1. Link do strony z możliwością wsparcia forum:
https://pomagam.pl/forumdss_2020_22

2. Konta nowych użytkowników są aktywowane przez Administrację
(linki aktywacyjne nie działają) - zwykle w ciągu ok. 24 ÷ 48 h.

DUM SPIRO-SPERO Forum Onkologiczne Strona Główna

Logo Forum Onkologicznego DUM SPIRO-SPERO
Forum jest cz?ci? Fundacji Onkologicznej | przejdź do witryny Fundacji

Czat Mapa forum Formularz kontaktowyFormularz kontaktowy FAQFAQ
 SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  AlbumAlbum
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj
Znalezionych wyników: 13
DUM SPIRO-SPERO Forum Onkologiczne Strona Główna
Autor Wiadomość
  Temat: Węzły chłonne-powiększone
zufed

Odpowiedzi: 56
Wyświetleń: 35194

PostDział: Nowotwory układu krwiotwórczego   Wysłany: 2010-11-09, 18:21   Temat: Węzły chłonne-powiększone
Madzial77, jedz Claritinę przez miesiąc i obserwuj węzły. Jeżeli zauważysz, że ich przybywa, powiększają się idź do lekarza ponownie.

Jeśli chodzi o "siatkę żył" to pewnie jesteś szczupła osobą i stąd widać żyły.

pozdrawiam

zuza
  Temat: Węzły chłonne-powiększone
zufed

Odpowiedzi: 56
Wyświetleń: 35194

PostDział: Nowotwory układu krwiotwórczego   Wysłany: 2010-10-29, 21:04   Temat: Węzły chłonne-powiększone
Madzial77, po to jesteśmy właśnie, żeby nam d... zawracać ;)

Być może powiększenie węzłów spowodowane jest obecną infekcją. Ale zgłoś to lekarzowi na kolejnej konsultacji.

Dobrze, że u dermatologa ok.

Madzial77 napisał/a:
mam wrazenie ,ze mam wybrzuszenia na dekolcie i widac całą siatke zył


Napisz coś więcej na ten temat. Opisz dokładnie w którym miejscy i jak wyglądają. Może to węzły chłonne?

pozdrawiam

zuza
  Temat: Węzły chłonne-powiększone
zufed

Odpowiedzi: 56
Wyświetleń: 35194

PostDział: Nowotwory układu krwiotwórczego   Wysłany: 2010-10-19, 21:10   Temat: Węzły chłonne-powiększone
Madzial77, to się nazywa zgranie :) W takim razie realizuj swój plan i daj znać koniecznie.

pozdrawiam ciepło

zuza
  Temat: Węzły chłonne-powiększone
zufed

Odpowiedzi: 56
Wyświetleń: 35194

PostDział: Nowotwory układu krwiotwórczego   Wysłany: 2010-10-19, 20:05   Temat: Węzły chłonne-powiększone
Madzial77 napisał/a:
Pan uprzejmie powiedział ,ze może mi prywatnie tylko biopsje zrobić a jeśli chodzi mi o pobranie to tylko w szpitalu.


Proponowanie na takiej wizycie prywatnej biopsji (która jest bezsensowna i niczego nam nie da) jest skandalem...

Że pobranie i w szpitalu, ok.Ale rozumiem, że wizyta skończyła się tylko na tym stwierdzeniu i generalnie nic z niej nie wynikło?


Dziś miałaś być u swojej lekarki- co powiedziała?

pozdrawiam

zuza
  Temat: Węzły chłonne-powiększone
zufed

Odpowiedzi: 56
Wyświetleń: 35194

PostDział: Nowotwory układu krwiotwórczego   Wysłany: 2010-10-18, 21:52   Temat: Węzły chłonne-powiększone
Madzial77, wyniki dobre :)

Madzial77 napisał/a:
Usg nie zrobi bo nie ma prądu.


Mogę tylko powiedzieć to: :omondieu:

Pewnie, odwiedź pulmonologa, ale ja bym jednak nie rezygnowała z pobrania węzła chłonnego. To już za długo trwa, masz za sobą nie udaną kurację antybiotykami i nic.
Badanie węzła jest na tyle badaniem "prostym", że warto z niego skorzystać i mieć pewność, niż później żałować.

trzymaj się ciepło

zuza
  Temat: Węzły chłonne-powiększone
zufed

Odpowiedzi: 56
Wyświetleń: 35194

PostDział: Nowotwory układu krwiotwórczego   Wysłany: 2010-10-15, 19:22   Temat: Węzły chłonne-powiększone
Madzial77, plan myślę, że słuszny.

pozdrawiam

zuza
  Temat: Węzły chłonne-powiększone
zufed

Odpowiedzi: 56
Wyświetleń: 35194

PostDział: Nowotwory układu krwiotwórczego   Wysłany: 2010-10-14, 20:57   Temat: Węzły chłonne-powiększone
Madzial77 napisał/a:
czy zmienic lekarza czy poprostu tylko isc na dodatkowa konsultacje ?


Zdecydowanie narazie nie zmieniać, tylko iść na dodatkową konsultację. Na zmianę lekarza zawsze jest czas.



pozdrawiam

zuza
  Temat: Węzły chłonne-powiększone
zufed

Odpowiedzi: 56
Wyświetleń: 35194

PostDział: Nowotwory układu krwiotwórczego   Wysłany: 2010-10-13, 23:15   Temat: Węzły chłonne-powiększone
Madzial77, przykro mi, że będziesz musiała tyle czekać, w Krakowie nie jest lepiej z terminami. Ale tak czy siak, zadzwoń i zapytaj jakie są terminy, być może coś się trafi wcześniej.

