1. Link do strony z możliwością wsparcia forum:
https://pomagam.pl/forumdss_2020_22

2. Konta nowych użytkowników są aktywowane przez Administrację
(linki aktywacyjne nie działają) - zwykle w ciągu ok. 24 ÷ 48 h.

DUM SPIRO-SPERO Forum Onkologiczne Strona Główna

Logo Forum Onkologicznego DUM SPIRO-SPERO
Forum jest cz?ci? Fundacji Onkologicznej | przejdź do witryny Fundacji

Czat Mapa forum Formularz kontaktowyFormularz kontaktowy FAQFAQ
 SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  AlbumAlbum
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj
Znalezionych wyników: 3
DUM SPIRO-SPERO Forum Onkologiczne Strona Główna
Autor Wiadomość
  Temat: Podejrzenie mięsaka tkanek miękkich - badania
zufed

Odpowiedzi: 7
Wyświetleń: 27406

PostDział: Mięsaki, nowotwory układu kostnego   Wysłany: 2011-10-09, 22:20   Temat: Podejrzenie mięsaka tkanek miękkich - badania
Myślę, że chirurg zbada Cię, przeanalizuje wyniki i prawdopodobnie wystawi skierowanie na badania dodatkowe.

Lekarze pierwszego kontaktu z reguły takie sprawy odsyłają do specjalistów i to oni kierują później na dalsze badania.

pozdrawiam

zuza
  Temat: Podejrzenie mięsaka tkanek miękkich - badania
zufed

Odpowiedzi: 7
Wyświetleń: 27406

PostDział: Mięsaki, nowotwory układu kostnego   Wysłany: 2011-09-27, 18:40   Temat: Podejrzenie mięsaka tkanek miękkich - badania
Seraph, Lekarz w opisie badania zasugerował rezonans, prawdopodobnie uznał, że wynik jest nie do końca pewny i należy poszerzyć diagnostykę o dalsze badania, aby wykluczyć / potwierdzić rodzaj zmiany.

W taki wypadku wędruj razem z wynikiem do swojego lekarza i powinnaś dostać skierowania na MR.

pozdrawiam

zuza
  Temat: Podejrzenie mięsaka tkanek miękkich - badania
zufed

Odpowiedzi: 7
Wyświetleń: 27406

PostDział: Mięsaki, nowotwory układu kostnego   Wysłany: 2011-09-16, 21:08   Temat: Podejrzenie mięsaka tkanek miękkich - badania
Witaj Seraph,

Przeczytałam z uwagą to co napisałeś i pierwsze co mogę doradzić na gorąco to wykonanie nie RTG (które raczej nie pokaże zmian w tkankach miękkich, w kościach owszem), lecz USG tej kończyny a konkretnie tych zgrubień.

Dobrze, że miałeś robioną scyntygrafię.

Trudno mi tu gdybać, co to sa za zgrubienia, lekarzem nie jestem i badać poprzez ekran komputera tez nie potrafię, ale biorąc pod uwagę Twoje schorzenie być może problem będzie leżał bardziej po stronie mięśni (bolesne kurcze).
Czy te zgrubienia są cały czas, czy raz są bardziej widoczne raz mniej?

Póki co zrób USG na początek, wyjaśni ono wstępnie co się dzieje. Zależnie od wyniku będzie można zaplanować dalsze działania.

pozdrawiam serdecznie

zuza
 
Skocz do:  


logo

Statystki wizyt z innych stron
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group