1. Link do strony z możliwością wsparcia forum:
https://pomagam.pl/forumdss_2020_22

2. Konta nowych użytkowników są aktywowane przez Administrację
(linki aktywacyjne nie działają) - zwykle w ciągu ok. 24 ÷ 48 h.

DUM SPIRO-SPERO Forum Onkologiczne Strona Główna

Logo Forum Onkologicznego DUM SPIRO-SPERO
Forum jest cz?ci? Fundacji Onkologicznej | przejdź do witryny Fundacji

Czat Mapa forum Formularz kontaktowyFormularz kontaktowy FAQFAQ
 SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  AlbumAlbum
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj
Znalezionych wyników: 6
DUM SPIRO-SPERO Forum Onkologiczne Strona Główna
Autor Wiadomość
  Temat: ściągnięcie chłonki
zufed

Odpowiedzi: 24
Wyświetleń: 28309

PostDział: Mięsaki, nowotwory układu kostnego   Wysłany: 2011-11-06, 16:37   Temat: ściągnięcie chłonki
gaba napisał/a:
A z innej beczki, to na sobie się przekonałam że na bóle które nie pozwalają usnąć skuteczniejsza od środka przeciwbólowego jest tabletka nasenna


Ból może mieć różne pochodzenie i w związku z tym, do jego zwalczania stosuje się leki o różnym mechanizmie działania - nie tylko stricte środki przeciwbólowe, ale też np leki stosowane w leczeniu padaczki. Czasem trzeba połączyć kilka rodzajów leków, żeby osiągnąć dobry efekt przeciwbólowy i nie zawsze uda się to za pierwszym razem, czasem trzeba wypróbować "kilka zestawów", żeby znaleźć ten odpowiedni.

Co do różowych recept , czyli tych na silne leki przeciwbólowe np morfinę. Mogą je wypisywać lekarze POZ jak najbardziej, zresztą sama korzystam z takiej opcji (nie latam do CO po recepty). Pozostaje tylko kwestia znajomości stosowania odpowiednich kombinacji leków w odpowiednim rodzaju bólu a w tym specjalizują się już poradni leczenia bólu.

Jednak lekarz POZ może wypisać CI coś mocniejszego do czasu, aż pójdziesz do poradni.

ściskam

zuza
  Temat: ściągnięcie chłonki
zufed

Odpowiedzi: 24
Wyświetleń: 28309

PostDział: Mięsaki, nowotwory układu kostnego   Wysłany: 2011-11-03, 21:56   Temat: ściągnięcie chłonki
chlonkarz napisał/a:
Chyba mi nie wierzą
chlonkarz,

Skąd ja to znam... JA do tej pory mam wrażenie, że mój obecny lekarz "prowadzący" uważa, że wymyślam i przesadzam.

Na szczęście w poradni leczenia bólu do której chodzę mają zupełnie inne podejście.

Moim zdaniem leki, które Ci przepisano są za słabe.Jeśli chodzi o ból, to oprócz doznań bólowych wynikających z samego obrzęku, być może ( a raczej jest to dość prawdopodobne) u Ciebie podczas zabiegu zostały uszkodzone niektóre nerwy i powoduje to bóle tzn neuropatyczne.

Leczyć tego samym paracetanolem się zdecydowanie nie da.

Termin faktycznie wypada za 3 tygodnie, szmat czasu jak dla osoby z takimi dolegliwościami, ale wyjścia chyba nie ma - chyba, że masz możliwość zarejestrowania się do innej poradni leczenia bólu?

Jedno jest pewne, idź tam i jestem pewna, że zostanie dobrane odpowiednie leczenie.

Tymczasem saraj się nie nadwyrężać nogi.

Zapytaj lekarz o jakieś leki wspomagające w tym obrzęku - mnie polecano detralex (lub tańszy diosminex).

Ketonal rozumiem, że 100mg?

ściskam

zuza
  Temat: ściągnięcie chłonki
zufed

Odpowiedzi: 24
Wyświetleń: 28309

PostDział: Mięsaki, nowotwory układu kostnego   Wysłany: 2011-10-31, 22:00   Temat: ściągnięcie chłonki
Wydaje mi się, że to pieczenie jest wynikiem obrzęku i rozciągania skóry.

Być może faktycznie leki, leki które przyjmujesz są za słabe?

