1. Link do strony z możliwością wsparcia forum:
https://pomagam.pl/forumdss_2020_22

2. Konta nowych użytkowników są aktywowane przez Administrację
(linki aktywacyjne nie działają) - zwykle w ciągu ok. 24 ÷ 48 h.

DUM SPIRO-SPERO Forum Onkologiczne Strona Główna

Logo Forum Onkologicznego DUM SPIRO-SPERO
Forum jest cz?ci? Fundacji Onkologicznej | przejdź do witryny Fundacji

Czat Mapa forum Formularz kontaktowyFormularz kontaktowy FAQFAQ
 SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  AlbumAlbum
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj
Znalezionych wyników: 11
DUM SPIRO-SPERO Forum Onkologiczne Strona Główna
Autor Wiadomość
  Temat: dot. forum
urania

Odpowiedzi: 42
Wyświetleń: 23371

PostDział: Życie Forum   Wysłany: 2010-10-08, 18:49   Temat: dot. forum
DumSpiro-Spero napisał/a:

Czy, uranio, powyższe wyjaśnienia wyczerpują według Ciebie temat, czy też wciąż jeszcze coś budzi Twoje wątpliwości?


DumSpiro-Spero,
Pytasz mnie , ale czy na pewno chcesz poznać moją odpowiedź ? A co na to „Twoi przedmówcy” ? Czy jesteś w stanie zagwarantować warunki ew. dyskusji w której każdy jej uczestnik będzie szanowany ? Być może w przyszłości będziemy miały możliwość powrócić do tego tematu, tymczasem nie widzę na forum do tego warunków.
Pozdrawiam
  Temat: dot. forum
urania

Odpowiedzi: 42
Wyświetleń: 23371

PostDział: Życie Forum   Wysłany: 2010-10-04, 17:44   Temat: dot. forum
DumSpio-Spero,

Zmiana jest ok.
  Temat: dot. forum
urania

Odpowiedzi: 42
Wyświetleń: 23371

PostDział: Życie Forum   Wysłany: 2010-10-03, 20:07   Temat: dot. forum
Madziorek,
Nie jestem autorem pierwszego cytatu, proszę o skorygowanie powyższego.
Pozdrawiam
  Temat: dot. forum
urania

Odpowiedzi: 42
Wyświetleń: 23371

PostDział: Życie Forum   Wysłany: 2010-10-03, 16:20   Temat: dot. forum
billyb napisał/a:

Jak potrzebujesz porady lekarskiej, to idź do lekarza. Kropka.

Całkowicie się z Tobą zgadzam.

billyb napisał/a:

Piszę do Ciebie jako JA, czyli ja. Bez zastanawiania się nad prawnymi aspektami tego terminu, bo jak wiadomo, "jaki koń jest, każdy widzi".

Mam wątpliwość tylko w przypadku wypowiedzi osób zasiadających we władzach fundacji.

billyb napisał/a:
Otóż, jak potrzebujesz porady prawnej, to idź do adwokata, albo na najbliższy wydział prawa.


Oczywiście kiedy tylko potrzebuję korzystam z porady prawnika, tutaj nie mam powodu jego angażowania. Sadzę, że to nie po stronie użytkownika należy wyjaśnienie zakresu odpowiedzialności o którą pytam. Jeśli nie chce lub nie może to również nie musi ich wyjaśniać administracja o czym piszę na wstępie mego pierwszego postu.

billyb napisał/a:

Są w necie fora dyskusyjne, gdzie można bez końca dzielić włos na czworo. Rozejrzyj się po prostu.

Nie wywlekam spraw dotyczących tego forum poza to forum.

billyb napisał/a:

Tu jest sporo do roboty

Owszem, zauważyłam i sama na tyle na ile to możliwe włączam się do tej pracy zgodnie zresztą ze swoją wcześniejszą deklaracją. Podziwiam prace wielu innych osób , czemu wielokrotnie dałam wyraz na tym forum.

billyb napisał/a:

i podejrzewam, że nikt nie ma specjalnie czasu na zaspokajanie Twojego głodu polemicznego.

Polemika ? A czy jest jakiś spór ? Co jest jego przedmiotem ? Kto jest stroną ? Dlaczego mnie atakujesz ?


