1. Link do strony z możliwością wsparcia forum:
https://pomagam.pl/forumdss_2020_22

2. Konta nowych użytkowników są aktywowane przez Administrację
(linki aktywacyjne nie działają) - zwykle w ciągu ok. 24 ÷ 48 h.

DUM SPIRO-SPERO Forum Onkologiczne Strona Główna

Logo Forum Onkologicznego DUM SPIRO-SPERO
Forum jest cz?ci? Fundacji Onkologicznej | przejdź do witryny Fundacji

Czat Mapa forum Formularz kontaktowyFormularz kontaktowy FAQFAQ
 SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  AlbumAlbum
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat :: Następny temat
Guz Neo przewodu pokarmowego
Autor Wiadomość
beti* 



Dołączyła: 10 Sie 2012
Posty: 229
Skąd: woj. łódzkie
Pomogła: 16 razy

 #91  Wysłany: 2013-04-23, 13:28  


Witaj Darku.
Ciemne smugi wzdłuż żył zdarzają się niestety, jest to jeden ze skutków ubocznych chemioterapii. Mój tato miał strasznie poplone żyły, były aż rany na zewnątrz. Stosował maści zawierające wyciąg z kasztanowca (teraz nazwy nie pamiętam). Smarował, a właściwie masował nią żyły i była poprawa, ciemny kolor nikał. Idź jak najszybciej do apteki i poproś coś na wzmocnienie żył.
Co do braku apetytu. Mój tato stosował Apetizer Senior, ale nie przynosił poprawy. Dopiero, kiedy lekarka przepisała mu, moim zdaniem bardzo dobry, lek o nazwie MEGACE, jest też MEGALIA, apetyt Tacie wrócił. Poczytaj na temat tych specyfików na apetyt (i nie tylko) i poradź się lekarza.
Życzę Tobie i Tacie wszystkiego dobrego, dużo zdrowia, pozdrawiam.
_________________
Beata
 
ankita 


Dołączyła: 17 Mar 2012
Posty: 258
Pomogła: 23 razy

 #92  Wysłany: 2013-04-23, 15:48  


a Tato jest pod opieką poradni paliatywnej? Nie to że już czas- ale oni własnie mojej mamie dają kroplówki jak trzeba, zlecają badania, przyjeżdżają i są mega mili... polecam
 
Darek01 



Dołączył: 13 Sty 2013
Posty: 91
Skąd: Kuj Pom
Pomógł: 5 razy

 #93  Wysłany: 2013-05-07, 23:17  


Dziekuje beti i ankita.

Witam Was po dluzszym czasie.

Tatko nadal slabo sie czuje. Mamy ustalona wizyte w CO za tydzien. Bylem u lekarza rodzinnego i zalecil prawie codzienne wizyty pilegniarki do domu. Przepisali Megalie i wtedy apetyt tacie lekko wrocil . Mam pytanie czy Megalia nie zaszkodzi? Bo doczytalem ze moze spowodowac zator?

Od soboty tata prawie nie je i nie pije . Mysle ze zalamal sie bo zmarl wujek , czyli brat taty, ktory mial raka pluc z przezutami. Jutro pogrzeb wujka a tata jest taki slaby ze ciezko mu samemu dojsc do toalety i nie wiem co bedzie jutro. Pocieszamy go jakos wspolnie z mama i sistrami i zmuszamy do jedzenia ale mowi ze jak bedzie glodny to powie. Schudl juz z 20 kg od stycznia. Rece opadaja :(
 
 
absenteeism 
Administrator



Dołączyła: 14 Paź 2009
Posty: 13332
Skąd: Łódź
Pomogła: 9431 razy

 #94  Wysłany: 2013-05-08, 06:29  


Darek01 napisał/a:
Mam pytanie czy Megalia nie zaszkodzi? Bo doczytalem ze moze spowodowac zator?

Jaki zator?
_________________
 
alice 


Dołączyła: 18 Sty 2013
Posty: 211
Pomogła: 36 razy

 #95  Wysłany: 2013-05-08, 10:50  


witaj Darku,
słyszałam o różnych skutkach ubocznych stosowania megalii, ale o zatorze nie. bardziej o skutkach związanych ze złym samopoczuciem, osłabieniem itd. ale nie wiem, może ktoś miał jakieś inne doświadczenia i Ci odpowie.

