1. Link do strony z możliwością wsparcia forum:
https://pomagam.pl/forumdss_2020_22

2. Konta nowych użytkowników są aktywowane przez Administrację
(linki aktywacyjne nie działają) - zwykle w ciągu ok. 24 ÷ 48 h.

DUM SPIRO-SPERO Forum Onkologiczne Strona Główna

Logo Forum Onkologicznego DUM SPIRO-SPERO
Forum jest cz?ci? Fundacji Onkologicznej | przejdź do witryny Fundacji

Czat Mapa forum Formularz kontaktowyFormularz kontaktowy FAQFAQ
 SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  AlbumAlbum
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat :: Następny temat
Guz w powłokach brzusznych - prawdopodobnie fibromatoza
Autor Wiadomość
Mama Ania 


Dołączyła: 18 Wrz 2011
Posty: 72
Pomogła: 7 razy

 #16  Wysłany: 2013-07-12, 08:54  


Witajcie,

Wczoraj miałam kontrolne usg (co pół roku) i w okolicy blizny po wyciętej fibromatozie wyszedł na nim drobny guzek (6-7mm). Lekarka powiedziała, że wygląda jej to na tłuszczaka i u normalnego człowieka na tym by zamknęła diagnozę, ale u mnie z racji historii, jest stan wzmożonej czujności, więc radzi sprawdzić biopsją czy się jednak nie myli.

Idę zatem znowu na biopsję cienkoigłową, tym razem terminy są mniej przyjazne, bo dopiero na połowę sierpnia, ale i tak wolę poczekać na dobrego specjalistę (dr Kubicki) niż iść wcześniej do pierwszego z brzegu lekarza i potem zastanawiać się, czy wynik był wiarygodny.

Ech... miałam nadzieję że już będzie spokój z tym dziadostwem :(
 
Małgosia81 
PRZYJACIEL Forum


Dołączyła: 23 Paź 2011
Posty: 791
Skąd: Świętokrzyskie
Pomogła: 97 razy

 #17  Wysłany: 2013-07-12, 11:55  


Witaj, mam nadzieję że okaże się to tym tłuszczakiem, ale lekarka ok bo wzmożona czujność nigdy nie zaszkodzi.
pozdrawiam i trzymam kciukasy
_________________
[*] śpij spokojnie kochana moja (27.09.2015)
 
Lidia Bieńkowska 
PRZYJACIEL Forum



Dołączyła: 20 Kwi 2013
Posty: 1456
Skąd: Warszawa
Pomogła: 193 razy

 #18  Wysłany: 2013-07-12, 17:48  


Też trzymam mocno kciuki...będzie dobrze :okok"
_________________
Lidia
Nauczmy się kochać ludzi....bo tak szybko odchodzą.
 
Mama Ania 


Dołączyła: 18 Wrz 2011
Posty: 72
Pomogła: 7 razy

 #19  Wysłany: 2013-08-25, 14:45  


Mam dobre wieści :) Mój nowy nabytek to faktycznie tłuszczak - biopsja nie pozostawia wątpliwości :)

Teraz tylko się zastanawiam: czy z fibromatozą w historii można pozwolić sobie na zostawienie tłuszczaka w miejscu gdzie był wcześniej guz, czy jednak należy go usunąć?
 
Mama Ania 


Dołączyła: 18 Wrz 2011
Posty: 72
Pomogła: 7 razy

 #20  Wysłany: 2017-02-28, 16:39  


Mam do Was pytanie, bo w sumie nie mam teraz już kogo zapytać.

Od wycięcia mojej fibromatozy minęło już prawie 5 lat, miejsce wycięcia mam pod kontrolą i póki co nic ciekawego się tam nie pojawiło. Jest to zresztą zgodne z prognozami prof. Rutkowskiego, który uważa, że operacja została zrobiona dobrze.

Od pewnego czasu (powyżej roku) czuję natomiast jakieś dziwne spowolnienie ruchów, drobne drętwienia wszystkich kończyn i generalnie jakoś obniżone czucie (częściej zawadzam o różne rzeczy, czasami muszę podtrzymać sobie drugą ręką kubek z herbatą, bo mam wrażenie, że jedna ręka nie da rady). Zebrałam się wreszcie, żeby to zdiagnozować i na pierwszy ogień idzie neurolog i reumatolog.

Mam do Was jednak pytanie, czy wg Was powinnam jakoś zbadać również wątek jakiejś nowej fibromatozy w miejscu, w którym by uciskała na coś co powoduje te objawy? Jeśli tak, jak to sprawdzić, czego szukać?
 
Małgosia81 
PRZYJACIEL Forum


Dołączyła: 23 Paź 2011
Posty: 791
Skąd: Świętokrzyskie
Pomogła: 97 razy

 #21  Wysłany: 2017-03-01, 09:31  


Aniu ja mam podobnie ale jestem "neurologiczna". miałam robione TK odcinka szyjnego kręgosłupa i odkryli u mnie anomalię kimmerlego od tego mam bóle głowy omdlenia, drętwienie kończyn i inne. Nie koniecznie wskazane przez ciebie odczucia muszą mieć odniesienie do fibromatozy dobrze że zaczęłaś od konsultacji ze specjalistami zamiast się nakręcać. Pozdrawiam i życzę szybkiego wyjaśnienia sprawy.
_________________
[*] śpij spokojnie kochana moja (27.09.2015)
 
Mama Ania 


Dołączyła: 18 Wrz 2011
Posty: 72
Pomogła: 7 razy

 #22  Wysłany: 2017-03-01, 09:45  


Ja raczej nie sądzę, żeby to miało jakiś związek z fibromatozą. Ale z racji swojej historii wolę dmuchać na zimne i na wszelki wypadek zapytać Was o zdanie :) Lekarze zdania nie mają, bo zasadniczo nie wiedzą, co to jest ta fibromatoza.
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  


logo

Statystki wizyt z innych stron
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group