1. Link do strony z możliwością wsparcia forum:
https://pomagam.pl/forumdss_2020_22

2. Konta nowych użytkowników są aktywowane przez Administrację
(linki aktywacyjne nie działają) - zwykle w ciągu ok. 24 ÷ 48 h.

DUM SPIRO-SPERO Forum Onkologiczne Strona Główna

Logo Forum Onkologicznego DUM SPIRO-SPERO
Forum jest cz?ci? Fundacji Onkologicznej | przejdź do witryny Fundacji

Czat Mapa forum Formularz kontaktowyFormularz kontaktowy FAQFAQ
 SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  AlbumAlbum
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat :: Następny temat
Krwawiące afty, grzybica, nieznośny ból, uniemożliwiający je
Autor Wiadomość
katarzyna_C 


Dołączyła: 18 Wrz 2013
Posty: 15
Skąd: Sosnowiec

 #16  Wysłany: 2013-11-12, 22:06  


beti* napisał/a:
katarzyna_C z czystym sumieniem polecam antybiotyk w tabletkach o nazwie Fluconazole (Flukonazol) dostępny na receptę - bardzo szybko przynosi ulgę. Pozdrawiam

Właśnie dzisiaj dotarliśmy do tego leku !! Poleciła nam go koleżanka mamy z pracy z dermatologi! Gdyż moja mama również pracuje w szpitalu.
Lek jak się dowiedziałam podobno jest bardzo dobry.
Był też u nas lekarz na wizycie z hospicjum, obejrzał mamę i stwierdził, że to grzybica :/ również był jak najbardziej za tym lekiem z tym, że my mamy go w syropie gdyż tabletek mama nie jest w stanie przełknąć :/

Dzisiaj pierwszy raz zażyła, mówił , że ją pali :/ popłakała się i oczywiście krzyczała :/ ale mimo wszystko będę się starać , żeby to piła bo to chyba ostatni preparat w którym jest jeszcze nadzieja..

Dodatkowo mama miała problem o którym nie pisałam ale teraz myślę, że mogę wspomnieć ku przestrodze! Mamie również wdała się grzybica pochwowa (czy jak to się tam nazywa) przestrzegam przed dbaniem o higienę!
Mimo tego , że myłam mamę dwa razy dziennie , smarowałam kremami, moczyłam w rumianku to wdało się to paskudztwo :/ Lekarz powiedział , że to efekt uboczny chemii.. dlatego nie wiem już czy to ja za mało dbam o jej higienę czy paskudztwo jest się w stanie samo wdać :/ ..

Najgorsze jest to że to strasznie boli :/ mama nie jest w stanie się wysikać, bo dosłownie płacze i krzyczy z bólu :/ / leży ciągle w łóżku dlatego, żeby złagodzić ból musieliśmy ją polewać wodą podczas oddawania moczu ale i tak mimo wszytko bardzo ją boli :/
 
DorotaP 
PRZYJACIEL Forum


Dołączyła: 28 Lut 2011
Posty: 987
Pomogła: 359 razy

 #17  Wysłany: 2013-11-13, 10:18  


katarzyna_C napisał/a:
Lekarz powiedział , że to efekt uboczny chemii.. dlatego nie wiem już czy to ja za mało dbam o jej higienę czy paskudztwo jest się w stanie samo wdać :/ ..


Lekarz ma rację i nie ma tutaj waszego zaniedbania.
Oczywiście lekarz zalecił leczenie?
 
Ruda Misia 


Dołączyła: 15 Kwi 2012
Posty: 36
Pomogła: 4 razy

 #18  Wysłany: 2013-11-13, 15:40  


U mnie w szpitalu podawane były globuli dopochwowe Gynalgin.
Na pozostałe grzybice tabletki Orungal.
 
pestka 


Dołączyła: 22 Wrz 2013
Posty: 24
Pomogła: 2 razy

 #19  Wysłany: 2013-11-13, 20:45  


Katarzyno ,kochanie
ja miałam to samo ,wprawdzie żadnych tabletek nie brałam jedynie maści
dobrze jest je stosować bo natłuszczą i obkleją ciało i wtedy nie czuć tak bardzo szczypiącego moczu
ja miałam maść clotrimazolum, ale najbardziej pomagał mi krem Pimafucort po 2 - 3 min nie czuć żadnego bólu i swędzenia
 
Gazda 
PRZYJACIEL Forum



Dołączył: 31 Paź 2010
Posty: 5152
Skąd: Beskid
Pomógł: 1581 razy

 #20  Wysłany: 2013-11-13, 22:45  


plamiasta napisał/a:
a czy możesz podać nazwy tych środków w sprayu?


