1. Link do strony z możliwością wsparcia forum:
https://pomagam.pl/forumdss_2020_22

2. Konta nowych użytkowników są aktywowane przez Administrację
(linki aktywacyjne nie działają) - zwykle w ciągu ok. 24 ÷ 48 h.

DUM SPIRO-SPERO Forum Onkologiczne Strona Główna

Logo Forum Onkologicznego DUM SPIRO-SPERO
Forum jest cz?ci? Fundacji Onkologicznej | przejdź do witryny Fundacji

Czat Mapa forum Formularz kontaktowyFormularz kontaktowy FAQFAQ
 SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  AlbumAlbum
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat :: Następny temat
leukopenia
Autor Wiadomość
beti21_22 


Dołączyła: 26 Cze 2013
Posty: 4

 #1  Wysłany: 2013-06-26, 20:28  leukopenia


witam od 3 lat mma problem z leukocytami ,zaczne od tego ze jestem z zawodu fryzjerka co wiem ze moze miec tez taki wplyw na obnizona ich wartosc ,,,,, moje wyniki które mnie nie pokoja to leukocyty wachaja sie od 2,5 tys do 3,5 tys przy czym w tej chwili mam ich 2,5 tysnorma 4-10.00 ,nie przyjmowałam zadnych lekow ani antybiotykow co by mogło je obnizyc,do tego hematokryt 34% norma 37- 55,granulocyty 1.3 norma 1,8-7.5 ,odsetek limfocytów 39.6% norma 25-50,odsetek monocytow 9.9% norma 2-10 ,odsetek granulocytów 50,5% norma 50-80 pozostałe wyniki wszystko w normie erytrocyty 4,04 norma 3,9- 6,2 .hemoglobina 11,4 norma 11-17 ,bilirubina całk 0.55 norma 0.00-1.2,
alt/got 20.8 norma 0.0-31 ,ast /got 30.9 norma 5-34,kreatynina 0,76 norma 0.60 -1,2,białko calkowite 7,3-norma 6,0 -8 .wapn 2,33 norma 2-2,6 ,
w piersi pjedynczy wezeł chłonny wewnatrzuskowy o srednicy 7mm drugi taki sam 6mm, pozatym bez zmien ogniskowych w dolnym biegunie dolu pachowego pojedynczy wezel chłonny o srednicy 7mm,watroba nie powiekszona o jednorodnym echu ,pechezyk zulciowy echoujemny ,zyła wrotna ,trzustka .okolica duzych naczyn ,sledziona ,usg bez zmian ,nerki o pawidłowej wielkosci i prawidłowym odbiciu z ukm ,duza ilos gazów w pętlach jelitowych pluca bez zmian ,sylwetka sercowo naczyniowa w normie ,,,martwie sie bardzo tymi leukocytami poniewaz spadaja ,,,,,a lekarze gdzie ide kazdy mowi co innego lecze sie hematologicznie ,chodziłam do 1 lekarza miałam przepisane zastrzyki b12,,2 lekarz witamine b6,i ze wyniki mam jak przy białaczce czym bardzo sie zmartwilam ,,,poszłam do 3 lekarza hematologa i mówi bym nic nie brała ze taka moja uroda ,co ja mam robic czy mam to zeczywiscie zostawic i robic tylko kontrolne badania co 2 msc ,,,,bo juz sama nie wiem strasznie sie boje ,prosze o rade .....i o przeanalizowanie moich wyników gdyz nie daje mi to spokoju ,dziekuje
_________________
beata
 
absenteeism 
Administrator



Dołączyła: 14 Paź 2009
Posty: 13332
Skąd: Łódź
Pomogła: 9431 razy

 #2  Wysłany: 2013-06-26, 21:17  


Czy zostało postawione podejrzenie onkologiczne, że piszesz na Forum Onkologicznym?
_________________
 
beti21_22 


Dołączyła: 26 Cze 2013
Posty: 4

 #3  Wysłany: 2013-06-26, 23:36  


stwierdzono leukopenie ,,,,,,w klinice onkologicznej
_________________
beata
 
absenteeism 
Administrator



Dołączyła: 14 Paź 2009
Posty: 13332
Skąd: Łódź
Pomogła: 9431 razy

 #4  Wysłany: 2013-06-27, 07:16  


Sama w sobie leukopenia nie jest stanem onkologicznym.
Może być powodowana np. przez białaczkę, ale i wieloma innymi. Jeśli hematolog wykluczył białaczkę, to nie ma tu raczej podejrzeń onkologicznych.

Swoją drogą, piszesz że jesteś fryzjerką - kontakt z różnego rodzaju rozpuszczalnikami, subst. chemicznymi również może powodować spadek leukocytów.
_________________
 
beti21_22 


Dołączyła: 26 Cze 2013
Posty: 4

 #5  Wysłany: 2013-06-27, 09:02  


dziekuje za odpowiedz ,,,,dzsiaj byłam u lekarza wygrzebali moje wyniki badan z 2004roku gdy bylam w tym czasie w ciazy i wtedy moje wyniki były jeszcze gorsze wskazywały na anemie a wbc było 2,7 w tamtym czasie nie zajmowalam sie wogule fryzjerstwem wiec nie miałam stycznosci z substanciami chemicznymi zajmuje sie tym od 2010 r ,wiec to chyba ie przez srodki chem , w sobote mam hematologa wiec moze czegos sie jeszcze dowiem ,,,,, a czy moze byc tak jeden lekarz mi powiedział ze taka moja uroda i poprostu takie wbc bede miala i nie musi swadczyc o czyms zlym ze sie dzieje w organizmie,,,,?czy tez tak moze byc
_________________
beata
 
Iga 


Dołączyła: 03 Lut 2010
Posty: 106
Pomogła: 11 razy

 #6  Wysłany: 2013-06-27, 09:48  leukopenia


Czy jestes wegetarianka? U nich to normalne ze maja obnizony troche poziom leukocytow.
Ale wizyta u hematologa aby przyjrzal sie sam osobiscie twojej krwi jest najlepszym wyjsciem bo da ci pelna analize.
 
beti21_22 


Dołączyła: 26 Cze 2013
Posty: 4

 #7  Wysłany: 2013-06-27, 23:39  


nie nie jestem wegetarianka ,chociaz miesa duzo nie jem ,no tak lecze sie hematologicznie jak juz wspomnialam tyle ze hematolog twierdzi ze zostawil by to w spokoju ze taka moja uroda ide do lakarza tam mi mowi ze cos sie dzieje i ze dziwi sie ze hematolog nic z tym nie robi ,,,,wiec ja juz sama nie wiem kogo mam słuchac ,,:(
_________________
beata
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  


logo

Statystki wizyt z innych stron
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group