1. Link do strony z możliwością wsparcia forum:
https://pomagam.pl/forumdss_2020_22

2. Konta nowych użytkowników są aktywowane przez Administrację
(linki aktywacyjne nie działają) - zwykle w ciągu ok. 24 ÷ 48 h.

DUM SPIRO-SPERO Forum Onkologiczne Strona Główna

Logo Forum Onkologicznego DUM SPIRO-SPERO
Forum jest cz?ci? Fundacji Onkologicznej | przejdź do witryny Fundacji

Czat Mapa forum Formularz kontaktowyFormularz kontaktowy FAQFAQ
 SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  AlbumAlbum
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj
Znalezionych wyników: 11
DUM SPIRO-SPERO Forum Onkologiczne Strona Główna
Autor Wiadomość
  Temat: materac przeciwodleżynowy
zufed

Odpowiedzi: 28
Wyświetleń: 44278

PostDział: Opieka paliatywna   Wysłany: 2009-11-16, 15:44   Temat: materac przeciwodleżynowy
Acha dzięki pytam, bo mam znajome dziecko sparaliżowane i wiem, że używa takich poduszek wałków właśnie.

tutaj znalazłam listę hospicjów z całej Polski, może Ci się przyda:

http://hospicja.pl/lokalizacja/clinic/
  Temat: materac przeciwodleżynowy
zufed

Odpowiedzi: 28
Wyświetleń: 44278

PostDział: Opieka paliatywna   Wysłany: 2009-11-16, 12:22   Temat: materac przeciwodleżynowy
Agnieszko a próbowałaś w jakimś hospicjum?
Możesz zamiast maila zadzwonić jeszcze raz bo czasami jest tak, że na odpowiedz się nie doczekasz ( znam to a autopsji niestety)

A może tu na forum jest ktoś, kto akurat potrzebuje?

Czy ta poduszka pod nogi to jest taki wałek czy taka bardziej płaska-szersza?
  Temat: materac przeciwodleżynowy
zufed

Odpowiedzi: 28
Wyświetleń: 44278

PostDział: Opieka paliatywna   Wysłany: 2009-11-09, 14:42   Temat: materac przeciwodleżynowy
oj, jak pomagała to super tylko chwalić niestety u nas nie ma single patient use baranków.zresztą jak napisałam wcześniej nie upieram się, że baranki są beznadziejne i wogóle zakazane.

nie widzę powodów, żeby teraz roztaczać o to walkę kto ma rację i pisać ironicznych komentarzy.
to, że Ci pomogła uważam za fakt najważniejszy i nie wymagający dodatkowego komentarza.koniec kropka.

pozdrawiam ciepło
  Temat: materac przeciwodleżynowy
zufed

Odpowiedzi: 28
Wyświetleń: 44278

PostDział: Opieka paliatywna   Wysłany: 2009-11-04, 23:00   Temat: materac przeciwodleżynowy
Zosia zapewniam Cię, że nie jestem taka głupia ;) Widzę, że moja wypowiedź była niepotrzebna bo teraz będę się obrywać za nie swoje przekonania

Niestety nasze służby zdrowia różnią się bardzo, u nas nie ma niestety bawełnianych kocyków tylko paskudne stare obrzydliwe koce ( w większości szpitali), którymi ja osobiście bałam się zawsze przykrywać.Ale cóż tak jest i nic na to nie poradzę.

pozdrawiam Cię

Zuza
  Temat: materac przeciwodleżynowy
zufed

Odpowiedzi: 28
Wyświetleń: 44278

PostDział: Opieka paliatywna   Wysłany: 2009-11-04, 20:48   Temat: materac przeciwodleżynowy
przekazuję co mnie uczono, nie jest to żaden atak na kogoś od razu prostuję.z różnych względów choćby higienicznych i nie wielkiej skuteczności.
aczkolwiek jeżeli ktoś ma ochotę spróbować proszę bardzo, żeby nie było że zakazuję czy coś ;) zresztą ja uważam, że trzeba próbować różnych rzeczy jeżeli komuś pomoże niech używa.
  Temat: materac przeciwodleżynowy
zufed

Odpowiedzi: 28
Wyświetleń: 44278

PostDział: Opieka paliatywna   Wysłany: 2009-11-03, 13:03   Temat: materac przeciwodleżynowy
Pewnie spróbować możesz ale teraz już nie poleca się u nas owczej skórki. ;)
  Temat: materac przeciwodleżynowy
zufed

Odpowiedzi: 28
Wyświetleń: 44278

PostDział: Opieka paliatywna   Wysłany: 2009-10-28, 12:55   Temat: materac przeciwodleżynowy
Ok rozumiem, tak się pytałam w razie gdybyś potrzebowała pomocy czy rady w sprawie odleżyny. Jakby coś to pisz coś postaram się pomóc, bo mam troszkę wiedzy na ten temat.

pozdrawiam
  Temat: materac przeciwodleżynowy
zufed

Odpowiedzi: 28
Wyświetleń: 44278

PostDział: Opieka paliatywna   Wysłany: 2009-10-27, 18:28   Temat: materac przeciwodleżynowy
Ja bym zrobiła tak samo jak Ty.

