1. Link do strony z możliwością wsparcia forum:
https://pomagam.pl/forumdss_2020_22

2. Konta nowych użytkowników są aktywowane przez Administrację
(linki aktywacyjne nie działają) - zwykle w ciągu ok. 24 ÷ 48 h.

DUM SPIRO-SPERO Forum Onkologiczne Strona Główna

Logo Forum Onkologicznego DUM SPIRO-SPERO
Forum jest cz?ci? Fundacji Onkologicznej | przejdź do witryny Fundacji

Czat Mapa forum Formularz kontaktowyFormularz kontaktowy FAQFAQ
 SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  AlbumAlbum
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat :: Następny temat
Przesunięty przez: absenteeism
2011-09-05, 22:04
Nowotwór jelita grubego z przerzutami do wątroby i piersi.
Autor Wiadomość
mika1 


Dołączyła: 05 Wrz 2011
Posty: 4

 #1  Wysłany: 2011-09-05, 21:56  Nowotwór jelita grubego z przerzutami do wątroby i piersi.


Witajcie. Podczytuję Was od jakiegoś czasu ponieważ moja kochana babcia także walczy z tą okropną chorobą i na tym forum szukam pomocy.
Babcia ma dwa guzy na jelicie grubym, które je zatykają oraz liczne przerzuty do wątroby i piersi. Przez stan ogólny, anemię babci nie została zakwalifikowana do leczenia. Pozostaje jedynie opieka paliatywna. O chorobie dowiedzieliśmy się w połowie sierpnia. Opiekę w hospicjum domowym będzie miała dopiero po 20 września. Babcia leży prawie cały czas, mówi że trochę ją boli wątroba. Wstaje do mycia, załatwienia się i czasem do jedzenia, ale mamy problem. Babcia od soboty wieczór nie ma czucia w dłoni i zaczyna jej odejmować całą rękę. Czy to może świadczyć o przerzucie, a może brak jakiś witamin. Lekarz rodzinny mówi o przerzucie do kości. Na wynikach ze szpitala nie było napisane o przerzutach do kości. Pozdrawiam i z góry dziękuję Wam za pomoc.

[ Dodano: 2011-09-05, 21:58 ]
Proszę o przeniesienie do odpowiedniego działu, bo oczywiście się pomyliłam i napisała nie tam gdzie trzeba
 
absenteeism 
Administrator



Dołączyła: 14 Paź 2009
Posty: 13332
Skąd: Łódź
Pomogła: 9431 razy

 #2  Wysłany: 2011-09-05, 22:05  


Nie mając żadnych wyników badań nie stwierdzimy, czy to przerzut czy też nie.

Być może to przerzut do kości, być może gdzieś w okolicy rdzenia kręgowego, być może jakiś naciek na dany nerw.
Choroba jest zaawansowana, z tego co piszesz, więc w zasadzie wszystko jest możliwe.
_________________
 
mika1 


Dołączyła: 05 Wrz 2011
Posty: 4

 #3  Wysłany: 2011-09-05, 22:08  


Jutro spróbuję przepisać wynik i może będzie wiadomo coś więcej. Dziękuję za odpowiedź
 
absenteeism 
Administrator



Dołączyła: 14 Paź 2009
Posty: 13332
Skąd: Łódź
Pomogła: 9431 razy

 #4  Wysłany: 2011-09-05, 22:16  


Chodziło mi o to, że jeśli nie było np. wykonanej scyntygrafii czy PET to nie stwierdzimy, czy to przerzut do kości lub gdzie indziej.
_________________
 
mika1 


Dołączyła: 05 Wrz 2011
Posty: 4

 #5  Wysłany: 2011-09-05, 22:24  


Na pewno nie były wykonywane te dwa badania. Wcześniej babcia nie skarżyła się na problemy z tą ręką. Dopiero teraz. Myślałam, że to wina niedoboru witamin i anemii. Tak bardzo mi jej szkoda i próbuję znaleźć odpowiedź. Ona nie ma siły na wizyty u lekarza, teraz pierwszy raz był rodzinny, ale nie wiele pomógł. Kazał jeść normalnie i nie suplementować diety bo i tak nic to nie pomoże.
 
absenteeism 
Administrator



Dołączyła: 14 Paź 2009
Posty: 13332
Skąd: Łódź
Pomogła: 9431 razy

 #6  Wysłany: 2011-09-05, 22:38  


Nie macie w okolicy innego hospicjum, w którym babcia mogłaby szybciej otrzymać opiekę?

Lekarz ma rację, w tym momencie suplementacja w zasadzie niewiele pomoże - jeśli chodzi o anemię, może spróbować ze zwiększoną ilością mięsa w diecie, zielone warzywa, może tabletki z buraka, ale czy jest sens męczyć babcię konkretną dietą... Niech je to, na co ma najbardziej ochotę i po czym dobrze się czuje.
_________________
 
mika1 


Dołączyła: 05 Wrz 2011
Posty: 4

 #7  Wysłany: 2011-09-06, 09:25  


Jeżeli chodzi o inne hospicjum domowe to niby są, ale jak dzwoniłam to tłumaczyli, że nie mogą objąć babci ponieważ to nie ten rejon. Hospicjum stacjonarne nie wchodzi w grę, bo córki babci się nie zgadzają, same się nią zajmują, w miarę możliwości. Dlatego musimy czekać aż do 20, chociaż patrząc na babcię coraz gorzej wygląda i jest coraz bardziej słaba.
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  


logo

Statystki wizyt z innych stron
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group