1. Link do strony z możliwością wsparcia forum:
https://pomagam.pl/forumdss_2020_22

2. Konta nowych użytkowników są aktywowane przez Administrację
(linki aktywacyjne nie działają) - zwykle w ciągu ok. 24 ÷ 48 h.

DUM SPIRO-SPERO Forum Onkologiczne Strona Główna

Logo Forum Onkologicznego DUM SPIRO-SPERO
Forum jest cz?ci? Fundacji Onkologicznej | przejdź do witryny Fundacji

Czat Mapa forum Formularz kontaktowyFormularz kontaktowy FAQFAQ
 SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  AlbumAlbum
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat :: Następny temat
Clark III breslow 1mm
Autor Wiadomość
Crocop 


Dołączył: 21 Wrz 2012
Posty: 36
Pomógł: 4 razy

 #1  Wysłany: 2012-09-21, 20:19  Clark III breslow 1mm


Witam. Widzę że dołączyłem do wielkiej rodziny osób którzy mają ten sam problem co ja :) .
Dziś odebrałem wynik z badania i diagnoza czerniak skóry typu powierzchniowego szerzącego się średnica 4mm. Clark III breslow 1mm brak owrzodzenia brak cech regresji brak zatorów i jakieś im 2/1mm kw. w następnym tygodniu mają mi wycinać margines na ramieniu i wartownika. Jestem z Ostrołęki i na miejscu chcą mi to wykonać. Zastanawiam się tylko czy nie jechać z tym do warszawy do CO na Ursynowie ale boję się że czasowo to może długo zejść zanim dostanę się na zabieg. Powiedzcie czy to zaawansowane stadium i co na moim miejscu byście zrobili. Z góry dziękuje za wszelkie odpowiedzi i pozdrawiam Was mocno.
 
mm0nika80 


Dołączyła: 18 Lip 2012
Posty: 239
Skąd: koszalin
Pomogła: 73 razy

 #2  Wysłany: 2012-09-21, 21:11  


Hej,nie wiem jak u ciebie z fachowcami ale jest w Polsce kilku dobrych lekarzy od czerniaka ,tutaj na pewno otrzymasz informację .Przykro że dołączasz do forum.Wiem że czerniak jest bardzo agresywny i czym wyżej stopień zaawansowania to gorzej,każdy inaczej przechodzi chorobę.Trzymam kciuki za ciebię.pozdrawiam Mońka
 
myszka 


Dołączyła: 29 Lip 2010
Posty: 735
Pomogła: 82 razy

 #3  Wysłany: 2012-09-22, 09:12  


Ja na konsultacje bym pojechala niczego nie tracisz.Warszawskie CO to jedno z najlepszych miejsc jesli chodzi o czerniaki.Jednak musisz sie liczyc z tym ,ze troszke to potrwa.Lekarze z CO nie bazuja na wynikach jakie przywozisz ze soba.Musisz doreczyc szkielka ,ktore ogladaja patomorfolodzy i dopiero lekarz ustala co dalej.Tak czy tak najwazniejsze w Twoim przypadku to poszerzenie marginesow i biopsja wartownika.Trzymaj sie.Co do rokowan to nie jestem kompetentna by sie wypowiadac.Pozdrawiam!
 
Crocop 


Dołączył: 21 Wrz 2012
Posty: 36
Pomógł: 4 razy

 #4  Wysłany: 2012-09-22, 09:16  


Wiem że szpital w Ostrołęce współpracuje z CO na Ursynowie i jeżeli bym sie zdecydował na zabieg w Ostrołęce to i tak na te zaznaczenie odczynnikiem wartownika mam jechać do CO na Ursynowie. Jak przeglądałem forum to widzę że mam w miarę wczesne stadium czerniaka jeżeli można tak powiedzieć bo wiem że żadne stadium nie daje 100% pewności że się z tego wyjdzie tylko statystyki mówią o większych szansach. Teraz żałuje niektórych decyzji jak np takiej: rok temu byłem u dermatologa w innej sprawie i nawet nie pokazałem tego znamienia na przedramieniu, wtedy mógłbym mieć jeszcze wcześniejsze stadium albo nawet nic by jeszcze nie wyszło i miałbym to z głowy.
 
myszka 


Dołączyła: 29 Lip 2010
Posty: 735
Pomogła: 82 razy

 #5  Wysłany: 2012-09-22, 10:23  


A wiec sam sobie odpowiedziales na pytanie.Najlepiej jakbys trafil do profesora Rutkowskiego to jeden z najlepszych szpecow od czerniaka.Wiem, wiem co myslisz ja przez to samo przechodzilam,ale czasu nie da sie cofnac niestety.Mozesz w poniedzialek zadzwonic do CO i zapytac o terminy moze nie beda tak odlegle .Jak bedzie chcial to moge podac Ci numer do rejestracji.
 