Przykre, że Twój tatko nie czuje się najlepiej, to pewne psychika dokłada swoje, bo na pewno przezywa śmierc brata :(
mimo wszystko życze Twojemu tatkowi, żeby stanął na nogi psychicznie i fizycznie i mam nadzieje, że megalia pomoże w odzyskaniu apetytu.
ściskam Was mocno:*
_________________
Tatko 01.12.1952r - 06.02.2013 r. (*)
Na zawsze w moim sercu...
 
Darek01 



Dołączył: 13 Sty 2013
Posty: 91
Skąd: Kuj Pom
Pomógł: 5 razy

 #96  Wysłany: 2013-05-08, 11:34  


Witam

Chodziło o zator tętnicy płucnej. Bo u wujka ktory zmarł wystąpił zator ale on miał raka płuc i ciocia mówiła ze to moze po Megalii. Ale jezeli lekarz ją przepisał to mysle ze tato powinien ja brac , szczegolnie ze odrazu po jej spozyciu dostał lepszy apetyt i potem jak sie dowiedzial od cioci o tym zatorze to przestał brać Megalie. Ale od wczoraj kazałem mu brać, mam nadzieje ze odzyska apetyt bo wazy okolo 45 kg i jest bardzo slaby :(
 
 
absenteeism 
Administrator



Dołączyła: 14 Paź 2009
Posty: 13332
Skąd: Łódź
Pomogła: 9431 razy

 #97  Wysłany: 2013-05-08, 17:35  


Darek01 napisał/a:
Bo u wujka ktory zmarł wystąpił zator ale on miał raka płuc i ciocia mówiła ze to moze po Megalii.

To w końcu wyczytałeś gdzieś, że Megalia może spowodować zator, czy ciocia to zasugerowała? :)

Mało prawdopodobne, żeby Megalia była przyczyną powstawania zatoru.
_________________
 
Darek01 



Dołączył: 13 Sty 2013
Posty: 91
Skąd: Kuj Pom
Pomógł: 5 razy

 #98  Wysłany: 2013-05-09, 22:46  


Ciocia zasugerowala ale tez w google znalazlem skutki uboczne i cos tam wspominali o zatorze tetnicy plucnej.
Dzieki za pomoc . Tatko juz lyka Megalie, ale stan taty nadal slaby. Dzis nawet zaczal dziwnie mowic tak jakby tracil pamiec . Martwie sie i jestem bezradny bo chcialbym pomoc ale nie wiem jak. Pielegniarka jezdzi do taty prawie codziennie i dzis nawet mu podsuwala cos do jedzenia i zjadl. Jak mama mu podaje to zwleka i wkoncu nie zje.

Jeszcze sie nie poddajemy ale jest coraz gorzej. Mialem tyle energii jak wszystko szlo zgodnie z planem. Wstawienie stentu, pierwszw chemia , naswietlanie, druga chemia. Powinno juz byc coraz lepiej ale niestety :(

[ Dodano: 2013-05-10, 22:18 ]
Megalia zadzialala . Tatko dzis krzyknal do mamy kiedy bedzie obiad. Oby apetyt nie byl chwilowy.

Walczymy dalej co mnie strasznie ucieszylo.

Pozdrawiam Darek
 
 
Darek01 



Dołączył: 13 Sty 2013
Posty: 91
Skąd: Kuj Pom
Pomógł: 5 razy

 #99  Wysłany: 2013-05-11, 16:43  


Mam pytanko.

