1. Link do strony z możliwością wsparcia forum:
https://pomagam.pl/forumdss_2020_22

2. Konta nowych użytkowników są aktywowane przez Administrację
(linki aktywacyjne nie działają) - zwykle w ciągu ok. 24 ÷ 48 h.

DUM SPIRO-SPERO Forum Onkologiczne Strona Główna

Logo Forum Onkologicznego DUM SPIRO-SPERO
Forum jest cz?ci? Fundacji Onkologicznej | przejdź do witryny Fundacji

Czat Mapa forum Formularz kontaktowyFormularz kontaktowy FAQFAQ
 SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  AlbumAlbum
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj
Znalezionych wyników: 3
DUM SPIRO-SPERO Forum Onkologiczne Strona Główna
Autor Wiadomość
  Temat: Glejak u dziewczynki 9 lat
vioom

Odpowiedzi: 9
Wyświetleń: 17308

PostDział: Nowotwory ośrodkowego układu nerwowego   Wysłany: 2014-08-30, 19:33   Temat: Glejak u dziewczynki 9 lat
urania napisał/a:

Nie chcę tutaj rozbudzać fałszywej nadziei, ale jest w Polsce neurochirurg, który podejmuje się czasem rzeczy niemożliwych. Mam na myśli Pana Profesora M.Harata.

Pamiętajmy, że przypadek dotyczy 9 letniej dziewczynki a nie np. 19 latki.

Pozdrawiam serdecznie
  Temat: Glejak u dziewczynki 9 lat
vioom

Odpowiedzi: 9
Wyświetleń: 17308

PostDział: Nowotwory ośrodkowego układu nerwowego   Wysłany: 2014-08-30, 01:22   Temat: Glejak u dziewczynki 9 lat
Sprecyzuj proszę komu mam odpowiadać, bo już się pogubiłem...

Pozdrawiam
  Temat: Glejak u dziewczynki 9 lat
vioom

Odpowiedzi: 9
Wyświetleń: 17308

PostDział: Nowotwory ośrodkowego układu nerwowego   Wysłany: 2014-08-30, 00:23   Temat: Glejak u dziewczynki 9 lat
Witaj,

Przede wszystkim najszczersze wyrazy współczucia z powodu sytuacji spowodowanej chorobą, w której się znaleźliście. Rozpoznanie guza centralnego układu nerwowego, niezależnie od jego budowy histologicznej zawsze wiąże się z poważnym rokowaniem. Przynajmniej tak jest u dorosłych. Warto zauważyć jednak, że onkologia dziecięca rządzi się swoimi prawami, niejednokrotnie znacznie różnymi od zasad obowiązującej w onkologii dorosłych. Tak jest w przypadku guzów mózgu i rdzenia kręgowego u dzieci - guzy te (praktycznie za wyjątkiem glioblastomy) rokują zdecydowanie lepiej u dzieci niż u dorosłych. Pewnego rodzaju problem stanowić może fakt, że guz pozostaje nieoperacyjny. Zawsze operacja jest najlepszą drogą do wyleczenia i może być uzupełniana leczeniem pooperacyjnym - radioterapią i/lub chemioterapią. W takim przypadku, jak u Twojej chrześnicy, ze względu na ryzyko związane z operacją postanowiono zastosować najpierw chemioterapię z wykorzystaniem dwóch cytostatyków - cisplatyny i temozolomidu, które standardowo stosuje się w chemioterapii guzów mózgu.

W pełni rozumiem Wasz niepokój związany z tą porażającą diagnozą, tym bardziej, że rokowanie wciąż pozostaje niepewne. Pewne jednak jest to, że chrześnica leczona jest w najlepszym polskim ośrodku onkologii pediatrycznej i znajduje się pod znakomitą opieką. Trudno mi wypowiedzieć się, czy istnieje możliwość leczenia w innych (zagranicznych) ośrodkach bo o onkologii pediatrycznej mam wiedzę niewielką, wybiórczą i nie znam dokładnych procedur, które mogą być w takim przypadku wdrożone. Jedyne, co przychodzi mi na myśl to próba konsultacji w innych ośrodkach (zagranicznych) neurochirurgii dziecięcej pod kątem możliwości operowania tego guza.

Pozdrawiam serdecznie
 
Skocz do:  


logo

Statystki wizyt z innych stron
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group