PS. Uzupełniłam swój profil o adres mailowy, z poczty wewnętrznej pw nie korzystam.
  Temat: dot. forum
urania

Odpowiedzi: 42
Wyświetleń: 23371

PostDział: Życie Forum   Wysłany: 2010-10-03, 12:03   Temat: dot. forum
awilem napisał/a:
Forum nasze powstało żeby wspierać osoby zmagające się z chorobą nowotworową dotyczyło to tak samych chorych jak i osób walczących z chorobą bliskich ale jest to tylko forum i NIE ZASTĄPI TO NIGDY WIZYTY, KONSULTACJI ONKOLOGICZNEJ. Dla wszystkich jest to oczywiste dlatego bardzo dziwię się Twoim pytaniom.

Nikt nie ma zamiaru uszczęśliwiać na siłę a tym bardziej tłumaczyć się przed sądem z dobrego serca.


@awilem,

Rozumiem , że wypowiadasz się w imieniu swoim własnym tj. moderatora.
Ja nie ustanawiam i nie egzekwuję prawa, pytam bo nie wiem jak to wygląda w jego świetle, pytam bo po przeczytaniu postów DumSpiro-Spero przestało to dla mnie być oczywiste. W regulaminie nie znajduję zapisów wyłączających tę odpowiedzialność, owszem jest wyłączona ale dot. odpowiedzialności za wypowiedzi użytkowników, zgodnie z cytatem w poprzednim poście.
Zamiast się dziwić, napisz proszę na czym opierasz swój pogląd.
Nie wiem co myślą inni, bo nie zauważyłam żeby ktokolwiek się na ten temat wypowiadał. Jeśli jest jednak choćby jedna osoba, która ma wątpliwości lub myśli inaczej niż „wszyscy” to tzn. , że jednak nie wszyscy.
Pozdrowienia
  Temat: dot. forum
urania

Odpowiedzi: 42
Wyświetleń: 23371

PostDział: Życie Forum   Wysłany: 2010-10-02, 14:51   Temat: dot. forum
Jeśli odpowiedź na moje pytania stanowi jakikolwiek kłopot, to proszę nie odpowiadać.

Cytuję regulamin (wg stanu na dzień dzisiejszy):


Cytat:
Założyciel Portalu oraz Forum nie odpowiada za treść wypowiedzi Użytkowników Forum. Treść wypowiedzi Użytkowników Forum stanowi ich indywidualny punkt widzenia i nie może wpływać na postępowanie innych Użytkowników/Czytelników Forum bez konsultacji z lekarzem prowadzącym.


A jaka jest odpowiedzialność odpowiednio: administratorów będących członkami zarządu fundacji, pozostałych administratorów, moderatorów, lekarzy za treść udzielanych przez nich na forum porad o charakterze medycznym (merytorycznym), treść zamieszczanych informacji o charakterze jw. , itp. ?

Dopóki nie przeczytałam cytowanych niżej fragmentów postów DumSpiro-Spero sądziłam, że żadna.
Cytat:
Jest również wiceprezesem fundacji onkologicznej i przyjmuje za swe słowa odpowiedzialność firmując je swoim stanowiskiem i własnym nazwiskiem.

i
Cytat:
Słowem pisanym na tym Forum porady ode mnie już nie uzyska, ponieważ zaznaczyła w pewnym momencie, że chora sobie tego nie życzy. Następnie zmieniła zdanie, jednakże w owym czasie będąc osobiście odpowiedzialna za Forum - zasięgnęłam opinii radcy prawnego co należy w tej sytuacji czynić. Zdecydowanie odradził mi dalsze pisemne wypowiadanie się w sprawie owej chorej.

Jak to właściwie jest ?
  Temat: dot. forum
urania

Odpowiedzi: 42
Wyświetleń: 23371

PostDział: Życie Forum   Wysłany: 2010-06-13, 08:27   Temat: dot. forum
Odpowiadając na posty jw.

Jolu,
Każdy ma prawo rozumieć napisane przeze mnie słowa jak chce.
Pozdrawiam serdecznie


DumSpiro-Spero,

Post napisałam m/innymi pod wpływem tego przypadku , ale nie z jego powodu. Jeśli jednak ktoś tak myśli, to dla jasności dodam, że treść odpowiedzi użytkownika na ów fakt w mojej ocenie jest skandaliczna.

Postem, który otrzymał punkt jest ten zaczynający niniejszy wątek. Nad jego ubytkiem nie ubolewam - pisałam o tym wcześniej. Pytanie o przyczyny jest tylko pytaniem o przyczyny.

