1. Link do strony z możliwością wsparcia forum:
https://pomagam.pl/forumdss_2020_22

2. Konta nowych użytkowników są aktywowane przez Administrację
(linki aktywacyjne nie działają) - zwykle w ciągu ok. 24 ÷ 48 h.

DUM SPIRO-SPERO Forum Onkologiczne Strona Główna

Logo Forum Onkologicznego DUM SPIRO-SPERO
Forum jest cz?ci? Fundacji Onkologicznej | przejdź do witryny Fundacji

Czat Mapa forum Formularz kontaktowyFormularz kontaktowy FAQFAQ
 SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  AlbumAlbum
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat :: Następny temat
Innowacje technologiczne w leczeniu onkologicznym
Autor Wiadomość
suchywojtas 


Dołączył: 31 Maj 2017
Posty: 1

 #1  Wysłany: 2017-05-31, 14:55  Innowacje technologiczne w leczeniu onkologicznym


Witam Państwa serdecznie.

Jestem pracownikiem działu IT jednej z największych firm farmaceutycznych na świecie (uwaga - nie reprezentuję jej oficjalnie w żaden sposób),

Od wielu miesięcy śledzę Państwa forum, także z powodu pojawiających się w mojej rodzinie chorób nowotworowych i same informacje zawarte na forum był niezwykle przydatne jednemu z członków mojej rodziny, za co na wstępie chciałbym bardzo podziękować.

Przychodzę do Państwa z prośbą, a właściwie propozycją. W ramach jednej z inicjatyw toczących się w firmie, wraz z kilkoma współpracownikami szukamy możliwości usprawnienia procesu diagnozy, wyznaczania ścieżek leczenia czy samego leczenia, które przy odpowiednim zaangażowaniu mogłyby zostać później przekute w rozwiązanie pomocne dla chorych.

Chciałbym Państwa, czy to lekarzy, czy (a może zwłaszcza) pacjentów, prosić o pomoc w identyfikacji miejsc, w których technologia mogłaby Państwu pomóc - czy to przy diagnozie, czy zdobywaniu informacji o leczeniu, czy dalej w procesie leczenia.

Jednym z pomysłów, który mieliśmy w głowie, był np chatbot, który mógłby odpowiadać na pewne nurtujące Państwa pytania na podstawie zaawansowanej analizy danych w razie niedostępności lekarza, czy też aplikacji, która analizowałaby dane o testach klinicznych z całego świata i na podstawie kilku pytań określających stan chorego i konkretne schorzenie, podpowiadała gdzie na świecie/w Polsce w danym momencie toczą się testy kliniczne które mogłyby pomóc.

Jeśli mają Państwo jakikolwiek pomysł, prosiłbym o umieszczenie go tutaj lub wysłanie mi go w wiadomości prywatnej. Z chęcią, jeśli bylibyście Państwo na to otwarci, mógłbym się z Państwem zdzwonić celem opracowania takiego pomysłu.

Chciałbym też zaznaczyć, że prowadzona inicjatywa nie jest żadną "zabawą" - jeśli projekt będzie sensowny i uda mi się go w przekonujący sposób "sprzedać" tu w firmie, być może zostałby on sfinansowany i zrealizowany

Zachęcam do kontaktu i dzielenia się pomysłami. Proszę mieć na uwadze, że pomysły mogą być zupełnie dowolnego typu (czy to nowy sprzęt, czy jakaś aplikacja, czy dostęp do danych, cokolwiek!), natomiast na jedno na pewno nie mam i nie będę miał bezpośredniego wpływu - na cenę czy dostępność leków refundowanych w Polsce.

Na wstępie proszę o ocenę, czy któryś z pomysłów wydaje się Państwu trafiony:
1. chatbot, który mógłby odpowiadać na pewne nurtujące Państwa pytania na podstawie zaawansowanej analizy danych w razie niedostępności lekarza
2. aplikacja, która analizowałaby dane o testach klinicznych z całego świata i na podstawie kilku pytań określających stan chorego i konkretne schorzenie, podpowiadała gdzie na świecie/w Polsce w danym momencie toczą się testy kliniczne które mogłyby pomóc
 
byzol 


Dołączył: 06 Cze 2017
Posty: 1

 #2  Wysłany: 2017-06-06, 14:05  


Proszę zerknąć na skrzynkę priv!
 
Muvaa 


Dołączyła: 08 Cze 2017
Posty: 2

 #3  Wysłany: 2017-06-08, 11:05  


Pomysł bardzo dobry. Tutaj, w Polsce, byłby na wagę złota. Sądzę że oba pomysły są bardzo trafione, a przecież jeden nie koliduje z drugim. Na telefonie aplikacja, a na komputerze stronka z takim właśnie czatem :)
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  


logo

Statystki wizyt z innych stron
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group