[ Dodano: 2013-05-11, 16:49 ]
Czy podanie kroplowki dozylnie moze zaszkodzic oslabionemu? Chcialem zeby pielegniarka ,ktora jezdzi do taty podala kroplowke ale powiedziala ze moze zaszkodzic i przepisala do picia glukoze i chlorek sodu.
 
 
absenteeism 
Administrator



Dołączyła: 14 Paź 2009
Posty: 13332
Skąd: Łódź
Pomogła: 9431 razy

 #100  Wysłany: 2013-05-11, 18:34  


Darek01 napisał/a:
Czy podanie kroplowki dozylnie moze zaszkodzic oslabionemu? Chcialem zeby pielegniarka ,ktora jezdzi do taty podala kroplowke

Ale jaką kroplówkę? Z czym?
_________________
 
Darek01 



Dołączył: 13 Sty 2013
Posty: 91
Skąd: Kuj Pom
Pomógł: 5 razy

 #101  Wysłany: 2013-05-11, 19:03  


Taka kroplowke jak dostawal w szpitalu , przeciw odwodnieniu i zarazem na wzocnienie organizmu

[ Dodano: 2013-05-11, 19:12 ]
Na 14 maja mamy ustalona wizyte w CO i dlatego chce zeby tatko nabral sil bo obecnie ciesko sie mu poruszac a nawet nie wstaje z lozka. Jak sie nie poprawi to bede musial wypozyczyc gdzies wozek inwalidzki zeby swobodnievporuszac sie po CO. Albo zaniose go na recach
 
 
absenteeism 
Administrator



Dołączyła: 14 Paź 2009
Posty: 13332
Skąd: Łódź
Pomogła: 9431 razy

 #102  Wysłany: 2013-05-11, 19:38  


Darek01 napisał/a:
Taka kroplowke jak dostawal w szpitalu , przeciw odwodnieniu i zarazem na wzocnienie organizmu

No dobrze, ale z czym to była kroplówka? :)

Darek01 napisał/a:
przepisala do picia glukoze i chlorek sodu.

Chlorek sodu to po prostu sól, kazała tacie dawać do picia wodę z solą?
_________________
 
Darek01 



Dołączył: 13 Sty 2013
Posty: 91
Skąd: Kuj Pom
Pomógł: 5 razy

 #103  Wysłany: 2013-05-11, 19:46  


Dokladnie niewiem z czym byla ta kroplowka, ale tatko czul sie znacznie lepiej jak ja dostawal.

Co do chlorku sodu to tak, kazala wypic jedna plastikowa butelke i wypil. Przepisala tez glukoze kilka butelek i tez powoli to pil.

Chlorek sodu tatko tez dostal w kroplowce po otrzymaniu cisplatyny , ale to bylo w CO

[ Dodano: 2013-05-12, 09:19 ]
A dokłanie :
-Sód 154 mmol/l
-Chlorek 154 mmol/l
 
 
alice 


Dołączyła: 18 Sty 2013
Posty: 211
Pomogła: 36 razy

 #104  Wysłany: 2013-05-13, 09:17  


Witaj Darku,
pielegniarka hospicyjna posiada ogromna wiedze o chorych I jesli powiedziala, ze kroplowka moglaby tacie zaszkodzic to pewnie ma racje. Pewnie chodzi o niezbyt dobra kondyycje zyl po chemioterapii I dlatego tak powiedziala... Mysle, ze picie glukozy to nieglupi pomysl. Zawsze to jakies dodatkowe odzywienie. Spytaj lekarza o odzywki bialkowe dla kulturystow. Mozna je dosypywac do pokarmow np jogurtow albo spozywac w postaci plynnej. To suplement ktory bardzo dobrze I szybko jest przyswaja9y przez organizm no I ma wplyw na przyrost masy...
pozdrawiam Was goraco. Alice
_________________
Tatko 01.12.1952r - 06.02.2013 r. (*)
Na zawsze w moim sercu...
 
Darek01 



Dołączył: 13 Sty 2013
Posty: 91
Skąd: Kuj Pom
Pomógł: 5 razy

 #105  Wysłany: 2013-05-13, 19:31  


Nadzieja umiera ostatnia i stało się , Tatko odszedł do domu Pana o godz 00.10 , 13 Maja 2013

[ Dodano: 2013-05-13, 19:35 ]
Przegraliśmy walkę nie udało mi się go uratować. Byłem z nim do końca

[ Dodano: 2013-05-13, 19:36 ]
Dziękuję serdecznie Wszystkim za pomoc . Gdyby nie wy to nie wiem czy dotrwał bym do dziś
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  


logo

Statystki wizyt z innych stron
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group