1. Link do strony z możliwością wsparcia forum:
https://pomagam.pl/forumdss_2020_22

2. Konta nowych użytkowników są aktywowane przez Administrację
(linki aktywacyjne nie działają) - zwykle w ciągu ok. 24 ÷ 48 h.

DUM SPIRO-SPERO Forum Onkologiczne Strona Główna

Logo Forum Onkologicznego DUM SPIRO-SPERO
Forum jest cz?ci? Fundacji Onkologicznej | przejdź do witryny Fundacji

Czat Mapa forum Formularz kontaktowyFormularz kontaktowy FAQFAQ
 SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  AlbumAlbum
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat :: Następny temat
Kwalifikacja wojskowa (??) Osoba niepełnosprawna - Pytanie
Autor Wiadomość
jakubpz 


Dołączył: 20 Mar 2012
Posty: 1

 #16  Wysłany: 2012-03-20, 16:04  


Witam. Jestem osobą niepełnosprawną, od urodzenia nie mam palców u dłoni, jutro muszę zgłosić się na WKU, czy jeśli zabiorę ze sobą orzeczenie o niepełnosprawności, jest możliwość uniknięcia badań? Mój stopień niepełnosprawności jest znaczny i oczywiście wada widoczna gołym okiem, tak więc sądzę iż nie ma sensu robić mi badań do wojska. Proszę o odpowiedzi, dziękuję.

PS. Przepraszam że być może mój post i problem nie dotyczy tego forum bo nie są to sprawy onkologiczne, ale to jedyny temat poruszający temat WKU jaki udało mi się znaleźć. Jeszcze raz dziękuję, miłego dnia.
 
Gazda 
PRZYJACIEL Forum



Dołączył: 31 Paź 2010
Posty: 5152
Skąd: Beskid
Pomógł: 1581 razy

 #17  Wysłany: 2012-03-20, 16:27  


Z tego co wiem, to nikt z naszych forumowiczów nie pracuje w WKU, a najlepiej to tam właśnie zadzwonić i poprosić o informacje.
_________________
Każdy ma swoje walety i zady
THINK BEFORE YOU SAY SOMETHING STUPID
 
Santiago19 


Dołączył: 18 Mar 2012
Posty: 15

 #18  Wysłany: 2012-03-22, 23:26  


gabi30 napisał/a:
Santiago, ja w czwartek idę ze swoim niepełnosprawnym synem na kwalifikację. Jak wrócę napiszę co i jak. Wiem,że na pewno trzeba wziąć zaświadczenia lekarskie, zaświadczenie ze szkoły o pobieraniu nauki, zdjęcie.


I co.. byliście..? Opowiedz jak tam było :-D
 
gabi30 
PRZYJACIEL Forum



Dołączyła: 16 Kwi 2010
Posty: 562
Pomogła: 206 razy

 #19  Wysłany: 2012-03-23, 13:32  


Byliśmy. Było bardzo sympatycznie, miło i bardzo krótko. Z dokumentów wzięłam kserokopie całej dokumentacji medycznej plus kopia orzeczenia o niepełnosprawności, zdjęcie i dowód osobisty syna, zaświadczenie z LO o pobieraniu nauki i wezwanie które dostaliśmy. Komisja lekarska była krótka, zważyli , zmierzyli, przejrzeli papiery i dostał kategorię E. Koniec kwalifikacji.
Pozdrawiam Gabi
 
Santiago19 


Dołączył: 18 Mar 2012
Posty: 15

 #20  Wysłany: 2012-03-23, 22:48  


gabi30 napisał/a:
Byliśmy. Było bardzo sympatycznie, miło i bardzo krótko. Z dokumentów wzięłam kserokopie całej dokumentacji medycznej plus kopia orzeczenia o niepełnosprawności, zdjęcie i dowód osobisty syna, zaświadczenie z LO o pobieraniu nauki i wezwanie które dostaliśmy. Komisja lekarska była krótka, zważyli , zmierzyli, przejrzeli papiery i dostał kategorię E. Koniec kwalifikacji.
Pozdrawiam Gabi


Aha no to w sumie nie tak strasznie jak to sobie wyobrażam :-D

A może wiesz czy trzeba się tam stawić osobiście? Czy nie musowo? Jeśli ktoś oczywiście ma orzeczenie

[ Dodano: 2012-03-23, 22:54 ]
Aha i jeszcze ... jak to jest.... jak poszliście ta,m to byliście tylko Wy... czy jakieś kolejki sie ustawiają..?
 
gabi30 
PRZYJACIEL Forum



Dołączyła: 16 Kwi 2010
Posty: 562
Pomogła: 206 razy

 #21  Wysłany: 2012-03-24, 07:43  


Trzeba być osobiście. Kolejka była masakryczna.Pełno młodzieży, nie było gdzie usiąść. Podeszłam do pani za biurkiem i mówię,że syn niepełnosprawny i co mamy dalej robić. Pani była na tyle uprzejma,że wzięła nas bez kolejki. Wypełniła papiery i poszliśmy do drugiego pomieszczenia na komisję lekarską. Dalej było to co pisałam poprzednio.
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  


logo

Statystki wizyt z innych stron
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group