Skoro już ma odleżyny to trzeba działać, żeby nie było ich więcej.Siłą i mówieniem, że wtedy już wcale nie wstanie nic się nie zdziała.A po co ma cierpieć bardziej?

Pytałam koleżanki i ona ma materac Mobilex i nie poleca, mówiła że się rozkleja i pompa nawala.

A co z tymi odleżynami? Gdzie są?Używacie jakiś opatrunków/środków przeciw odleżynom?
  Temat: materac przeciwodleżynowy
zufed

Odpowiedzi: 28
Wyświetleń: 44278

PostDział: Opieka paliatywna   Wysłany: 2009-10-27, 11:02   Temat: materac przeciwodleżynowy
A co do marki cóż, wiem, że koleżanka używa dla babci podpytam ja co do marki jak wróci z pracy i napiszę.
Widziałam wiele takich materacy w praktyce, ale jakoś nigdy na producenta nie patrzyłam. Wydaje mi się że cena zależny od producenta, dużo droższe są tylko pneumatyczne rurowe (przyznam, że nie wiem jak one wpływają na komfort chorego w porównaniu z tymi bąbelkowymi)

Moim osobistym zdaniem nie ma co przepłacać. Jak miałabym zamawiać dla siebie zamówiłabym np coś takiego (nie mam żadnego związku ze sprzedawcą żeby nie było ;)

http://www.allegro.pl/ite...kurier_ups.html

gwarancja na rok jest jakby coś, zestaw naprawczy, pompka.


Możesz poszukać też aukcji gdzie u jednego sprzedającego możesz kupić np podkłady czy inne potrzebne Ci rzeczy zawsze taniej o przesyłkę wyjdzie.


pozdrawiam
  Temat: materac przeciwodleżynowy
zufed

Odpowiedzi: 28
Wyświetleń: 44278

PostDział: Opieka paliatywna   Wysłany: 2009-10-26, 14:08   Temat: materac przeciwodleżynowy
Tak tak to nastawy trzeba dostosować do pacjenta bo np materac napompowany za bardzo będzie najzwyczajniej w świecie uwierał.
  Temat: materac przeciwodleżynowy
zufed

Odpowiedzi: 28
Wyświetleń: 44278

PostDział: Opieka paliatywna   Wysłany: 2009-10-26, 13:44   Temat: materac przeciwodleżynowy
Rodzajów materacy jest kilka np materac zmiennociśnieniowy albo taki typu "jeżyk" ze specjalnej pianki.

Na obydwa materace należny się refundacja (prosisz lekarza o wniosek), nie wiem jak wygląda dopłata, nie chcę Cię w błąd wprowadzać.

Te piankowe, cóż jak masz nie mieć żadnego lepiej taki :) są ok ale po dłuższym czasie odkształcają się poprostu, chyba że ma być użytkowany dla osoby która w łóżku spędza nie cały dzień a tylko jakąś jego część.

Te zmiennociśnieniowe (pneumatyczne) sa najlepsze moim zdaniem.Mają taka pompę, która wtłacza powietrze do komór materaca , co pewien czasprzemieszczając je pomiędzy kolejnymi komorami. W tym materacu ciało podpierane jest co trzy minuty w różnych punktach. Zanikanie ciśnienia, jego wzrost od zera do maksimum, powoduje masaż i zwiększone ukrwienie tych części ciała, które stykają się z materacem. Trochę buczy ta pompa ale idzie się przyzwyczaić.

Te materace nakłada się na materac na łóżku można też na zwykłą wersalkę czy cokolwiek innego.

Wyglądają one tak:

pneumatyczny:

nienapompowany

http://euromed-missal.pl/...ac%20zmienn.jpg

napompowany

http://www.juventas.pl/im...odlezynowy2.jpg

piankowy:


http://sprzetrehabilitacy.../01/materac.jpg

Przepraszam za linki zamiast zdjęć ale nadal nie wychodzi mi wstawianie zdjęć :roll:

Na materace można kupić takie prześcieradło ochronne chroniące przed wilgocią.

Tak jak pisałam na te materace jest refundacja pogadajcie z lekarzem. Można tez popatrzeć na allegro i tam znaleźć coś w dobrej cenie.

Jeżeli coś o jeszcze będziesz chciała dopytać pisz.

pozdrawiam
 
Skocz do:  


logo

Statystki wizyt z innych stron
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group