1. Link do strony z możliwością wsparcia forum:
https://pomagam.pl/forumdss_2020_22

2. Konta nowych użytkowników są aktywowane przez Administrację
(linki aktywacyjne nie działają) - zwykle w ciągu ok. 24 ÷ 48 h.

DUM SPIRO-SPERO Forum Onkologiczne Strona Główna

Logo Forum Onkologicznego DUM SPIRO-SPERO
Forum jest cz?ci? Fundacji Onkologicznej | przejdź do witryny Fundacji

Czat Mapa forum Formularz kontaktowyFormularz kontaktowy FAQFAQ
 SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  AlbumAlbum
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat :: Następny temat
Badanie fiberoskopowe
Autor Wiadomość
januszejmb 



Dołączył: 12 Sty 2011
Posty: 53
Pomógł: 8 razy

 #46  Wysłany: 2011-03-23, 19:00  


witam właśnie wróciłem z Katowic i mam wyniki hist-pat normalnie tylko się cieszyć
ale nie wiem z czego dobra energia się przyda ,dzieki a wiec-przełyk bez zmian
rak gruczołowy g2 ,pobrano tkanki z krzywizny mniejszej żołądka z okolicy tętnicy
żołądkowej:rozpoznanie tkanka łączna z naciekami nisko zróżnicowanego raka
gruczołowego i martwicą ,Barwienie na śluz w komórkach nowotworowych
(mucykarmin)dodatnie nie wiem dokładnie co to znaczy ale coś mi podpowiada że
nic dobrego ,na piątek czyli już za 2 dni mam wizyte u onkologa w co Gliwice no i zobaczymy czy uda się wytruć gada a potem może wyrwać chwasta pożyjemy zobaczymy pozdrawiam gorąco i zdrowia życzę :) |kill|
 
wiki 



Dołączyła: 15 Maj 2010
Posty: 207
Pomogła: 16 razy

 #47  Wysłany: 2011-03-23, 23:51  


Witaj wojowniku :)
Piszesz, że G2, więc rak o średnim zróżnicowaniu (średnia złośliwość). szkoda, że nie G1, ale dobrze, że nie G3 lub nie daj boże G4.

W piątek powinieneś zapytać o stadium zaawansowania, dalsze postępowanie: diagnostyka, leczenie i rokowania. Mądrzy tego forum radzą spisywać sobie na kartce swoje pytania i pytać, pytać i jeszcze raz pytać.
Czy znalazłeś w sieci ten artykuł?
http://www.onkologia.zalecenia.med.pl/
:?ale?:
januszejmb napisał/a:
Barwienie na śluz w komórkach nowotworowych
(mucykarmin)dodatnie nie wiem dokładnie co to znaczy ale coś mi podpowiada że
nic dobrego


no niekoniecznie :?ale?:

Mucykarmin jest substancją barwnikową stosowaną w histopatologii, która wchodzi w reakcję chemiczną z śluzem zmieniając zabarwienie komórki. Oznaczenie mucykarmin dodatni świadczy o tym, że komórki są dojrzałe i produkują śluz. Określa się tym raczej prawidłowe komórki.

O to też zapytaj ;)

Trzymaj się wojowniku i walcz |kill|

Pozdrawiam "ciepłowiosennie", wiki :-D
_________________
Pomiędzy ziemią a niebem kwitną pola nadziei
 
januszejmb 



Dołączył: 12 Sty 2011
Posty: 53
Pomógł: 8 razy

 #48  Wysłany: 2011-03-25, 14:05  


jestem po konsultacji z dr.n.med specjalista onkolog :?ale?:
zakwalifikował mnie do radioterapi paliatywnej i jednoczasowej chemioterapi
jade do Gliwic dopiero na 26,04,2011 są święta ,bardzo duża kolejka co zrobić :?ale?:
mówił że jak się zmniejszy skorupiak to będzie szansa na wycinke ale wiadomo
nic nie obiecuje ,leczenie paliatywne to już chyba niezbyt dobrze no jeszcze można
nie leczyć :fucc: pozdrawiam Janusz :|
 
wiki 



Dołączyła: 15 Maj 2010
Posty: 207
Pomogła: 16 razy

 #49  Wysłany: 2011-03-26, 10:01  


Witaj Janusz :)
januszejmb napisał/a:
,leczenie paliatywne to już chyba niezbyt dobrze


no niekoniecznie, bo Joanna ta od chustki, też miała leczenie paliatywne zalecone, no i co?

Termin odległy, ale takie sa realia. Moja koleżanka leczy teraz ojca i kanałami prywatnymi i udaje jej sie przyspieszyć terminy :?ale?:

Merytorycznie Ci nie pomogę, ale może napisz na priv do DSS, wyselekcjonuj treści swoich postów dotyczących choroby, wyniki itp. i poproś o radę i opinię. Ja tak robiłam i nigdy nie pozoostawiła mnie bez odpowiedzi.

