1. Link do strony z możliwością wsparcia forum:
https://pomagam.pl/forumdss_2020_22

2. Konta nowych użytkowników są aktywowane przez Administrację
(linki aktywacyjne nie działają) - zwykle w ciągu ok. 24 ÷ 48 h.

DUM SPIRO-SPERO Forum Onkologiczne Strona Główna

Logo Forum Onkologicznego DUM SPIRO-SPERO
Forum jest cz?ci? Fundacji Onkologicznej | przejdź do witryny Fundacji

Czat Mapa forum Formularz kontaktowyFormularz kontaktowy FAQFAQ
 SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  AlbumAlbum
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat :: Następny temat
Damian opis hist- pat
Autor Wiadomość
Damian 34 


Dołączył: 13 Paź 2022
Posty: 11
Skąd: Czestochowa

 #1  Wysłany: 2023-04-28, 11:45  Damian opis hist- pat


Witam wszystkich.

Witam ponownie po 6 miesiącach nie obecności.
17.04. 2023 miałem pobrany ponownie drugi węzeł chłonny pachwinowy do badania hist - pat z powodu znacznego powiększenia. Wczoraj odebrałem wynik który bardzo mnie niepokoji. Prosiłbym o napisanie czy ktoś miał podobnie bądź może wie co to może byc. Przypomnę że 2011 -2012 r chorowałem na nowotwór jądra prawego - Nasienniaka. Miałem 4 cykle Bep. Wszuts

Wszystkie węzły które mi się powiększają są lewej stronie .

Wynik Badania Hist- pat
Opis Makroskopowy: węzeł chłonny o wymiarach 4x3x2 o wzmożonej konsystencji. Na Przekroju szaro-bialawy ,lity.

Przewlekle niespecyficzne zapalenie węzła chłonnego bez wyraźnego ogniskowego przerzutu rakowego w badaniu H&E ale z obecnością atypowych CD117 - dodatnich rozsianych,niedrobnych komórek epitelioidnych wewnątrz węzła chłonnego -wskazana konsultacja w Referencyjnym ośrodku Onkologicznym : wynik barwienia imunnohistochemicznego nie pozwala na jednoznaczne wykluczenie obecności przerzutowych komórek nowotworowych nasieniakowatych - wskazane poszerzenie panelu badań immunohistochemicznych w Osrodku Referencyjnym . Utaknie węzłowe zachowuje prawidłową architektonikę grudkową.

CD177 : silnie dodatni (+) w rozsianych komórkach wewnątrz węzła oraz słabej dodatni ( o niewykluczony fałszywie dodatnim odczynie) w pasmowatych grupach komórek o morfologi miejscowo zbliżonej do komórek śródbłonka .
Pomimo zachowanej struktury grudkowej węzła wskazane wykluczenie obecności zamiany limfoproliferacyjnej.

Dodam że skierowano mnie do Warszawy do instytutu onkologii. Za tydzień mam odebrać płytki z badań z Kielc które mają mi je dostarczyć do Częstochowy gdzie pobierali mi węzeł i mam zawieść je do Warszawy do dalszych badań . Dostałem również skierowaniem do urologa. Również do Warszawy do instytutu onkologii.
Czy ktoś miał podobną sytuację?
Proszę o pomoc .
Z Góry dziękuje 🙂
 
Damian 34 


Dołączył: 13 Paź 2022
Posty: 11
Skąd: Czestochowa

 #2  Wysłany: 2023-04-29, 20:52  Damian opis hist- pat


Witam

Jest ktoś kto może chodź trochę wytłumaczyć jak to mam impretować te wyniki Hist- pat)?
Czy to jest pewne że są jakieś komórki rakowe tylko nie wiedzą jakie?
Proszę o Pomoc
 
Damian 34 


Dołączył: 13 Paź 2022
Posty: 11
Skąd: Czestochowa

 #3  Wysłany: 2023-05-08, 20:18  Damian opis hist- pat


Witam wszystkich...
Na prawdę nikt nie umie chodź trochę zinterpretować ten wynik?
Wizytę mam dopiero 11 Maja ale to też chyba za dużo nie wniesie ponieważ dopiero 11 maja oddam prubki do badania więc też od razu wyniku nie będę miał...
Proszę o odpowiedź
Pozdrawiam
 
