1. Link do strony z możliwością wsparcia forum:
https://pomagam.pl/forumdss_2020_22

2. Konta nowych użytkowników są aktywowane przez Administrację
(linki aktywacyjne nie działają) - zwykle w ciągu ok. 24 ÷ 48 h.

DUM SPIRO-SPERO Forum Onkologiczne Strona Główna

Logo Forum Onkologicznego DUM SPIRO-SPERO
Forum jest cz?ci? Fundacji Onkologicznej | przejdź do witryny Fundacji

Czat Mapa forum Formularz kontaktowyFormularz kontaktowy FAQFAQ
 SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  AlbumAlbum
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat :: Następny temat
Karta farmakoterapii
Autor Wiadomość
evanka 


Dołączyła: 11 Sie 2014
Posty: 16
Pomogła: 3 razy

 #1  Wysłany: 2014-08-15, 23:32  Karta farmakoterapii




Czytałam artykuł na forum o leczeniu bólu nowotworowego morfiną i fentanylem. Rozmawiałam z różnymi lekarzami, w tym specjalistką z CO, która walczy co dzień z bólem swoich pacjentów.
Wszyscy mi uparcie mówią: morfina co 4 h. Mało tego jak im mówię o wcześniejszym leczeniu Mamy, to mi mówią, że powinna dostać więcej (4 mg) co 4 h. Te 4 h wynika z właściwości farmakokinetycznych.
Czyli 1-wszy oczywisty zarzut do załączonej karty to zbyt rzadkie użycie morfiny, niezgodne ze sztuką. Wkleję Wam jutro fotke z podręcznika farmacji, tam też tak piszą.
Kolejny (wynikający, choćby z wklejonego na tym forum artykułu) to niełączenie morfiny z fentanylem. Zobaczycie na załączonej karcie, że po włączeniu fentanylu zrezygnowano z morfiny na stałe. Mimo, że ustaliłam z lekarzem, że mają działać razem... Mama znalazła się w szpitalu z powodu duszności i bólu... Fentanyl okazał się niewystarczający (brała go wcześniej).
Ręce opadają z bezsilności. Myślałam, że wczoraj osiągnęliśmy konsensus, a tu dziś widzę takie "kwiatki". Jutro znowu idę ich męczyć o połączenie morfiny i fentanylu. Ale nie jestem dla nich partnerem do rozmowy, bo przecież to nie ja jestem lekarzem, więc nie mogę nic wiedzieć... Nawet część mojej rodziny tak mówi...
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  


logo

Statystki wizyt z innych stron
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group