Pozdrawiam Cię cieplutko i tzrymaj się ;)
_________________
Pomiędzy ziemią a niebem kwitną pola nadziei
 
januszejmb 



Dołączył: 12 Sty 2011
Posty: 53
Pomógł: 8 razy

 #50  Wysłany: 2011-03-31, 15:21  


witam mam pytanie czy slyszał ktos o Centrum Onkologii w Żywcu
Niepubliczny Zakład Opieki Zdrowotnej ul.Wesoła27 jakieś opinie
bardzo prosze o pomoc :?ale?:
 
wiki 



Dołączyła: 15 Maj 2010
Posty: 207
Pomogła: 16 razy

 #51  Wysłany: 2011-04-05, 14:31  


Witaj Janusz i co z Twoim leczeniem :?ale?: Czekasz na termin w Gliwicach czy jednak Żywiec, bo tam pewno mniejsze kolejki :?ale?:

Pozdrawiam i jeszcze zapytam jak z Twoją wagą? Dbaj o siebie ;)
_________________
Pomiędzy ziemią a niebem kwitną pola nadziei
 
januszejmb 



Dołączył: 12 Sty 2011
Posty: 53
Pomógł: 8 razy

 #52  Wysłany: 2011-04-05, 16:11  


witam wiki jednak zdecydowalem ze czekam na Gliwice zostało jeszcze 20 dni fakt że w Żywcu dostałbym chemie do tygodnia ale dlaczego mają się uczyć na mnie bo podobno dzialają tam od niedawna.Moja waga utrzymuje sie w granicach 73 kg,przed operacja 77 no ale jakoś daje rade jak tylko moge spacerki,rower i papu
pozdrawiam Janusz ;)
 
asia19 
PRZYJACIEL Forum



Dołączyła: 29 Gru 2010
Posty: 625
Skąd: Mazowsze
Pomogła: 111 razy

 #53  Wysłany: 2011-04-05, 19:25  


Janusz, trzymamy za Ciebie kciuki!
Z rozmowy z dr prowadzącą Tatę muszę Ci powiedzieć, że im więcej ważysz w tej chorobie, tym lepiej (oczywiście nie popadając w przesadę). Mój Tato waży obecnie 85 kg przy wzroście 173-174, dr prowadząca kazała mu jednak ... przytyć kilka kg! Bo wiadomo, to ciężka walka. Jedz to co lubisz, spaceruj, odpoczywaj, spędzaj dużo czasu z rodziną- to pomoże. My już jutro kończymy chemioradioterapię i czekamy na operację... i czekamy na wieści od Ciebie. :) Jesteś młody, silny, dasz radę!
A Gliwice mimo wszystko to chyba najlepszy wybór w Twojej sytuacji!
 
wiki 



Dołączyła: 15 Maj 2010
Posty: 207
Pomogła: 16 razy

 #54  Wysłany: 2011-04-05, 23:56  


Ja też tak sądzę. To jeden z lepszych ośrodków onkologicznych w Polsce. Dobry wybór :) Dobrze że trzymasz wagę Janusz, a my będziemy trzymać kciuki za Ciebie :okok"

Pozdrawiam wiki :)
_________________
Pomiędzy ziemią a niebem kwitną pola nadziei
 
wiki 



Dołączyła: 15 Maj 2010
Posty: 207
Pomogła: 16 razy

 #55  Wysłany: 2011-04-18, 21:11  


Janusz puk puk :) Co u Ciebie wojowniku ;) To już niedługo i pewnie lęku w Tobie więcej...
Ja często myślę o tobie i obiecuję trzymać kciuki :okok" Trzymasz nadal wagę? Przyszła wiosna, a ona zawsze niosła nadzieję i takie optymistyczne spojrzenie na życie i świat. I tego się trzymaj-my ;) Pozdrawiam, wiki
_________________
Pomiędzy ziemią a niebem kwitną pola nadziei
 
januszejmb 



Dołączył: 12 Sty 2011
Posty: 53
Pomógł: 8 razy

 #56  Wysłany: 2011-04-19, 07:53  


Wiki witam Cie serdecznie i dzieki za wsparcie moja waga bez zmian 72 jakoś
nie moge przybrać no ale zawsze chcialem troche schudnac :) chemia i radio fakt juz
za kilka dni powiem ze z panika w normie prawie sie tym nie przejmuje/ mam narazie ważniejsze sprawy jest piekna słoneczna pogoda jade dziś zmieniać koła w samochodzie czyli przeciwbule /dicloberl retard/ i do przodu /spacerki z żoną ,rower,hantle i papu z blendera ,zobaczymy po pierwszej chemi moze mi sie nastroj pogorszy no ale narazie jest ok 8-) pozdrawiam i dzięki za pamięć Janusz/pozdrawiam wszystkich trzymajcie sie/
 