Damian 34 


Dołączył: 13 Paź 2022
Posty: 11
Skąd: Czestochowa

 #4  Wysłany: 2023-05-23, 15:30  Damian opis hist- pat


Witam
Zapytam tak z Ciekawości.... Czy owe forum jako tako funkcjonuje?
 
xmatix969 


Dołączył: 27 Sty 2017
Posty: 1

 #5  Wysłany: 2023-05-25, 00:27  


Mam nieodparte wrażenie że już dawno umarło. Kilka lat temu było tu sporo osób które odpowiedziałyby Ci w ciągu jednego dnia, jednak w ciągu lat się wykruszały i mała szansa żebyś otrzymał odpowiedź. Ponieważ miałeś nowotwór jądra polecam Ci abyś przedstawił swój problem na rjforum.plRak jądra - www.RJForum.pl - polskie forum • Strona główna - rak, nowotwĂłr, jądra, rokowania, przerzuty, chemioterapia, BEP, leczenie
Pozdrawiam i powodzenia. Ps też jestem z Częstochowy :-D
_________________
xmatix969
 
Damian 34 


Dołączył: 13 Paź 2022
Posty: 11
Skąd: Czestochowa

 #6  Wysłany: 2023-05-25, 08:55  Damian opis hist- pat


Witam i od razu Dziękuje za odpowiedź :)
Już jestem tam zarejestrowany( Rjforum) Tam też te forum ledwo co funkcjonuje ale jakieś odpowiedzi otrzymałem ale nie jednoznaczne i pomyślałem że tutaj jakiś konkretów się dowiem .
Trudno będę musiał czekać na wyniki i w tedy dowiem się co i jak.
Najgorsze to te czekanie... Stres, nerwy itd. a
Ale jak trzeba to trzeba nic się nie przyspieszy
Pozdrawiam
 
Damian 34 


Dołączył: 13 Paź 2022
Posty: 11
Skąd: Czestochowa

 #7  Wysłany: 2023-06-02, 09:54  Damian opis hist pat


Witam Serdecznie
Wczoraj odebrałem wynik histopatologiczny (konsultacje wz Warszawy):


Węzeł chłonny pachwinowy o zachowanej budowie z obecnością odczynowych grudek chłonnych ( CD20+,bcl2-).
Zachowana strefa T (CD5+) . Cyclin D1-. Rozproszone komórki CD30+ nie mające morfologi RS- najprawdopodobniej immunoblasty. Ki - 67 wysoki w ośrodkach rozmnażania,po za nimi do 10%. Bez przerzutów Nasienniaka ( PLAP , OCT -3/4).
Obraz niespecyficznych zmian reaktywnych.

Bardo proszę o inpretacjie tego wyniku. Z tego co wiem to są Stany zapalne . Ale co dalej robić? Z czego powiększają się te węzły chłonne ? Gdzie się udać?
Pozdrawiam [/u]
 
j14j14 


Dołączył: 17 Lis 2022
Posty: 23
Skąd: Kraków
Pomógł: 2 razy

 #8  Wysłany: 2023-06-04, 12:59  


Witam
forum padło
po 1 brak współpracy z klinikami
po 2 mądrych ludzi zbanowali
po 3 propagowano tylko hospicja

napisz na forum
https://forum.gazeta.pl/forum/f,22,Zdrowie.html
 
Damian 34 


Dołączył: 13 Paź 2022
Posty: 11
Skąd: Czestochowa

 #9  Wysłany: 2023-06-06, 15:03  Damian opis hist- pat


No szkoda bo dzięki Forum można wiele się dowiedzieć. Gdzie się udać,do kogo i rozwiać wszelkie pytania a tak człowiek musi czekać. A wiadomo ,w tanich sytuacjach człowiek chciałby chodź trochę się czegoś dowiedzieć. Mimo wszytko i tak się pisze ,może ktoś mądrzejszy odpowie.
Pozdrawiam
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  


logo

Statystki wizyt z innych stron
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group