1. Link do strony z możliwością wsparcia forum:
https://pomagam.pl/forumdss_2020_22

2. Konta nowych użytkowników są aktywowane przez Administrację
(linki aktywacyjne nie działają) - zwykle w ciągu ok. 24 ÷ 48 h.

DUM SPIRO-SPERO Forum Onkologiczne Strona Główna

Logo Forum Onkologicznego DUM SPIRO-SPERO
Forum jest cz?ci? Fundacji Onkologicznej | przejdź do witryny Fundacji

Czat Mapa forum Formularz kontaktowyFormularz kontaktowy FAQFAQ
 SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  AlbumAlbum
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj
Znaleziono 1 wynik
DUM SPIRO-SPERO Forum Onkologiczne Strona Główna
Autor Wiadomość
  Temat: Przerzuty mnogie do mózgu
vioom

Odpowiedzi: 2
Wyświetleń: 7633

PostDział: Choroba nowotworowa / pacjent onkologiczny   Wysłany: 2010-05-21, 13:47   Temat: Przerzuty mnogie do mózgu
Cytat:
Proszę mi napisać jak można mieć raka, którego nie można znaleźć nawet najnowocześniejszymi metodami????

Poczytaj o nowotworze o nieznanym punkcie wyjścia (skrót CUP / CUPS).
Współczesna medycyna nie jest jeszcze nauką w której wiadomo wszystko. Czasem się tak zdarza. Poza tym CUPS jest wykrywany nie tak rzadko.
Cytat:

Przerzuty do mózgu to niby efekt bardzo rozwiniętej choroby nowotworowej, ktoś wie jak długo mogły te guzy rozwijać się w głowie?

Tego nie można ustalić. Około pół roku? To chyba sensowny okres.
Cytat:
Jak wiadomo rokowania są straszne, czy ktoś przeżył z przerzutami do mózgu dłużej jak rok???

Z przerzutami tak, często nawet udaje się wyleczyć chorobę w takim stadium. Nie dotyczy to jednak CUPS. Rzeczywiście rokowanie jest więc złe.
Cytat:
Zastanawiam się na ile jesteśmy w stanie coś zyskać w momencie znalezienia źródła pierwotnego, czy to wydłuży życie taty czy nie ma to już znaczenia?

Nie ma to znaczenia. Tak zaawansowana choroba rokuje źle nie ważne czy ognisko pierwotne jest znane czy nie.
Cytat:
Szukałem już wszędzie w internecie podobne przypadki ale wszędzie tylko straszą, jeszcze nie znalazłem jakiś budujących informacji więc postanowiłem sprawdzić info na forum.

Bo niestety takich informacji brak. Musicie skupić się na leczeniu paliatywnym i zapewnić w tej fazie choroby opiekę i troskę, której chory tak bardzo potrzebuje. Generalnie wszystkie zachcianki są teraz do spełniania.
 
Skocz do:  


logo

Statystki wizyt z innych stron
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group