wiki 



Dołączyła: 15 Maj 2010
Posty: 207
Pomogła: 16 razy

 #57  Wysłany: 2011-04-19, 20:37  


I tak trzymaj :) Bedzie dobrze :) A ja jeszcze sie odezwę ;) Spaceruj, pedałuj, konsumuj i ładuj akumulatory na zapas :)

pozdrawiam wiosennie, wiki
_________________
Pomiędzy ziemią a niebem kwitną pola nadziei
 
wiki 



Dołączyła: 15 Maj 2010
Posty: 207
Pomogła: 16 razy

 #58  Wysłany: 2011-04-28, 23:13  


Janusz dzięki za życzenia :)
Nie było mnie trochę, bo po zeszłorocznych przeżyciach związanych z chorobą tatki wyjechaliśmy na świeta z domu, żeby było inaczej :-(

A co u ciebie? Zacząłeś już leczenie? Bo zgodnie z planem powinieneś już być w trakcie :?ale?: Skrobnij choć parę słów jak leci. A ja ze swej strony życzę powodzenia i siły do walki. Trzymaj się wojowniku ;)
_________________
Pomiędzy ziemią a niebem kwitną pola nadziei
 
januszejmb 



Dołączył: 12 Sty 2011
Posty: 53
Pomógł: 8 razy

 #59  Wysłany: 2011-05-08, 11:16  


witam
niestety moje leczenie jaszcze sie nie rozpoczeło powoli mam już wszystkiego dosyć
ale znowu sie zbieram i staram sie walczyc i nie poddawac ale świetnie wiem że
szanse maleja z dnia na dzień za to trzeba chyba podziekowac naszej wspaniałej słuzbie zdrowia ,dalekie terminy, wielogodzinne kolejki do konsultacji /w super co Gliwice nakonsultacje trwajace 5 minut ludzie czekają pod gabinetem po 7,8 godzin
ludzie bardzo cieżko choży ,składający sie z bulu na krzesłach oczywiście jak mają
szczescie jak nie to siedzą na ziemi ludzie na wózkach wszyscy czekają na swoja kolejkę oczywiscie kolejka nie istnieje o kolejnosci decyduje lekarz,nie potrafie nawet tego bałaganu opisac bo mi cisnienie rośnie/.26.04.2011 miałem miec przygotowanie do leczenia promieniami jednak odstąpiono od procedur bo wystapiło podejrzenie rozsiewu
nadobojcza lewego ,wykonano biopsje cienkoigłową i Zalecono dostarczenie kostek parafinowych z zabiegu operacyjnego
z Katowic z dnia 16.03.11 nastepny termin wizyty i odstania w 8 godzinnej kolejce bez kolejki na 06.05.11 kostki dostarczyłem oczywiscie nastepnego dnia rano bo miałem nadzieje że wyniki beda na 06,05,11 jednak tak sie nie stało ale pan doktorek powiedział że to nie jego wina z pytaniami do hist-pat nastepna wizyta pod koniec maja
wtedy sie zagotowałem i pan doktorek kazał mi czekac na innego chemika i na jego decyzję ,a wiec ide na chemie koniec maja ostateczny termin a co dalej nie wiem,znowu 3 tygodnie :?ale?: gdzie będe mial kolejny rozsiew tego nie wie nikt to 5 miesiecy od wykrycia praktycznie bez leczenia onkologicznego i wieczne odsyłanie i odbijanie sie od drzwi naprawde żeby chorowac trzeba miec /końskie/ zdrowie sory za chaos ale nerwy juz nie tak mocne pozdrawiam :) :-D :trtd: |kill|
 
asia19 
PRZYJACIEL Forum



Dołączyła: 29 Gru 2010
Posty: 625
Skąd: Mazowsze
Pomogła: 111 razy

 #60  Wysłany: 2011-05-08, 19:06  


Przykro mi Janusz, że u Ciebie jeszcze nie wdrożono leczenia... Te wszystkie historie: Twoja i innych walczących to jakaś paranoja... ludzie narzekają, że nie mogą nieraz recepty dostać i muszą przychodzić na drugi dzień, a tu ludzie POWAŻNIE chorzy mają takie perturbacje.
Cóż mogę poradzić, merytorycznie nic, za to mam nadzieję, że będziesz walczył... O każde wyjaśnienie, badanie, skierowanie, o odrobinę serca i ROZUMU w tym całym leczeniu... ze strony 'personelu medycznego'.
Pozdrawiamy Cię serdecznie i życzymy wytrwałości.
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  


logo

Statystki wizyt z innych stron
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group