1. Link do strony z możliwością wsparcia forum:
https://pomagam.pl/forumdss_2020_22

2. Konta nowych użytkowników są aktywowane przez Administrację
(linki aktywacyjne nie działają) - zwykle w ciągu ok. 24 ÷ 48 h.

DUM SPIRO-SPERO Forum Onkologiczne Strona Główna

Logo Forum Onkologicznego DUM SPIRO-SPERO
Forum jest cz?ci? Fundacji Onkologicznej | przejdź do witryny Fundacji

Czat Mapa forum Formularz kontaktowyFormularz kontaktowy FAQFAQ
 SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  AlbumAlbum
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj
Znalezionych wyników: 4
DUM SPIRO-SPERO Forum Onkologiczne Strona Główna
Autor Wiadomość
  Temat: Birads 4a co dalej
vangandalf

Odpowiedzi: 7
Wyświetleń: 6061

PostDział: Nowotwory piersi i ginekologiczne   Wysłany: 2019-10-11, 13:03   Temat: Birads 4a co dalej
Mam nadzieje ze pobrali z guza. Tylko pytam czy przy biopsji gruboigłowej miejsce wkłucia jest dalej od guza. Bo ja mam wkłucie niżej
  Temat: Birads 4a co dalej
vangandalf

Odpowiedzi: 7
Wyświetleń: 6061

PostDział: Nowotwory piersi i ginekologiczne   Wysłany: 2019-10-06, 12:42   Temat: Birads 4a co dalej
Mam jeszcze pytanie odnośnie biopsji grubogłowej. Czy nacięcie i ukłucia są blisko guzka, czy jednak w innym miejscu w pewnej odległości?
  Temat: Birads 4a co dalej
vangandalf

Odpowiedzi: 7
Wyświetleń: 6061

PostDział: Nowotwory piersi i ginekologiczne   Wysłany: 2019-09-10, 13:40   Temat: Birads 4a co dalej
Dziękuje za odpowiedzi. Jestem już po wizycie u lekarza,.
W piątek mammografia W CO Gliwice, i w związku z tym pytanie ile się czeka na wynik badania?

pozdrawiam wszystkich.
  Temat: Birads 4a co dalej
vangandalf

Odpowiedzi: 7
Wyświetleń: 6061

PostDział: Nowotwory piersi i ginekologiczne   Wysłany: 2019-09-08, 13:05   Temat: Birads 4a co dalej
Witam wszystkich,

Po ostatnim badaniu USG otrzymałam taki oto wynik:

Badanie wykonano aparatem LOGIQ F6
W badaniu fizykalnym piersi o prawidłowej budowie.
W obu piersiach widoczne pojedyncze torbiele proste wielkości do 4 mm.
W piersi prawej :
P1 na godzinie 12 przyotoczkowo, odcinkowo szerszy przewód mlekowy z hypoechogeniczna z zawartością, bez unaczynienia w PD szerokości ok 2mm na dystansie ok 6mm, do kontroli
P2 na godzinie 9 przyotoczkowo obszar ze wzmocnieniem za tylną ścianą, z przegrodami,
częściowo z litą zawartością, o nierównych obrysach, pionowej orientacji, do weryfikacji mikroskopowej.
W obu piersiach bez innych widocznych zmian ogniskowych.
Doły pachowe bez podejrzanych radiologicznie węzłów chłonnych.

BIRADS 4A dla zmiany P2
BIRADS 3 dla zmiany P1

I moje pytanie, gdzie oddać skierowanie do onkologa i zrobić biopsję? Czy w swoim niedużym ośrodku, czy może w większym w Katowicach czy najlepiej w Gliwicach? Czy ma to znaczenie w dalszym leczeniu? Nie wiem jakie są terminy na biopsję w poszczególnych ośrodkach, bo wszędzie mi powiedziano że decyduje lekarz. U mnie w mieście biopsja prawdopodobnie byłaby na koniec września. W Gliwicach termin na pierwszą wizytę jest około 25.09.2019. O terminach biopsji decyduje lekarz (nie wiem jaki mniej więcej byłby czas oczekiwania).
Czy warto poczekać dłużej i robić badania w CO Gliwice?

pozdrawiam.
 
Skocz do:  


logo

Statystki wizyt z innych stron
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group