Crocop 


Dołączył: 21 Wrz 2012
Posty: 36
Pomógł: 4 razy

 #6  Wysłany: 2012-09-22, 11:27  


Myszka poproszę o numer do CO, zadzwonię i zobacze co mi powiedzą. Tam trzeba mieć skierowanie czy można iść prosto z ulicy?

A ty jak się czujesz? Czytałem twój wątek i widziałem że pierwotny wynik był bardzo obiecujący

[ Dodano: 2012-09-22, 11:34 ]
Gdzieś właśnie przeczytałem że czeka się na wizytę do CO na Ursynowie około 3 tygodni więc trochę sporo jak na samą wizytę w poradni. Uważam że czas ma znaczenie i im szybciej sie wytnie tego wartownika tym lepiej.
 
aislinn 


Dołączyła: 15 Sie 2012
Posty: 211
Skąd: Warszawa
Pomogła: 19 razy

 #7  Wysłany: 2012-09-22, 12:11  


Crocop, numer do rejestracji to 22/ 546 22 22. Wcale nie jest powiedziane, że musisz czekać 3 tygodnie, czasami ktoś rezygnuje z wizyty u profesora i miejsce się zwalnia. Pamiętam, że kiedyś dzwoniłam we wtorek i zaproponowali termin na następny poniedziałek - czyli niecały tydzień czekania :)
 
myszka 


Dołączyła: 29 Lip 2010
Posty: 735
Pomogła: 82 razy

 #8  Wysłany: 2012-09-22, 12:27  


U mnie calkiem dobrze.Chociaz czasami zdarzaja sie doly.Ale ogolnie jest niezle ,oby nie bylo gorzej.
 
Crocop 


Dołączył: 21 Wrz 2012
Posty: 36
Pomógł: 4 razy

 #9  Wysłany: 2012-09-22, 19:31  


lipa jest u mnie jeszcze jedna że zmiana kończy się na marginesie bocznym a więc trzeba koniecznie docinać a głębokość została prawidłowo wycięta bo z 5mm zapasem.
 
myszka 


Dołączyła: 29 Lip 2010
Posty: 735
Pomogła: 82 razy

 #10  Wysłany: 2012-09-23, 08:55  


Tym to sie nie przejmuj.I tak czeka cie docinka wraz z oznaczeniem wezla wartowniczego.
 
Minia 


Dołączyła: 04 Kwi 2012
Posty: 50
Pomogła: 9 razy

 #11  Wysłany: 2012-09-24, 14:42  


Radze jechac do Warszawy tam maja doswiadczenie. Bedziesz mial pewnosc ze wszystko zrobione jest jak trzeba
 
Crocop 


Dołączył: 21 Wrz 2012
Posty: 36
Pomógł: 4 razy

 #12  Wysłany: 2012-09-25, 07:45  


dzwonilem do CO w Wawie i wizyta w poradni 5 października więc trzeba sobie doliczyć około 2 tygodni kiedy by zapisali mnie na zabieg, więc chyba jednak zostaje mi Ostrołęka bo zabieg mam tam zaplanowany na 1 października. A czas się liczy. Ten lekarz który mnie ma operować był na stażu w CO w Wawie i oznaczonego wartownika tez mam mieć w CO w Wawie. Myślę że wycięcie wartownika to nie jest wielka sztuka, ważne będą wyniki i jeżeli wyjdą przerzuty ( oby nie :) ) to wtedy trzeba będzie uderzać do CO Wawa.
 
myszka 


Dołączyła: 29 Lip 2010
Posty: 735
Pomogła: 82 razy

 #13  Wysłany: 2012-10-08, 16:10  


Co u Ciebie?Jesteś juz po zabiegu?
 
Crocop 


Dołączył: 21 Wrz 2012
Posty: 36
Pomógł: 4 razy

 #14  Wysłany: 2012-10-09, 16:47  


już po zabiegu. Zabieg miałem 2 października więc równo tydzień temu. Miałem docinkę na przedramieniu i szew wygląda strasznie, jest duży i sporo lekarz wyciął bo aż mam zagłębienie. Miałem również usuwane dwa węzły wartownicze bo tak wyszło w CO w Wawie. Powoli już w miarę normalnie funkcjonuje. jedynie ubieranie się sprawia mi trudności ponieważ szwy ciągną w jednym i drugim miejscu. Wyniki mam mieć około 15-20 października. Czekam niecierpliwie i proszę Boga żeby wszystko było ok.
 
myszka 


Dołączyła: 29 Lip 2010
Posty: 735
Pomogła: 82 razy

 #15  Wysłany: 2012-10-09, 16:58  


A wiec trzymam kciuki!!! :)
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  


logo

Statystki wizyt z innych stron
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group