1. Link do strony z możliwością wsparcia forum:
https://pomagam.pl/forumdss_2020_22

2. Konta nowych użytkowników są aktywowane przez Administrację
(linki aktywacyjne nie działają) - zwykle w ciągu ok. 24 ÷ 48 h.

DUM SPIRO-SPERO Forum Onkologiczne Strona Główna

Logo Forum Onkologicznego DUM SPIRO-SPERO
Forum jest cz?ci? Fundacji Onkologicznej | przejdź do witryny Fundacji

Czat Mapa forum Formularz kontaktowyFormularz kontaktowy FAQFAQ
 SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  AlbumAlbum
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj
Znaleziono 1 wynik
DUM SPIRO-SPERO Forum Onkologiczne Strona Główna
Autor Wiadomość
  Temat: Może Wy coś poradzicie...
vioom

Odpowiedzi: 163
Wyświetleń: 59518

PostDział: Nowotwory układu krwiotwórczego   Wysłany: 2015-06-07, 00:34   Temat: Może Wy coś poradzicie...
Witaj,

Jako wywołany do tablicy... jestem. Niemniej jednak nie czuję się odpowiednio kompetentną osobą do sugerowania w sposób wiążący czegokolwiek w Twoim wątku. Zamieszczę jednak kilka moich spostrzeżeń, może pomogą w jakiś sposób uporządkować to, co dzieje się teraz w Twoim życiu.

Najważniejsze informacje przekazał Ci MisiekW. Jest on bardzo bystrym użytkownikiem Forum i wskazał Ci takie badania, które wykluczają najważniejsze choroby rozpatrywane w diagnostyce różnicowej wobec objawów, które wystąpiły u Ciebie.

Pytasz o wiele "kluczowych" spraw, które muszą być wzięte pod uwagę w diagnostyce chorób hematologicznych. Wydajesz się zręcznie poruszać w temacie. Wobec tak poważnego podejrzenia ISTOTNYM wydaje się być zamieszczenie przez Ciebie skanów/zdjęć wyników badań. To ostatecznie może potwierdzić Twoje przypuszczenia i skłonić wszystkich zaangażowanych w wątek do nakłonienia Cię do konsultacji w ośrodku referencyjnym. Przyznaję szczerze - nie lubię czytać wybiórczo przedstawianych wyników i informacji. Prowadzi to u mnie do większej dezinformacji niż do wyciągnięcia wiążących wniosków. To ja decyduję na które parametry chcę spojrzeć i, przyznasz, trudno przewidzieć to, co ja chcę zrobić :)

Bardzo dramatycznie opisujesz też stan Twojego samopoczucia, który zapewne jest zgodny z prawdą, jednak na tę chwilę nie ma swojej przyczyny. Wobec tych wszystkich faktów przyjąłbym postępowanie:

- diagnostyka stacjonarna na oddziale hematologii
- codzienna kontrola temperatury ciała
- USG węzłów chłonnych ze szczególnym uwzględnieniem węzłów okolicy głowy i szyi
- wywiad w kierunku chorób skóry - trądzik, staphylococcus, MRSA, grzyby - posiew wymazu ze skóry
- wywiad w kierunku chorób jamy ustnej - niewyleczone zęby, stany zapalne jamy ustnej i gardła
- krew na posiew?!?!
- jeśli w USG węzły patologicznie powiększone - biopsja chirurgiczna węzła szyjnego
- jeśli wynik negatywny w kierunku chłoniaka i/lub innego nowotworu - konsultacja psychiatryczna

Przyznaję szczerze, że innych możliwości nie widzę i mocno zastanawia mnie brak skanów/zdjęć otrzymanych wyników badań. W dzisiejszych czasach, przy drobrym świetle, zdjęcie można zrobić przysłowiowym "kalkulatorem" :)

Pozdrawiam serdecznie!
 
Skocz do:  


logo

Statystki wizyt z innych stron
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group