1. Link do strony z możliwością wsparcia forum:
https://pomagam.pl/forumdss_2020_22

2. Konta nowych użytkowników są aktywowane przez Administrację
(linki aktywacyjne nie działają) - zwykle w ciągu ok. 24 ÷ 48 h.

DUM SPIRO-SPERO Forum Onkologiczne Strona Główna

Logo Forum Onkologicznego DUM SPIRO-SPERO
Forum jest cz?ci? Fundacji Onkologicznej | przejdź do witryny Fundacji

Czat Mapa forum Formularz kontaktowyFormularz kontaktowy FAQFAQ
 SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  AlbumAlbum
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat :: Następny temat
Wielooponiakowość różnopostaciowa mózgu
Autor Wiadomość
benia297 


Dołączyła: 05 Paź 2014
Posty: 8

 #1  Wysłany: 2014-10-05, 18:30  Wielooponiakowość różnopostaciowa mózgu


witam mam pytanie i prośbe o odpowiedz i podpowiedz jakie badania można jeszcze tacie zrobic mieszkamy w białymstoku u taty 2lata temu zdjagnozowano wielooponiakowość różnopostaciową 2stopnia nikt nie podjął sie operacji ze wzdlędu na usytuowienie teraz od jakiegoś czasu bolą tate ręce w stawach dłoni i nogi a od 3dni ból jest tak silny ze nie da rady wyjsć z wanny wstać z sedesu a nawet zdjąć koszule bolą już całe ręce i barki a nogami ledwo chodzi dziś byłam w szpitalu zrobili usg brzucha kt głowy i rtg klatki i tak w usg w wątrobie jedna zmiana 7mm angiomyolipoma? tu? meta?reszta bez zmian w tk głowy oponiaki z cechami zwapnienia i rtg w normie prosze mi doradzić czy tak silne bole podawałam ketonal nie pomogło moga byc spowodowane jakimiś przerzutami czy to zmiany reumatyczne mogą być tak silne położyli tate do szpitala od razu informując mnie że i tak tate nie wyleczą ja powiedziałam że rozumiem ale żeby ustalili od czego tak potworny ból i ustawili leki bardzo prosze o odpowiedz


witam
mam pytanie i prośbe o odpowiedz i podpowiedz jakie badania można jeszcze tacie zrobic
mieszkamy w białymstoku

u taty 2lata temu zdjagnozowano wielooponiakowość różnopostaciową 2stopnia
nikt nie podjął sie operacji ze wzdlędu na usytuowienie

teraz od jakiegoś czasu bolą tate ręce w stawach dłoni i nogi
a od 3dni ból jest tak silny ze nie da rady wyjsć z wanny wstać z sedesu a nawet zdjąć koszule
bolą już całe ręce i barki a nogami ledwo chodzi

dziś byłam w szpitalu zrobili usg brzucha kt głowy i rtg klatki

i tak w usg w wątrobie jedna zmiana 7mm angiomyolipoma? tu? meta?
reszta bez zmian
w tk głowy oponiaki z cechami zwapnienia i rtg w normie

prosze mi doradzić czy tak silne bole podawałam ketonal nie pomogło moga byc spowodowane jakimiś przerzutami
czy to zmiany reumatyczne mogą być tak silne

położyli tate do szpitala od razu informując mnie że i tak tate nie wyleczą
ja powiedziałam że rozumiem ale żeby ustalili od czego tak potworny ból i ustawili leki

bardzo prosze o odpowiedz
_________________
benia297
 
Richelieu 
Administrator



Dołączył: 15 Lut 2009
Posty: 7486
Skąd: Gyddanyzc
Pomógł: 4945 razy

 #2  Wysłany: 2014-10-05, 20:45  


1. Koniecznie polecam: http://www.forum-onkologi...orum-vt6223.htm
napisanego przez Ciebie tekstu nie daje się czytać - specjalnie dla porównania pozostawiłem wersję oryginalną.

2. Niestety nie możemy rzetelnie odpowiedzieć Ci na pytanie o przyczyny dolegliwości bólowych:
z Twojego opisu choroba wygląda na bardzo poważną i raczej zaawansowaną,
zatem obok innych (także np. reumatycznych) mogą to być oczywiście onkologiczne przyczyny bólu,
ale nie odpowiemy na forum, czy tak istotnie jest ani nawet jak bardzo jest to potencjalnie prawdopodobne.

Wynik badania USG wykazuje w wątrobie zmianę podejrzaną onkologicznie,
którą lekarz opisuje jako guz być może o charakterze przerzutowym, ewentualnie inny, pierwotny.
Nie jest to jednak opis jednoznaczny, ale weryfikacja tego przy aktualnych dolegliwościach wydaje się mniej istotna i pilna:
najważniejsze jest zapewnienie ojcu opieki i leczenia o charakterze doraźnym - przeciwbólowym.

Moim zdaniem lekarz prowadzący Wasze leczenie powinien pilnie skierować do odpowiedniego specjalisty,
ewentualnie możecie próbować sami poszukać pomocy w poradni leczenia bólu:
http://fundacja-onkologic...zenia-bolu.html


Pozdrawiam i witam Cię na forum.
_________________
Solve calceamentum de pedibus tuis: locus enim, in quo stas, terra sancta est [Ex: 3, 5]
 
benia297 


Dołączyła: 05 Paź 2014
Posty: 8

 #3  Wysłany: 2014-10-05, 22:13  


dziękuje bardzo za odpowiedz.Wiem że trudno powiedzieć tak rzetelnie z takiego opisu ale wyniki pozostawiłam w szpitalu. Bardzo też przepraszam za to jak to napisałam ale pisałam w pracy spiesząc się. Jeszcze jeżeli można podpowiedzieć jakie wyniki można tacie zrobić byłabym bardzo wdzięczna. Bardzo dziękuje za wszystko
_________________
benia297
 
Richelieu 
Administrator



Dołączył: 15 Lut 2009
Posty: 7486
Skąd: Gyddanyzc
Pomógł: 4945 razy

 #4  Wysłany: 2014-10-06, 19:34  


benia297 napisał/a:
jakie wyniki można tacie zrobić

Sytuacja przez Ciebie opisana wygląda dość nietypowo:
z jednej strony nowotwór - oponiak - który w większości przypadków należy do mniej agresywnych i lepiej rokujących,
chociaż skoro opisano go jako różnopostaciowy, to być może zawiera także bardziej złośliwe formy.
Mogło się to przełożyć na przerzut do wątroby, jak wskazuje opis wyniku USG, chociaż byłby to raczej dość nieczęsto spotykany przypadek.

Wracając do Twojego pytania: badania jakie zostały wykonane są dość różnorodne,
trudno powiedzieć, czy jeszcze inne (np. PET) są diagnostycznie uzasadnione i potrzebne,
skoro guzy w mózgu opisane są jako nieoperacyjne, zatem potencjalnie trudne do dalszego leczenia.

Być może do rozważenia jest metoda naświetlania, może np. gammaknife,
ale ocena tego należy do Waszego lekarza znającego pacjenta i jego historię choroby.
_________________
Solve calceamentum de pedibus tuis: locus enim, in quo stas, terra sancta est [Ex: 3, 5]
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  


logo

Statystki wizyt z innych stron
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group