1. Link do strony z możliwością wsparcia forum:
https://pomagam.pl/forumdss_2020_22

2. Konta nowych użytkowników są aktywowane przez Administrację
(linki aktywacyjne nie działają) - zwykle w ciągu ok. 24 ÷ 48 h.

DUM SPIRO-SPERO Forum Onkologiczne Strona Główna

Logo Forum Onkologicznego DUM SPIRO-SPERO
Forum jest cz?ci? Fundacji Onkologicznej | przejdź do witryny Fundacji

Czat Mapa forum Formularz kontaktowyFormularz kontaktowy FAQFAQ
 SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  AlbumAlbum
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat :: Następny temat
AVASTIN
Autor Wiadomość
Asia0309 


Dołączyła: 03 Lut 2017
Posty: 46
Pomogła: 1 raz

 #1  Wysłany: 2017-07-26, 18:59  AVASTIN


Witam,
czy ktoś z Was miał do czynienia z avastinem do chemioterapii? Czy na prawdę ma dobre działanie? Jakie skutki uboczne zauważyliście ?
 
Madzia 38 


Dołączyła: 19 Lis 2016
Posty: 87
Pomogła: 7 razy

 #2  Wysłany: 2017-07-26, 19:16  


Avastin, jeden z najlepiej sprzedających się leków przeciwnowotworowych, to biologiczne przeciwciało blokujące dopływ krwi do nowotworu i zmniejszające jego unaczynienie i rozwój. Mimo skuteczności może wywoływać groźne skutki uboczne, w tym atak serca i udar mózgu.Możliwe skutki uboczne Bardzo często: leukopenia (niski poziom leukocytów, rodzaju białych krwinek), małopłytkowość (niski poziom płytek krwi), neutropenia (niski poziom neutrofili, rodzaju białych krwinek), obwodowa neuropatia czuciowa (uszkodzenie nerwów w kończynach, takich jak dłonie i stopy), nadciśnienie (wysokie ciśnienie krwi), biegunka, nudności (odczuwanie mdłości), wymioty, astenia (osłabienie),wyczerpanie (zmęczenie), anoreksja (utrata apetytu), zaburzenie smaku (zaburzenia smaku), ból głowy, zaburzenia oka, duszności (trudności w oddychaniu), krwawienie z nosa, nieżyt nosa (zatkany nos), zatwardzenie, zapalenie jamy ustnej (zapalenie błony śluzowej jamy ustnej), krwotoki z odbytnicy (krwawienie z odbytnicy), zapalenie skóry złuszczające (łuszcząca się skóra), sucha skóra, przebarwienie skóry, białkomocz (białko w moczu), gorączka (gorączka) i ból. Najpoważniejsze działania niepożądane to perforacja jelita (dziury w jelicie), przetoki (nieprawidłowe rurkowate połączenia między organami), krwotok (krwawienie) i zakrzepica zatorowa tętnic (zakrzepy krwi w arteriach). Lek stosowany zgodnie z zaleceniami nie wpływa na sprawność psychomotoryczną, zdolność prowadzenia pojazdów i obsługi maszyn.
 
Asia0309 


Dołączyła: 03 Lut 2017
Posty: 46
Pomogła: 1 raz

 #3  Wysłany: 2017-07-27, 17:37  


Tak Madzia , to ja też widziałam na internecie ale ciekawa jestem jak w praktyce działa na innych.
 
Madzia 38 


Dołączyła: 19 Lis 2016
Posty: 87
Pomogła: 7 razy

 #4  Wysłany: 2017-07-27, 18:50  


Słyszałam o wysokim ciśnieniu i udarze ale pewnie to tylko jakaś grupa ludzi ,każdy lek ma uboczne ten dużo ,ale jednak jest dobry
 
Gapiki 


Dołączyła: 01 Maj 2017
Posty: 22
Pomogła: 2 razy

 #5  Wysłany: 2017-07-28, 11:36  


Biorę avastin. Dziś 5 wlew. Czuję się rewelacyjnie. Po 1 wlew ie było okropnie biegunka wymioty. Teraz nic. Czasami łapie biegunki. Jedynie uważaj na ciśnienie. Mi bardzo skacze i jest wysokie. Trzeba to kontrolować.
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  


logo

Statystki wizyt z innych stron
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group