Czekamy zatem na wieści od onkologa.

Trzymam kciuki powodzenia

zuza
  Temat: Węzły chłonne-powiększone
zufed

Odpowiedzi: 56
Wyświetleń: 35194

PostDział: Nowotwory układu krwiotwórczego   Wysłany: 2010-10-12, 21:45   Temat: Węzły chłonne-powiększone
Madzial77, jeśli mówimy o zatuszowaniu przez antybiotyki komórek nowotworowych to nie ma takiego zagrożenia.

pozdrawiam

zuza
  Temat: Węzły chłonne-powiększone
zufed

Odpowiedzi: 56
Wyświetleń: 35194

PostDział: Nowotwory układu krwiotwórczego   Wysłany: 2010-10-12, 20:03   Temat: Węzły chłonne-powiększone
Madzial77, dobra wiadomość, że TK nie ujawniło powiększonych węzłów chłonnych w klatce piersiowej.

Pokazało natomiast co już wiedzieliśmy, czyli liczne węzły chłonne szyi.
Oprócz tego,
Madzial77 napisał/a:
Znacznie.okrezne pogrubienie błony sluzowej objete zakresem badania dolnej sciany zatoki szczekowej lewej(grubosc błony sluzowej do 10mm) z nieregularna,osteosklerotyczna przebudową jej scian.
Odcinkowe przerwanie ciagłosci przysrodkowej sciany lewej zatoki szczekowej ,zmniejszenie objetosci zatoki-obraz zatoki nejednoznaczny.
Pogrubienie błony sluzowej małzowiny nosowej dolnej po stronie lewej.


Z tym problemem do laryngologa musisz się wybrać. Błona śluzowa jest dość wyraźnie pogrubiona. Byc może jest to efekt przewlekłego stanu zapalnego.

Madzial77 napisał/a:
prosze o wnioski -bo ja juz nie wiem czy mam zmenic onkologa na jakiegos dobrego laryngologa?


Zdecydowanie nie zmieniać onkologa na laryngologa. Laryngolog swoją drogą, onkolog swoją.
Tomografia pokazała jedynie, że nie masz podejrzanych węzłów chłonnych ani w klatce piersiowej ani jamie brzusznej.
Natomiast nadal trzeba wyjaśnić skąd u Ciebie powiększone węzły chłonne i myślę, że w tym celu najbardziej właściwym postępowaniem będzie pobranie węzła do badania histopatologicznego.

pozdrawiam ciepło i daj znać koniecznie po wizycie u lekarza

zuza
  Temat: Węzły chłonne-powiększone
zufed

Odpowiedzi: 56
Wyświetleń: 35194

PostDział: Nowotwory układu krwiotwórczego   Wysłany: 2010-09-26, 21:41   Temat: Węzły chłonne-powiększone
Cytat:
Teraz po twoim poście zastanawiam sie dlaczego lekarka czeka na wyniki TK a nie zleca pobrania węzła-chyba jutro będę ją "molestowała "telefonicznie


I jak wypadła rozmowa z lekarzem na temat pobrania węzła do badania?
  Temat: Węzły chłonne-powiększone
zufed

Odpowiedzi: 56
Wyświetleń: 35194

PostDział: Nowotwory układu krwiotwórczego   Wysłany: 2010-09-22, 22:44   Temat: Węzły chłonne-powiększone
Madzial77 napisał/a:
Zastanawiam się ,tez jak Lekarz może podejrzewać ziarnice na podstawie Usg i rozmowy z pacjentem?


Na podstawie rozmowy-zbierając wywiad i "składając" ze sobą układankę w postaci objawów, mogących sugerować tą chorobę.USG dostarczy lekarzowi obrazu węzłów chłonnych- ich ilości (oczywiście w zakresie badanego obszaru), wielkości, kształtu.
To wszystko pozwoli wysunąć podejrzenie ziarnicy i skierować pacjenta na dalsze badania.

Porozmawiaj z lekarzem o badaniu węzła chłonnego.

pozdrawiam

zuza
  Temat: Węzły chłonne-powiększone
zufed

Odpowiedzi: 56
Wyświetleń: 35194

PostDział: Nowotwory układu krwiotwórczego   Wysłany: 2010-09-22, 22:12   Temat: Węzły chłonne-powiększone
Madzial77, tak jak napisała Finlandia ani USG ani RTG nie wyklucza choroby.

Działaniem w tej sytuacji najbardziej stosownym byłoby pobranie węzła chłonnego do badania histopatologicznego. Badanie to (bardziej niż biopsja) pozwoli nam odpowiedzieć na pytanie, czy jesteś chora czy nie.

Tomografia jest robiona w poszukiwaniu powiększonych węzłów chłonnych w klatce piersiowej i jamie brzusznej.

W dalszej kolejności należałoby wykonać trepanobiopsję szpiku kostnego, aby wykluczyć zajęcie szpiku.

Zajrzyj do wątku Finlandii i głowa do góry ;)


pozdrawiam ciepło

zuza
 
Skocz do:  


logo

Statystki wizyt z innych stron
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group