na przerzuty w płucach. Zdecydowano podać 6 cykli VAC (Vincristin, Actinomycin, Cyclophosphamid). Niestety po dwóch cyklach stwierdzono nieskuteczność tej terapii i zoperowano przerzuty na płucu prawym. Przerwa od ostatniej terapii poświęcona na operacje trwała 2 miesiące, w tym czasie nastąpił nawrót choroby w miejscu wycięcia nerki, na bliźnie pooperacyjnej oraz węzłach chłonnych brzucha oraz części mięśni z prawej strony. Lekarze nie podejmą się opreracji zastanawiają się jeszcze nad naświetlaniem. Podano jeszcze jeden cykl VAC żeby mieć czas na znalezienie czegoś nowego. Dodam że mąż leczy się w niemczech.
Poszukujemy wszelkich informacji na temat nowych leków oraz formy dalszego leczenia. Prosimy o pomoc.

[ Dodano: 2010-09-20, 22:25 ]
Extraosseous Tumors to ten typ nowotworu ma moj mąż może Pani napisać o nim cokolwiek
_________________
gosiamuszka0
 
zufed 
PRZYJACIEL Forum



Dołączyła: 10 Kwi 2009
Posty: 2473
Skąd: Kraków
Pomogła: 348 razy

 #9  Wysłany: 2010-09-22, 21:19  


gosiamuszka0, bardzo Cię proszę, nie dubluj wątków. Powoduje to nieład na Forum, a z tym właśnie walczymy.
Jeżeli nie doczekałaś się odpowiedzi, nie złej woli, ale nie dlatego, że Twoja wypowiedź została przeoczona, tylko aby udzielić Ci rzeczowej informacji czasem potrzeba czasu. Cierpliwości.

pozdrawiam ciepło

zuza
_________________
Amor vincit omnia...
 
 
gosiamuszka0 


Dołączyła: 16 Wrz 2010
Posty: 18

 #10  Wysłany: 2010-09-23, 10:09  


przepraszam Was bardzo ale to dlatego że po pierwsze, pierwszy raz korzystam z forum a po drugie dla nas ważny jest czas każda informacja każda wskazówka jest dla nas cenna
jeszcze raz przepraszam i czekam cierpliwie
_________________
gosiamuszka0
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  


logo

Statystki wizyt z innych stron
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group