1. Link do strony z możliwością wsparcia forum:
https://pomagam.pl/forumdss_2020_22

2. Konta nowych użytkowników są aktywowane przez Administrację
(linki aktywacyjne nie działają) - zwykle w ciągu ok. 24 ÷ 48 h.

DUM SPIRO-SPERO Forum Onkologiczne Strona Główna

Logo Forum Onkologicznego DUM SPIRO-SPERO
Forum jest cz?ci? Fundacji Onkologicznej | przejdź do witryny Fundacji

Czat Mapa forum Formularz kontaktowyFormularz kontaktowy FAQFAQ
 SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  AlbumAlbum
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat :: Następny temat
Czerniak złośliwy ze wznową po 20 latach
Autor Wiadomość
gosiaopole 


Dołączyła: 23 Mar 2011
Posty: 10

 #1  Wysłany: 2011-03-23, 11:34  Czerniak złośliwy ze wznową po 20 latach


Witam,

Szukam więcej informacji na temat leku ipilimumab. Jak można dostać lek?

Czy ktoś wie, w jaki sposób można dostać sie na kosultacje do prof. Andrzeja Mackiewicza w Poznaniu?

Od kilku dni próbujemy umówić sie przez rejestrację szpitala, ale niestety nie udało nam się zarejestrować do dr Mackiewicza.
Rejestracja odsyła nas na odział, tam mówią że lekarz nie będzie przez miesiąc przyjmował.

Proszę o pomoc
 
Richelieu 
Administrator



Dołączył: 15 Lut 2009
Posty: 7486
Skąd: Gyddanyzc
Pomógł: 4945 razy

 #2  Wysłany: 2011-03-23, 13:22  


Gosiu, zobacz ten wątek.
_________________
Solve calceamentum de pedibus tuis: locus enim, in quo stas, terra sancta est [Ex: 3, 5]
 
biofanka 
PRZYJACIEL Forum



Dołączyła: 05 Paź 2010
Posty: 618
Pomogła: 217 razy

 #3  Wysłany: 2011-03-23, 13:34  


26 marca amerykańskie FDA mna podjąć decyzję co do włączenia Ipilimumab do komercyjnego uzytku (póki co jest w fazie badań klinicznych)Projekt przedłożony przez firmę Bristol-Myers Squibb Co
został juz 9 lutego ale niestety zostało odwołane z przyczyn merytorycznych tak podano do wiadomości . Obecnie ipi jest już szeroko stosowany i w Stanach i w Europie lekarze prowadzący mogą występowac o pozwolenia do koncernów farmaceutycznych testujących ten lek. Odpowieź jest różna nie zawsze ipi jest skuteczne ( warto tu śledzić amerykańskie fora dotyczące czerniaka jest bardzo dużo przykładów leczenia ipi ) Miejmy nadzieję że eurokepejska komisja do spraw leków nie będzie się zbytnio ociągała z legalizają tak czy tak jest nadzieja ze od kwietnia będzie można go zakupić w USA póki co będzie to jedynie tak skuteczny lek. Trzymajmy kciuki zatem.

[ Dodano: 2011-03-23, 13:36 ]
Co do kontaktu z profesorem Mackiewiczem może uda się przez to stowarzyszenie chorych na czerniaka http://www.stowczerniak.pl/
Pozdrawiam serdecznie.

[ Dodano: 2011-03-23, 13:39 ]
Warto też sprawdzac tę stronę http://www.fda.gov/ tam właśnie najszybciej pojawią się wiadomości na temat dopuszczenia ipi do komercyjnego uzytku.
_________________
 
kazik124x 


Dołączył: 07 Lut 2011
Posty: 71
Pomógł: 1 raz

 #4  Wysłany: 2011-03-25, 10:10  


witam, mam pytanie co do Ipilimumab czy szczepionka stosowana przez profesora Mackiewicza to jest to samo co Ipilimumab czy to całkiem inny lek?

[ Komentarz dodany przez: Richelieu: 2011-03-25, 10:12 ]
To są zupełnie różne leki.
 
gosiaopole 


Dołączyła: 23 Mar 2011
Posty: 10

 #5  Wysłany: 2011-03-25, 12:59  


Dziękuję za odp.
Niestety już wiem, że nie ma możliwości dostania sie na konsultację do dr Mackiewicza.
Zaczynam tracić nadzieję, że w ogóle jeszcze coś/ktoś pomoże.
Moja mama po raz pierwszy wygrała walkę z czerniakiem ponad 20 lat temu. Rok temu raczysko przypomialo o sobie. Niestety lekarze nie wycięli, a nawet nie zbadali węzłów i doszło do przerzutów. W szpitalu trudno doprosić się nawet o zwyklą morfologie, dlatego chcieliśmy skonsultować się z innym lekarzem, żebyśmy wiedzieli o co się prosić.
Pozdrawiam i życzę wszystkim duuuuużo zdrowia
 
Luika 



Dołączyła: 18 Maj 2010
Posty: 262
Pomogła: 65 razy

 #6  Wysłany: 2011-03-25, 13:14  


Gosia, nie poddawaj się!!!
Napisz koniecznie skąd jesteś a może ktoś z nas bedzie mógł Ci podać namiar na jakiegoś dobrego lekarza.