Co bierzesz?Czy są to leki przepisane przez lekarza czy leki ogólnie dostępne?

pozdrawiam


zuza
  Temat: ściągnięcie chłonki
zufed

Odpowiedzi: 24
Wyświetleń: 28309

PostDział: Mięsaki, nowotwory układu kostnego   Wysłany: 2011-10-17, 17:26   Temat: ściągnięcie chłonki
gaba napisał/a:
Odpłatnie (ok 40 gr za stronę) masz prawo do pełnej kopii swojej dokumentacji poświadczonej na zgodność z oryginałem. Ja wszystkich namawiam żeby to sobie zamówili bo przydaje się zwłaszcza jak trzeba pilnie zasięgnąć konsultacji. Pozdrowienia


Dokładnie tak, sama korzystałam z takiej opcji.Trzeba poprosić o pełną kpie całej dokumentacji, koniecznie z pieczątką " za zgodność z oryginałem" jak pisała Gaba.

Nie mają prawa Ci odmówić.

Opis zabiegu powinien znajdować się w Twojej historii choroby, tak więc kserując całość powinieneś go uzyskać (skserowany wraz z pieczątkami lekarzy). Potwierdzenie zgodności z oryginałem daje takim dokumentom większa ważność niż zwykłe ksero. Możesz je później przedstawić np w ZUSie.

Jeśli chodzi o ten ból - przyczyn może być wiele. Byc może gromadzący się płyn, który wcześniej spływał poprzez dren uciska na tkanki dając takie objawy.Być może to efekt zabiegu.

Daj znać co powiedzieli w CO. A jak rana, ładnie się goi?
Napisz coś więcej o zabiegu, czego dokładnie dotyczył?

pozdrawiam ciepło

zuza
  Temat: ściągnięcie chłonki
zufed

Odpowiedzi: 24
Wyświetleń: 28309

PostDział: Mięsaki, nowotwory układu kostnego   Wysłany: 2011-10-16, 17:50   Temat: ściągnięcie chłonki
chlonkarz, a widzisz.

Byłam święcie przekonana, że chodzi o chłonkę po usunięciu węzłów chłonnych, a piszesz, że nie miałeś ich usuwanych?

Nie wiedziałam też, że nie możesz nogi układać na podwyższeniu z innych przyczyn.

Aby uniknąć takich niedomówień, prosimy, aby przepisywać, lub dodawać skany jakiejkolwiek dokumentacji medycznej ( z usuniętymi danymi).

W tej sytuacji trudno jest mi coś doradzić tak na prawdę. Jeśli ta treść była z loży po wyciętym guzie(?) to wydaje mi się, że nie zakłada się po raz drugi drenu, Z każdym dniem tej wydzieliny powinno być mniej.

Kiedy idziesz na kontrolę?

pozdrawiam

zuza
  Temat: ściągnięcie chłonki
zufed

Odpowiedzi: 24
Wyświetleń: 28309

PostDział: Mięsaki, nowotwory układu kostnego   Wysłany: 2011-10-15, 00:06   Temat: ściągnięcie chłonki
Witaj,

polegając na bardzo lakonicznych informacja z twojej strony, polecałabym ostrożnie podchodzić do tematu ściągania chłonki na własną rękę.

Zakładam, że miałeś usuwane węzły pachwinowe, tak?

Skoro lekarz zadecydował, żeby nie zakładać drenu na nowo, odczekaj trochę i zobaczysz co się będzie działo, jak duży będzie obrzęk (co będzie mniej więcej pokazywało jak duża jest produkcja limfy).
Z czasem, wyciek chłonki będzie mniejszy. Wytworzy się oboczne krążenie chłonki (czyli zastępcze) i sytuacja jako tako wróci do normy, choć na pewno nie będzie tak jak przed zabiegiem, noga na pewno będzie puchła (wiem co mówię również miałam usuwane węzły chłonne pachwinowe).
Zbyt częste odciąganie chłonki tylko pobudza jej produkcję i może mieć dokładnie odwrotny skutek.

Gdyby się zdarzyło, że obrzęk jest tak duży i bardzo Ci dokucza a skóra mocno napięta, możesz się zgłosić do swojego centrum onkologii(albo w Twojej sytuacji zadzwonić do lekarza prowadzącego) i tam zadecydują co zrobić - przyjechać, wyczekać czy ew. ściągać w domu (powinni wtedy wskazać, do kogo masz się zgłosić).

Układaj nogę na wzniesieniu (ok 30 stopni- może być na kocu, poduszce etc) nawet w nocy i staraj się jej nie nadwyrężać.

Przyznam się, że ja kilka razy w kryzysowej sytuacji (skóra była bardzo napięta a obrzęk duży) ściągałam sobie chłonkę (ale jestem pielęgniarką i miałam pojęcie jak to się robi), bo nie miałam siły jechać do CO.

pozdrawiam

zuza
 
Skocz do:  


logo

Statystki wizyt z innych stron
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group