1. Link do strony z możliwością wsparcia forum:
https://pomagam.pl/forumdss_2020_22

2. Konta nowych użytkowników są aktywowane przez Administrację
(linki aktywacyjne nie działają) - zwykle w ciągu ok. 24 ÷ 48 h.

DUM SPIRO-SPERO Forum Onkologiczne Strona Główna

Logo Forum Onkologicznego DUM SPIRO-SPERO
Forum jest cz?ci? Fundacji Onkologicznej | przejdź do witryny Fundacji

Czat Mapa forum Formularz kontaktowyFormularz kontaktowy FAQFAQ
 SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  AlbumAlbum
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat :: Następny temat
Ania ha - menopauza
Autor Wiadomość
agamaz 
PRZYJACIEL Forum


Dołączyła: 02 Gru 2010
Posty: 2469
Pomogła: 246 razy

 #16  Wysłany: 2011-03-19, 16:50  


Witam!
Przeczytałam Wasze posty odnośnie menopauzy i HTZ ja jestem 10 lat po zabiegu usunięcia macicy i jajników.Po operacji stosowałam HTZ przez dwa lata ale ze względu na ryzyko zachorowania na nowotwór mój ginekolog postanowił o odstawieniu oczywiście stopniowym.Oczywiście nie ustrzegło mnie to przed zachorowaniem w zeszłym roku.I żeby było śmieszniej jest to rak pochodzący od jajników ,których nie mam.
Tyle lat po zabiegu/wtedy nowotworu nie stwierdzono/ ja znowu mam uderzenia gorąca,poty ,bezsenne noce wszystkie cechy menopauzy-koszmar.
A w tej chwili wszystkie te objawy podobno są związane z przebytą niedawno chemioterapią. Pozdrawiam Was dziewczyny serdecznie przechodzę na wątek przetrwalników.
_________________
aga
 
taterniczka 


Dołączyła: 20 Mar 2011
Posty: 9
Pomogła: 1 raz

 #17  Wysłany: 2011-06-19, 21:17  


Wiatm ponownie:) Prosze o podpowiedz czy ktoras moze miała po activelle migrene? Czy ktos mi moze podpowiedziec czy o odstawieniu tego leku moze decydowac tylko moj lekarz ginekolog onkolog (zalecił mi go po leczeniu RSM). Ten bol glowy jest straszny...troszke pomaga swieze powietrze... migrena jka nic. Pozdrawiam :)
 
paniibasia 



Dołączyła: 25 Sie 2012
Posty: 1

 #18  Wysłany: 2012-08-25, 13:16  Suplementy diety


Witam
Nie wiem czy dobrze trafiłam, mam nadzieję że ktoś mi doradzi.
Moja mam 5 lat temu miała wycinany guz piersi. Obecnie zaczęła ciężko przechodzić okres menopauzy. Myślę jak jej mogę pomóc. Słyszałam o suplementach diety stosowanych w tym trudnym okresie. Nie wiem czy można po jej przebytej chorobie. Myślałam nad tabletkami
Salus Natura Femiflavon.
Proszę o rady i opinie.
Z góry dziękuję.
 
Jolana 
PRZYJACIEL Forum



Dołączyła: 23 Paź 2011
Posty: 2070
Skąd: Warszawa
Pomogła: 1506 razy

 #19  Wysłany: 2012-08-26, 08:16  


Witam,

Pani Basiu , myślę że preparat wymieniony przez Panią może pomóc...

Poza tym można wypróbować takie preparaty bez recepty jak: Menostop albo Feminon, lub Klimaktoplant. Każdy z nich jest pomocny w okresie menopauzy, jednak na efektty czekać trzeba około 6 tygodni. Przed zakupem jednego z tych preparatów proszę dla bezpieczeństwa zapoznać się z ulotka...

Do metod niefarmakologicznych leczenia menopauzy dodaje się suplementy diety zawierające w swoim składzie: fitoestrogeny, zioła zmniejszające dolegliwości menopauzy,
i preparaty uzupełniające niedobory mikroelementów (szczególnie wapnia), jak również stosowanie odpowiedniej diety.
Dieta w tym okresie oparta jest na dwóch regułach:

1- dużo pełnowartościowego białka
2- eliminacja cukrów prostych.

Zaleca się chude mięso, ryby, drób. Jak również jajka, chude przetwory mleczne.
Do tego produkty pełnoziarniste, brokuły, sałaty. Należy unikać soli, która zatrzymuje wodę w organizmie...

Oczywiście nie wolno zapominać o witaminach. Można kupić w aptece suplementy witaminowe dla kobiet w okresie menopauzy): A, C, E, B6 oraz magnez.