O ile pamiętam, że chwilową ulgę i brak uczucia bólu na czas jedzenia wywoływał Hascosept w atomizerze. Odczucie było takie, jakby zamroziło jamę ustną. Nie czuć było smaków, ale i nie bolało podczas jedzenia.
_________________
Każdy ma swoje walety i zady
THINK BEFORE YOU SAY SOMETHING STUPID
 
plamiasta 
PRZYJACIEL Forum


Dołączyła: 30 Gru 2011
Posty: 1902
Pomogła: 263 razy

 #21  Wysłany: 2013-11-13, 23:57  


dzięki bardzo
 
katarzyna_C 


Dołączyła: 18 Wrz 2013
Posty: 15
Skąd: Sosnowiec

 #22  Wysłany: 2013-11-19, 12:17  


Witajcie :)

Musze napisać co tam u mojej mamy . Z jednej strony chce się z Wami podzielić tym wszystkim , żeby może jakoś pomóc na jej przypadku a z drugiej po prostu tego potrzebuje : )

Z buzią mamy o wiele lepiej !! To wszystko zaczęło znikać i muszę przyznać , że po tym syropie w szybkim tempie ! Mama może już cokolwiek jeść , jej cokolwiek to kisiel i galaretki ale to naprawdę w jej przypadku dużo !
Mimo tego jednak jeść nie chce , jej stan pogarsza się z dnia na dzień :/

Wczoraj trafiła do szpitala , bo w nocy zaczęła lać się jej " ropa " z tego cięcia na brzuchu ( wycinanie jajników ) i z pochwy .
Wcześniej jak pisałam z pochwy też się lało ( nie mogła się w ogóle wysikać taki żrący był ten płyn ) , ale lekarz hospicyjny powiedział , że to grzyb i to przez to :/ chociaż teraz nie jestem pewna czy miał rację ..
Napisałam ropa w cudzysłowiu bo my nie wiemy co to jest , przez ostatnie dwa dni , z pochwy się już nic nie lało , i nagle zaczęło :/

Mama trafiła do szpitala na ginekologie , lekarz powiedział że muszą zrobić posiew i wzięli wymaz bo oni sami nie wiedzą co to za płyn wydobywa się z tego cięcia i pochwy .. jak nam powiedzieli może to być ropa lub płyn z rozkładających się narządów ..
jakoś ja sobie nie potrafię wyobrazić tego .. szczególnie jeżeli to miałoby tyczyć się tych narządów .. przerasta mnie to ..
wiem tylko , że ten płyn ciągle cieknie :/ chyba musi być go dużo w środku , w okół cięcia skóra jest czerwona , więc może to zakażenie i to jednak ropa ..

już zupełnie nie wiem co mam myśleć ..
 
pestka 


Dołączyła: 22 Wrz 2013
Posty: 24
Pomogła: 2 razy

 #23  Wysłany: 2013-11-20, 19:06  


KATARZYNKO KOCHANIE

Czasem tak po prostu jest ,że pomimo naszych największych starań zdrowie nasze ,czy naszych bliskich pogarsza się.
To lepiej że mama jest w szpitalu ,będzie miała pomoc czy to w bólu ,czy w jakiej innej sprawie na bieżąco ,w każdej chwili.
Mój ojciec też tak miał po operacji, z rany wyciekło mu mnóstwo płynu z ropą.
Po tym wszystkim bardzo mu ulżyło, i w bólu ,i w samopoczuciu bo czuł się ''pełny'', jakby coś mu tam przeszkadzało.
pozdrawiam cię serdecznie i życzę zdrowia dla mamy
 
gordz 


Dołączył: 16 Wrz 2014
Posty: 6
Pomógł: 1 raz

 #24  Wysłany: 2014-10-29, 11:47  


Jeśli chodzi o leczenie grzybicy to zazwyczaj wystarczają jakies maści , które przepisze lekarz. Co ciekawe z tego co piszą tutaj [link ukryty, nieustalona z Administracją Forum reklama] to dużą ilość grzybic można wyleczyć w stosunkowo krótkim czasie, wystarczy tylko podejść do tego poważnie i przestrzegać paru wskazań :) .
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  


logo

Statystki wizyt z innych stron
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group