Odezwij się koniecznie
_________________
nie boję się ;)
http://mamczerniaka.blog.pl/

Czerniak złośliwy, Clark III, naciek 9 mm
Melanoma epithelioides partim fusocellulare typus nodularis cutis, exulcerans, T4bN1aM0
» Mój wątek na tym Forum «
 
gosiaopole 


Dołączyła: 23 Mar 2011
Posty: 10

 #7  Wysłany: 2011-03-25, 13:26  


Jestem z Opola- i nie poddamy się.
Moja mama jest silniejsza psychicznie od nas. Miała wycinanego guza z karku trzykrotnie- 20 lat temu. Rok temu guz pojawił się na czole, dwukrotna operacja i radioterapia... Guz z naciekami na kości- prześwietlenie po radioterapii wykazało całkowity zanik guza i nacieków. Po 3 m-cach od radioterapii pojawiły się przerzuty w wątrobie i w płucach. (największy 52 mm). Teraz czekamy na chemioterapię...
 
jadźka49 
PRZYJACIEL Forum



Dołączyła: 31 Gru 2010
Posty: 1046
Skąd: Szczecin
Pomogła: 181 razy

 #8  Wysłany: 2011-03-25, 13:36  


20lat byla cisza?
SZok po takim czasie sie odezwal. A powiedz te dwadziescia lat temu miala badane wezly?
Jestem w szoku
 
fioko7 


Dołączyła: 05 Sie 2010
Posty: 47
Pomogła: 3 razy

 #9  Wysłany: 2011-03-25, 13:43  


Gosiu czy twoja mama leczy się w Centrum Onkologii w Opolu?
 
gosiaopole 


Dołączyła: 23 Mar 2011
Posty: 10

 #10  Wysłany: 2011-03-25, 13:43  


No właśnie...cos tu nie tak, dlatego szukamy konsultacji.
20 lat temu miała operację i nie miała badanych węzłów. Teraz lekarz pomacał, stwierdził że jest ok. Nie miała robionego usg węzłów.
Ale teraz rak uderzyl bardzo mocno... w marcu 2010 tomograf głowy był czysty, a w czerwcu miała mama pierwsza operację- guz był wielkości dużej śliwki....
z przerzutami jest tak samo... 3 m-ce temu usg i tomograf czysty, teraz 55 mm. Wiem jakie są rokowania, ale szukamy, szukamy, szukamy... nie wiem, cudu. Boję się zapytać, czy chemia moze coś pomóc.

[ Dodano: 2011-03-25, 13:47 ]
Tak, dokładnie w CO w Opolu.
Dodatkowo przeszła na dietę Gersona i akupresurę.
 
fioko7 


Dołączyła: 05 Sie 2010
Posty: 47
Pomogła: 3 razy

 #11  Wysłany: 2011-03-25, 13:52  


Mój mąż też leczył sie w Opolu i nie jestem zadowolona z tego co lekarze w Opolu robili. Mam wiele zastrzeżeń do tego jak leczono męża.
 
gosiaopole 


Dołączyła: 23 Mar 2011
Posty: 10

 #12  Wysłany: 2011-03-25, 13:58  


najgorsze jest to, że lekarze oszczędzają na badaniach, które są zalecane/wskazane.
Moja mam poprosiła o skierowanie na konsultację do innego lekarza- też odmówiono jej, tłumacząc że nie widzą takiej potrzeby.
Chciałam z mamą pojechać do Poznania, tam czerniak jest znany, leczony... ale do Mackiewicza nie ma szans. Szukamy innych lekarzy, ale nie wiem czy mama jak zacznie chemię nie będzie za slaba, żeby jeździć. Nie wiem czy dostanie dobrą chemię. Nic już nie wiem. Każda decyzja może okazać się błędną decyzją.
 
jadźka49 
PRZYJACIEL Forum



Dołączyła: 31 Gru 2010
Posty: 1046
Skąd: Szczecin
Pomogła: 181 razy

 #13  Wysłany: 2011-03-25, 14:11  


Przykro mi ze tak sie sprawy maja, ale trzeba miec nadzieje ze bedzie dobrzez skoro za pierwszym razem sie udalo to liczmy ze i tym bedzie dobrze!
Mam jeszcze pytanie do 1 usuniecia sprzed 20 lat, jaki byl wtedy stopien i jaki naciek?
Dopytuje sie bo u mojej may wykryto w grudniu i nie robili badania wezłów i teraz zaczynam sie juz na dobre denenrwowac :-(
 
gosiaopole 


Dołączyła: 23 Mar 2011
Posty: 10

 #14  Wysłany: 2011-03-25, 14:18  


Moja mama nie ma dokumentacji sprzed 20 lat... wtedy nikt nie wydawal dokumentów, nam też lekarze powiedzieli, że to juz koniec. Na wypisie ze szpitala jest tylko, że to czerniak złośliwy. Guz był wielkości dużego orzecha wloskiego, widoczny gołym okiem. W Opolu nie robia badania węzłów, tym bardziej ich nie wycinają, nie robią węzla wartownika... Ja dopiero teraz zaczynam się uświadamiać, co powinno się robić, a co nie. Podobno chemia na czerniaka tez nie działa.
 
jadźka49 
PRZYJACIEL Forum



Dołączyła: 31 Gru 2010
Posty: 1046
Skąd: Szczecin
Pomogła: 181 razy

 #15  Wysłany: 2011-03-25, 14:55  


Przykro mi strasznie, gdybyscie chociaz do poznania sie dostaly np na szczepionke to zawsze jakas szansa dodatkowa ale pisalas ze nie ma szans. MOjej mamie tez nie robili badan wezla bo naciek maly ja bym byla spokojniejsza gdyby zrobili ale coz teraz to i tak za pozno. Mam nadzieje ze u Was wszytsko sie ulozy i bedzie dobrze
czytalam gdzies ze czerniak potrafi sie sam cofnac mam nadzieje ze u Was tak bedzie!!!!
Trzymajcie sie i opiszcie co u Was
Pozdrawiam goraco
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  


logo

Statystki wizyt z innych stron
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group