I zamiast popołudniowej kawki lepiej zaparzyć sobie filiżankę melisy lub rumianku. :)

Zaletami ziół i suplementów diety z fitoestrogenami są wysoka skuteczność i mniejsze skutki uboczne ...Na temat fitoestrogenów proszę przeczytać czytać - tutaj

I co jeszcze, a.. proszę często Mamusię zapraszać na spacery i ćwiczenia gimnastyczne, ponieważ lekki wysiłek fizyczny jest bardzo wskazany.

Pani Basiu, ta informacja oczywiście nie zastępuje wizyty w gabinecie lekarskim i nie służy samoleczeniu.
Proszę wziąć to pod uwagę... :)
Pozdrawiam
_________________
Aegrotus sacra est...
 
agalla 


Dołączyła: 04 Lut 2013
Posty: 85
Pomogła: 13 razy

 #20  Wysłany: 2013-02-04, 20:41  


Jolana popieram twoja wypowiedz bo sprawdzilam na sobie i dziala cudownie. A symptomy mialam wszystkie i to na ostro. Najpierw wyrzucilam mieso bo nie mam dostepu do rzeczywiscie zdrowego a zaczelam jesc wiecej ryb, soczewice i orkisz oraz pierzge.
Mnostwo warzyw ktore sama hoduje, w tym tony natki pietruszki no i owoce, oraz kielki.
Zadnych tluszczy zwierzecych tylko olej rzepakowy,lniany, z oliwek oraz tran. Chleb i pasta tylko ciemne i sama pieke chleb. Ze slodyczy tylko miod albo stewia.
Pije herbate biala, czerwona, yerba mate i ziolowe.
Wyniki badan wszystkie powrocily mi do normy, znikly wszystkie symptomy a samopoczucie mam wspaniale. Skora bardzo mi sie poprawila i cera tez az niektore kolezanki pomawialy mnie ze robie sobie jakies super kuracje i koniecznie chca wieziec co to jest a nie uwierza ze to tylko zmiana diety. Tak od 4 lat i nie zamierzam tego zmieniac bo czuje sie jak nowonarodzona. Mam duzo wiecej energii i spie jak niemowle. Moja siostra brala hormony i teraz ma bardzo duze problemy z sercem i piersiami i to wlasciwie odrzucilo mnie na dobre od hormonow. No i oczywiscie sporo aktywnosci fizycznej w ogrodzie i gimnastyka, spacery. Polecam bo sprawdzilam na sobie i dziala. Zapomnialam kompletnie o menopauzie chociaz ja przechodze. Jest to rezim ale po pewnym czasie stal sie po prostu naturalny. Agalla
 
Iga 


Dołączyła: 03 Lut 2010
Posty: 106
Pomogła: 11 razy

 #21  Wysłany: 2013-02-04, 23:17  


Ja tez mialam wizyte u dietetyka i zmiane diety i zauwazylam podobne efekty. Ale to musi byc dobry fachowiec aby pogodzic zagrozenie onkologiczne z menopauza. Skoro masz dobre wyniki medyczne to znaczy jest w porzadku i dziala. Tak mysle. Zycze wytrwalosci i zdrowia.
 
Nowak651 


Dołączyła: 04 Lut 2013
Posty: 1

 #22  Wysłany: 2013-02-05, 15:26  


Nie wiem jak wy ale gdy u siebie zauważyłam niepokojące objawy poważnie sie zaniepokoiłam. Spóźniał mi sie okres, czesto robiło mi się zimno a zaraz goraco. Bałam się najpierw pójść do lekarza gdyż obawiałam sie ze moze to byc nowotwor. A na tym punkcie byłam przewrażliowona, bo dwie moje kolezanki miały raka jajników i niestety młodo umarły, bo nic nie dalo sie juz zrobić. Ale całkiem przypadkowo buszując w internecie natraciłam na ciekawa stronę [- - - -]. Były na niej dziwne testy i znalazłam test właśnie sprawdzający czy nie wchodzi sie w okres menopauzy albo juz sie w nim jest. Zaryzykowałam i zamówiłam bo pomyslałam ze albo mam menopauze albo raka. Kurier szybko dostarczył test do mojego domu. Wykonałam go i po 10 minutach miałam juz wynik. Zaczełam wchodzic w okres menopauzy. Ale jeszcze przebadałam sie u lekarza i na szczeście wszystko sie dobrze skonczylo. Na strachu

[ Komentarz dodany przez Moderatora: Richelieu: 2013-02-05, 20:14 ]
Być może strona ciekawa, ale wypada stosować się do Regulaminu Forum (cz. II, pkt 12).

 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  


logo

Statystki wizyt z innych stron
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group