Zawsze ten sam problem – nie zaglądam do instrukcji obsługi.

Pozdrawiam serdecznie
  Temat: dot. forum
urania

Odpowiedzi: 42
Wyświetleń: 23371

PostDział: Życie Forum   Wysłany: 2010-06-12, 20:08   Temat: dot. forum
Ponieważ nic mi nie wiadomo, żeby jakikolwiek mój post został usunięty (wg mnie ich liczba jest ok.) i jako, że usunięcie przez pomyłkę należy odrzucić jako mało prawdopodobne (patrz post Richelieu), zwracam się do moderatora X o wskazanie postu , którego przedmiotowy punkt dotyczy oraz o podanie przyczyny dla której punkt ten usunął.

To wyjaśnienie należy się również albo przede wszystkim Użytkownikowi , który mi ten punkt przyznał, a któremu za ów sympatyczny gest serdecznie dziękuję.
Jeśli to nie problem odpowiedź proszę zamieścić na forum.
  Temat: dot. forum
urania

Odpowiedzi: 42
Wyświetleń: 23371

PostDział: Życie Forum   Wysłany: 2010-06-11, 16:52   Temat: dot. forum
Przepraszam ,ale nie radzę sobie z wilokrotnym cytowaniem i dlatego wklejam swoją odpowiedź na czerwono.

DumSpiro-Spero napisał/a:
urania napisał/a:
1.W świetle postanowień regulaminu forum, to użytkownik odpowiada za treść postu. Skoro tak ma być , to czy moderator może mieć prawo do zmiany treści postu np. poprzez usunięcie jego fragmentu ?.
Prawo moderatora do usunięcia całego postu w sytuacji kiedy narusza on postanowienia regulaminu oraz w całości jego przesunięcie kiedy znalazł się w nieodpowiednim miejscu - jest oczywiste.

Proszę o sugestię zatem, jak postąpić w sytuacji gdy post jedynie częściowo narusza zasady zawarte w regulaminie, a na tenże post w całości udzielono już w danym wątku odpowiedzi i stał się on siłą rzeczy częścią dyskusji. Czy odpowiedzi na ten post należy również usunąć z wątku (tak, by nie były one 'wyrwane z kontekstu')?

Takiej sytuacji nie rozpatrywałam, bowiem szybkość reakcji moderatorów na forum jest rewelacyjna, ale oczywiście zdarzyć się może.
To przypadek szczególny i to jak postąpić będzie zależeć od tego czy odpowiedź jest szkodliwa czy nie: jeśli tak – usunąć, jeśli nie – pozostawić. Nie obawiam się o „wyrwanie z kontekstu” jeśli tylko moderator w miejscu po usuniętym poście zamieści odpowiedniej treści komentarz.


Proszę też o sugestię - co jest bardziej/mniej fair: ingerencja w post danego użytkownika poprzez ukrycie części treści jego postu, czy też pozostawienie tejże treści pomimo, iż może ona wprowadzić w błąd/sugerować niekorzystne rozwiązania terapeutyczne bardzo wielu czytelnikom forum?

Jeśli wybierać spośród rozwiązań nie fair to faktycznie należy uznać, ze usunięcie postu jest bardziej fair niż jego pozostawienie.
Ja jednak w takiej sytuacji opowiadam się za usunięciem postu w całości. Uważam, że użytkownicy powinni mieć wręcz gwarancję, że ich posty nie podlegają obróbce moderatorów, chyba że na ich tj. autora postu wyraźne życzenie.
Znając przyczynę usunięcia, to użytkownik powinien mieć prawo decydować o swojej wypowiedzi, tj. czy wg własnego uznania przeredaguje go do postaci nie kolidującej z regulaminem i zamieści na forum, czy zaniecha wypowiedzi.
Proszę mieć na względzie, że to użytkownik figuruje jako autor postu.



urania napisał/a:
A co z poradami z zakresu medycyny konwencjonalnej, czy te posty również podlegają weryfikacji ? W jaki sposób w tym obszarze jest zapewniona na forum ochrona pacjenta ?

Na przykład poprzez usuwanie nieodpowiednich treści pojawiających się na forum.

urania napisał/a:
W dziale „Nowotwory układu moczowo – płciowego” jest:
Cytat:
„ Nadzór merytoryczny i pomoc w Dziale dr Roman Sosnowski - specj. urolog - onkolog „

Na czym to polega ?

