1. Link do strony z możliwością wsparcia forum:
https://pomagam.pl/forumdss_2020_22

2. Konta nowych użytkowników są aktywowane przez Administrację
(linki aktywacyjne nie działają) - zwykle w ciągu ok. 24 ÷ 48 h.

DUM SPIRO-SPERO Forum Onkologiczne Strona Główna

Logo Forum Onkologicznego DUM SPIRO-SPERO
Forum jest cz?ci? Fundacji Onkologicznej | przejdź do witryny Fundacji

Czat Mapa forum Formularz kontaktowyFormularz kontaktowy FAQFAQ
 SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  AlbumAlbum
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat :: Następny temat
Dieta
Autor Wiadomość
oleander79 


Dołączyła: 13 Maj 2010
Posty: 46
Pomogła: 1 raz

 #1  Wysłany: 2010-09-17, 16:57  Dieta


Ktoś przed chwilą usunął temat dotyczącym diety, pod którym nie zdążyłam umieścić niniejszego komentarza:

Ja się akurat przychylam do tej tezy, że jedzenie może wspomagać leczenie. Tu gdzieś DSS pisała, że nie ma badań potwierdzających takie stwierdzenie.

Ale ja obecnie czytam Antyraka i tam autor podaje co najmniej kilka przykładów pozytywnego działania warzyw na myszki zarażone nowotworami. Pisze, że badań na ludziach prawie nie przeprowadzono, bo to koszt miliardów USD, na który nie zdecyduje się żadna firma farmaceutyczna, nie mogąc opatentować np. marchewki.

Ponadto, wiele leków stosowanych do leczenia nowotworów zawiera związki chemiczne zawarte w produktach spożywczych (to też stwierdzenie z książki).

Zapewne ogłoszenie Dietetyka ma charakter komercyjny, ale może warto zastanowić się nad "zatrudnieniem" dietetyka w Fundacji, który wspomagałby użytkowników swoją wiedzą.

To jest tylko nieśmiała sugestia, taka refleksja, którą mam w trakcie czytania książki.


Myślę, że dyskusję zawsze warto podejmować. :)
 
gontcha
[konto usunięte]



Posty: 0

 #2  Wysłany: 2010-09-17, 17:09  


oleander79 napisał/a:

Zapewne ogłoszenie Dietetyka ma charakter komercyjny


Jak sama zauważyłaś było to ogłoszenie komercyjne, a te bez uzyskania zgody na zamieszczenie od administratorów forum są usuwane.

Pozdrawiam
 
Dietetyk 


Dołączył: 21 Wrz 2010
Posty: 1

 #3  Wysłany: 2010-09-21, 19:27  


Ciesze się, że forumowicz jest zainteresowany tematyką żywienia w chorobach nowotworowych, sam bardzo się tym interesuję i śledzę wszelkie odkrycia z tym związane.

Jeśli chodzi o mój post może i był komercyjny, natomiast zaproponowałem pewien układ moderatorom. Obecność mojego postu w zamian za profesjonalną pomoc doradczą na forum w kwestii odżywiania w nowotworach, ewentualne publikowanie nowinek itp. Jaka była odpowiedź moderatorów? No właśnie żadna. Rozumiem, że grono specjalistów od żywienia na tym forum jest tak liczne, iż trzeba sobie zasłużyć nawet na odpowiedź odmowną.

Pozdrawiam.
 
madziorek
[konto usunięte]



Posty: 0

 #4  Wysłany: 2010-09-21, 21:03  


Dietetyk, fajnie by było żebyś najpierw uzgodnił to z kadrą.
Jakiekolwiek działania komercyjne są zabronione- jeśli przeczytałeś regulamin powinieneś to wiedzieć. Była tu cała masa zwolenników metody Gersona- która =z leczeniem niekonwencjonalnym a to nie ten adres www.
Dlatego blokuję Ci pisanie i czekam na PW z referencjami!
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  


logo

Statystki wizyt z innych stron
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group