1. Link do strony z możliwością wsparcia forum:
https://pomagam.pl/forumdss_2020_22

2. Konta nowych użytkowników są aktywowane przez Administrację
(linki aktywacyjne nie działają) - zwykle w ciągu ok. 24 ÷ 48 h.

DUM SPIRO-SPERO Forum Onkologiczne Strona Główna

Logo Forum Onkologicznego DUM SPIRO-SPERO
Forum jest cz?ci? Fundacji Onkologicznej | przejdź do witryny Fundacji

Czat Mapa forum Formularz kontaktowyFormularz kontaktowy FAQFAQ
 SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  AlbumAlbum
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat :: Następny temat
biodro-usg
Autor Wiadomość
ag1589 


Dołączyła: 04 Gru 2015
Posty: 4

 #1  Wysłany: 2016-10-30, 21:59  biodro-usg


Dobry wieczór.

Od sierpnia tego roku dokucza mi niekiedy silny ból biodra (w skali 1-10 myślę że tak z 6,5). Boli niekiedy gdy usiądę na boku, gdy leżę, różnie. Zaczęło się w trakcie wesela, na którym przesadnie dużo nie tańczyłam. Nagle siedząc pojawił się ból. Trzymał około 3dni i przeszło. Od tamtej pory pojawiał się co dwa, trzy tygodnie. Bólu nie doświadczam nocą, nie wybudza mnie ze snu. Ale po przebudzeniu czuć że biodro boli, promieniuje jakby od pośladka.
Ostatnio znów po imprezie na której dużo tańczyłam pojawił się ból. Tym razem postanowiłam pójść do ortopedy. Samoleczenie w internecie zrobiło swoje, więc przerażona pobiegłam po fachową pomoc. Dostałam skierowanie na RTG oraz usg stawu biodrowego. Do tego leki: Sirdalud i Aulin. Gdy je przyjmowałam biodro bolało gdy np. siedziałam "z nogami na stole" :roll: albo się jakoś wykrzywiłam bokiem. Gdy leżałam czy siedziałam nie odczuwałam żadnego dyskomfortu.

RTG wyszło prawidłowo, nie stwierdzono żadnych zmian i szpary biodrowe zachowane prawidłowo. Następnie wykonałam usg. Z tym było nieco problemów, ponieważ głowica którą dysponowała pani dr miała zbyt słaby zasięg aby dojrzeć kaletkę więc usg miałam powtarzane na innym urządzeniu. Pani dr stwierdziła, że badanie nieco utrudnione ze względu na dużą ilość tkanki podskórnej :oops: :oops: Nie mam otyłości, ale moja waga jest za duża o jakieś 2-5 kg więc to pewnie I st nadwagi.

Jako ogromna panikara, która analizuje każde słowo po 50 razy, każde zdanie po 25 razy zdążyłam się już mocno nakręcić że z moim biodrem dzieje się coś zlego. Przepraszam, że nie dodam zdjęcia tylko przepiszę badanie słowo w słowo.

USG OKOLICY KRĘTARZA WIĘKSZEGO KOŚCI UDOWEJ PRAWEJ
-badanie nieco utrudnione z uwagi na duzą ilość tkanki podskórnej
-nierówny zarys krętarza
-cechy uszkodzenia przyczepów mięśni pośladkowych do krętarza
strutura hypoechogenna przy zarysie krętarza nasuwająca podejrzenie zwiększenie ilości płynu w kaletce krętarza ze śladem unaczynienia
-ognisko przepływu naczyniowego w tkance podskórnej w miejscu zgłaszanych dolegliwości.

Ortopeda stwierdził, że nie będzie mnie faszerował lekami i dał skierowanie na MR. Stąd już moje totalne przerażenie.

Wiem, że po rezonansie będzie można coś powiedzieć ale jutro idę się umówić prywatnie, więc może jeszcze w tym tygodniu uda się zrobić badanie. Ale do momentu otrzymania wyników wyhoduje sobie przepiękne wrzody, nabawię się nerwicy i przepłaczę cały okres :roll: :uuu: .

Czy według państwa opis USG o strukturze hypoechogennej jest niepokojący?

Serdecznie pozdrawiam i dziękuje za przeczytanie mich wypocin :)
 
Madzia70 
LEKARZ Med.Rodzinnej Lekarz Hospicyjny



Dołączyła: 26 Lut 2011
Posty: 3397
Skąd: okolice Warszawy
Pomogła: 1777 razy

 #2  Wysłany: 2016-10-31, 06:46  


ag1589,
Ile masz lat?
Hipoechogenny znaczy po prostu, że tam jest płyn, co przy stanie zapalnym nie jest niczym zaskakującym.
Natomiast należy wyjaśnić ten "ślad unaczynienia" - na razie trzymajmy się tego, że badanie było utrudnione i niewiele lekarz zobaczył.

MR jak najbardziej wskazane - nie ma sensu się bawić w leczenie, kiedy nie wiadomo, co mamy.

A do momentu otrzymania wyników zajmij się pomocą komuś, kto tej pomocy potrzebuje - to najlepszy sposób na wrzody 8-)
_________________
"Zobaczyć świat w ziarenku piasku, Niebiosa w jednym kwiecie z lasu. W ściśniętej dłoni zamknąć bezmiar, W godzinie - nieskończoność czasu." - William Blake -
 
ag1589 


Dołączyła: 04 Gru 2015
Posty: 4

 #3  Wysłany: 2016-10-31, 10:10  


Mam 25 lat. Dziękuję bardzo za odpowiedź, umówiłam się na rezonans na środę. Nie wiem ile będzie trzeba czekać na wyniki, ale zobaczymy jak będzie.

Zaniepokoiło mnie to unaczynienie, bo jak na studiach się uczyliśmy to przeważnie w złym kontekście :(
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  


logo

Statystki wizyt z innych stron
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group