1. Link do strony z możliwością wsparcia forum:
https://pomagam.pl/forumdss_2020_22

2. Konta nowych użytkowników są aktywowane przez Administrację
(linki aktywacyjne nie działają) - zwykle w ciągu ok. 24 ÷ 48 h.

DUM SPIRO-SPERO Forum Onkologiczne Strona Główna

Logo Forum Onkologicznego DUM SPIRO-SPERO
Forum jest cz?ci? Fundacji Onkologicznej | przejdź do witryny Fundacji

Czat Mapa forum Formularz kontaktowyFormularz kontaktowy FAQFAQ
 SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  AlbumAlbum
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj
Znalezionych wyników: 5
DUM SPIRO-SPERO Forum Onkologiczne Strona Główna
Autor Wiadomość
  Temat: Nowotwór o niepewnym i nieznanym charakterze
zibi1976

Odpowiedzi: 10
Wyświetleń: 3550

PostDział: Nowotwory tarczycy, głowy i szyi   Wysłany: 2021-10-26, 20:48   Temat: Nowotwór o niepewnym i nieznanym charakterze
Na szczęście jestem zdrowy - byłem u lekarza z wynikiem. Ufffff. Pozdrawiam i życzę zdrowia. Lekarz wyciął mi fragment gruczołu ślinowego z przewodem a dalej w wyniku opisane białka CD... cyklina Ki67 i inne. Przepraszam ale nie da rady załaczć skanu biopsji.
  Temat: Nowotwór o niepewnym i nieznanym charakterze
zibi1976

Odpowiedzi: 10
Wyświetleń: 3550

PostDział: Nowotwory tarczycy, głowy i szyi   Wysłany: 2021-08-29, 18:37   Temat: Nowotwór o niepewnym i nieznanym charakterze
Położenie - nosogardło, lewa strona mniej więcej na granicy nosa i gardła. Doktor wykonywał zabieg i od strony ust i od strony nosa. Pytałem się go czy to polip to powiedział że nie. Miał podobne przypadki i w jednym sprawa okazała się poważna ale wygląd był inny zmiana była prawie niewidoczna. Mówił że na razie będzie mnie bolało przy przełykaniu i może ucho boleć. W sumie to najgorzej rano mam suche gardło i czuję lekki ból - dyskomfort po napiciu się i posiłku już jest ok. Generalnie nie biorę przeciwbólowych leków bo to tak naprawdę nie boli. Mam wrażenie że to się goi, ale jest na razie dyskomfort i co chwilę sprawdzam węzły chłonne - chyba się wkręcam. Podsumowując najważniejszy będzie wynik hist-pat. I to czekanie......
  Temat: Nowotwór o niepewnym i nieznanym charakterze
zibi1976

Odpowiedzi: 10
Wyświetleń: 3550

PostDział: Nowotwory tarczycy, głowy i szyi   Wysłany: 2021-08-25, 11:23   Temat: Nowotwór o niepewnym i nieznanym charakterze
Witam.

Jestem po zabiegu.

Doktor powiedział że w jego ocenie wyciął wszystko jak zmierzał. Zmiana około 7 mm. Stwierdził że po wyglądzie wycietej zmiany powinno być Ok. Teraz tylko czekać na wynik hist-pat. Mam być dobrej myśli ale 100 nie daje tylko badanie hist-pat potwierdzi. W opisie do badania napisał że jest to zmiana egzofityczna - czyli zewnętrzna - tak się wyraził. Wykonanie bez szwów rana skauteryzowana. Tylko to ponowne czekanie :shock: . - 4 tygodnie :?ale?:
  Temat: Nowotwór o niepewnym i nieznanym charakterze
zibi1976

Odpowiedzi: 10
Wyświetleń: 3550

PostDział: Nowotwory tarczycy, głowy i szyi   Wysłany: 2021-08-05, 12:31   Temat: Nowotwór o niepewnym i nieznanym charakterze
Dzięki za podtrzymanie na duchu.
Dodam jeszcze że mam 45 lat, niestety przez 20 lat paliłem papierosy od 2 miesięcy nie palę. Jak lekarzowi powiedziałem o paleniu to bardziej stanowczo zareagował że trzeba wyciąć. W sumie najpierw wystawił zwykle skierowanie a później na pilne.
Czytam w necie i się wkręcam. - atak paniki mam. (Wydaje mi się że mnie wszystko boli, oglądam gardło, sprawdzwęzły węzły) nie mogę skupić no niczym) - jutro wyjazd na wczasy i nie chce żonie spieprzyć wakacji- macie jakąś radę na ten atak paniki ?
  Temat: Nowotwór o niepewnym i nieznanym charakterze
zibi1976

Odpowiedzi: 10
Wyświetleń: 3550

PostDział: Nowotwory tarczycy, głowy i szyi   Wysłany: 2021-08-05, 06:20   Temat: Nowotwór o niepewnym i nieznanym charakterze
Witam wszystkich.
Jestem załamany.
Zgłosiłem się, do lekarza pierwszego kontaktu z bólem w uchu ale przy piciu gorących napojów. Skierowała mnie do larymgologa 20.05.2021 wizytę miałem 3.08.2021. Wtedy już nic nie odczuwałem wszystko było ok nawet chciałem zrezygnować z wizyty no ale ostatecznie zgłosiłem się. Zbadał mnie i wi wykrył: D37 Nowotwór o niepewnym lub nieznanym charakterze jamy ustnej i przewodu pokarmowego powiedział że nie wie co to jest. Niby to jest tak małe że podczas biopsji ma to w całości z naddatkiem wyciąć i dać do badania. W rozpoznaniu najpierw wpisał polip później nowotwór. 25.08.2021 mam mieć tę biobsię w znieczuleniu ogólnym.
Moje pytania.
Czy faktycznie nie wie co to jest. ? Cy to tak lekarze mówią zawsze przed wynikiem biopsji
Powiedział że nie mam się tym przejmować tylko nie pić gorącego.
Nawet jak to w całości wytnie i okaże się że to coś zlosliwegoo to co dalej ?
 
Skocz do:  


logo

Statystki wizyt z innych stron
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group