1. Link do strony z możliwością wsparcia forum:
https://pomagam.pl/forumdss_2020_22

2. Konta nowych użytkowników są aktywowane przez Administrację
(linki aktywacyjne nie działają) - zwykle w ciągu ok. 24 ÷ 48 h.

DUM SPIRO-SPERO Forum Onkologiczne Strona Główna

Logo Forum Onkologicznego DUM SPIRO-SPERO
Forum jest cz?ci? Fundacji Onkologicznej | przejdź do witryny Fundacji

Czat Mapa forum Formularz kontaktowyFormularz kontaktowy FAQFAQ
 SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  AlbumAlbum
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat :: Następny temat
Proszę o informację (wycięcie zmiany na skórze)
Autor Wiadomość
julialca 


Dołączyła: 27 Paź 2011
Posty: 2
Pomogła: 1 raz

 #1  Wysłany: 2011-10-27, 13:24  Proszę o informację (wycięcie zmiany na skórze)


Witam Wszystkich i bardzo proszę o jakieś informacje!

Po wczorajszym badaniu wideodermatoskopem lekarz stwierdził u mnie zmiany dysplastyczne i skierował na "badania w kierunku podejrzewanego nowotworu złośliwego", w dalszej części opisu po badaniu zaleca mi usunięcie zmiany w przeciągu najbliższego miesiąca.

Czy ktoś może mi powiedzieć, jak wygląda taki zabieg i czy wykonywał go ktoś we Wrocławiu i może polecić dobrego lekarza?

Ile będę czekać na wyniki badań?

Proszę o odpowiedź, ponieważ zupełnie się tego nie spodziewałam i bardzo się martwię :-(
 
biofanka 
PRZYJACIEL Forum



Dołączyła: 05 Paź 2010
Posty: 618
Pomogła: 217 razy

 #2  Wysłany: 2011-10-27, 16:25  


Witaj,
julialca napisał/a:
Czy ktoś może mi powiedzieć, jak wygląda taki zabieg

Biopsja znamiona to niewielki bezbolesny, zabieg chirurgiczny polagający na wycięciu znamiona wraz z ok 2 milimetrowym marginesem. Wykonuje się go w znieczuleniu miejscowym, rana nie jest duża zazwyczaj obejmuje dwa szwy.
Na wynik oczekuje się zazwyczaj od jednego do kilku tygodni.
julialca napisał/a:
lekarz stwierdził u mnie zmiany dysplastyczne i skierował na "badania w kierunku podejrzewanego nowotworu złośliwego",

To jest prawidłowe postępowanie zmiany dysplastyczne mogą przekształcić się w nowotwór ale wcale nie muszą. Natomiast wczesne ich usunięcie i przebadanie histopatologiczne na pewno może uchronić przed taką przemianą.
_________________
 
julialca 


Dołączyła: 27 Paź 2011
Posty: 2
Pomogła: 1 raz

 #3  Wysłany: 2011-10-27, 20:49  


Bardzo dziękuję za odpowiedź.

Może i trochę panikuję, ale wiem, że czerniak to poważna choroba, której nie można bagatelizować. A na dodatek od lekarza, u którego byłam nie usłyszałam wyczerpujących odpowiedzi. Mam nadzieję, że wszystko będzie dobrze.

Jeszcze raz dziękuję za informację.

Gdyby ktoś znał lekarza we Wrocławiu/usuwał tu zmiany proszę o info.
 
annew32 


Dołączyła: 04 Lip 2011
Posty: 59
Skąd: Wrocław
Pomogła: 9 razy

 #4  Wysłany: 2011-10-28, 23:01  


Julialca
Czy byłaś na badaniu w Dolmedzie u dr Calika? Tak się składa, że ja do niego chodzę od roku na wideodermatoskopię i mogę Cię uspokoić. Podobnie jak u Ciebie lekarz postawił mi rozpoznanie zespołu znamion dysplastycznych, przeraziłam się. Z jego opinią nie zgadza się dermatolog u którego byłam, więc sama nie wiem, kto ma rację. Możliwe, że doktor zbyt pochopnie stawia diagnozę. To, że masz na rozpoznaniu napisane obserwacja w kierunku podejrzewanego nowotworu złośliwego o niczym nie świadczy, lekarz pisze tak każdemu. Ja także początkowo się tym stwierdzeniem sugerowałam, ale okazało się, że niepotrzebnie. W sumie w ciągu 2 lat usunęłam już 13 znamion, w tym kilka określanych przez dr Calika jako podejrzane i wyniki okazały się dobre, zero zmian dysplastycznych. Ja mam nawet wrażenie, ze lekarz po zobaczeniu moich wyników badań histopatologicznych, nieco wycofał się z diagnozy. Znamię możesz wyciąć u dr Firkowskiej, przyjmuje we Wrocławiu w przychodni Pulsantis na ul. Ostrowskiego w czwartki w godz. 16-18 oraz w soboty 8-11. Koszt usunięcia znamienia to 200 zł wycięcie i 40 zł badanie histopatologiczne, 35 siciągnięcie szwów.
Jeśli masz pytania, napisz do mnie na priv. Chętnie porozmawiam z Tobą na temat znamion.
Pozdrawiam
Ania
_________________
http://www.forum-onkologi...t976.htm#217751
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  


logo

Statystki wizyt z innych stron
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group