Na wsparciu naszego forum w udzielaniu pomocnych informacji - bezinteresownie i nieodpłatnie.

urania napisał/a:
Treść kilku zamieszczonych w ostatnim okresie na forum postów, skłania do zadania poniższych pytań

Odpowiedzieliśmy cierpliwie.

Bardzo dziękuję za wszystkie udzielone w niniejszym wątku odpowiedzi, choć nie wszystkie ich fragmenty czytało się dobrze.


Pozwolimy sobie zatem teraz my na zadanie pytania :)

Na Forum serdecznie zapraszamy wszystkich, którzy potrzebują wsparcia (bo zmagają się z chorobą nowotworową własną lub bliskich) oraz tych, którzy tego wsparcia chcieliby udzielać.
Otóż chcielibyśmy uprzejmie zapytać uranio, z jakim zamiarem Ty zarejestrowałaś się na naszym forum? Nigdzie w Twoich wypowiedziach nie ma sugestii byś oczekiwała pomocy - rozumiem więc, że jesteś z nami by pomagać?

Jestem pacjentem onkologicznym. Czy potrzebuję wsparcia ? Nie wiem.

Wątki z prośbą o odpowiedź czekają i jest ich mnóstwo. Z cała pewnością w wielu kwestiach możesz i umiesz pomóc, co już zdążyłam zauważyć i osobiście kilka razy kliknęłam Ci jako drobny i skromny dowód wdzięczności tzw. punkt "pomógł". Zapewne też rozumiesz, że wołanie o pomoc jest priorytetem a prowokowanie pobocznych dyskusji jedynie odciąga naszą uwagę i pochłania czas na czynności, powiedzmy, średnio-pomocne.

Dziękuję. Na pewno kiedy będzie to tylko możliwe bardzo chętnie będę włączać się do dyskusji, dzielić swoim doświadczeniem, itd.
Przy tej okazji poproszę o wyjaśnienie dlaczego ilość punktów „pomógł” maleje w miarę upływu czasu, tj. jednego dnia było ich 13 a następnego 12 ? Nie chodzi o punkty ale o poznanie mechanizmu działania –mechanizm dodawania rozumiem, odejmowania nie.



Powyższą myślą kończę więc moją wypowiedź i wracam do wątków gdzie oczekuje się wsparcia,
do czego i Ciebie serdecznie zachęcam.

Dziękuję


[ Dodano: 2010-06-11, 17:43 ]
Jest:
Cytat:
Jeśli wybierać spośród rozwiązań nie fair to faktycznie należy uznać, ze usunięcie postu jest bardziej fair niż jego pozostawienie.


Powinno być:
Jeśli wybierać spośród rozwiązań nie fair to faktycznie należy uznać, ze ukrycie części postu jest bardziej fair niż jego pozostawienie.
  Temat: dot. forum
urania

Odpowiedzi: 42
Wyświetleń: 23371

PostDział: Życie Forum   Wysłany: 2010-06-10, 18:30   Temat: dot. forum
W dziale „Nowotwory układu moczowo – płciowego” jest:
Cytat:
„ Nadzór merytoryczny i pomoc w Dziale dr Roman Sosnowski - specj. urolog - onkolog „

Na czym to polega ?
  Temat: dot. forum
urania

Odpowiedzi: 42
Wyświetleń: 23371

PostDział: Życie Forum   Wysłany: 2010-06-09, 16:54   Temat: dot. forum
Treść kilku zamieszczonych w ostatnim okresie na forum postów, skłania do zadania poniższych pytań:
1.W świetle postanowień regulaminu forum, to użytkownik odpowiada za treść postu. Skoro tak ma być , to czy moderator może mieć prawo do zmiany treści postu np. poprzez usunięcie jego fragmentu ?.
Prawo moderatora do usunięcia całego postu w sytuacji kiedy narusza on postanowienia regulaminu oraz w całości jego przesunięcie kiedy znalazł się w nieodpowiednim miejscu - jest oczywiste.
2.Regulamin forum chroni użytkowników przed reklamą, niekonwencjonalnymi metodami leczenia, ogłoszeniami itp. A co z poradami z zakresu medycyny konwencjonalnej, czy te posty również podlegają weryfikacji ? W jaki sposób w tym obszarze jest zapewniona na forum ochrona pacjenta ?
 
Skocz do:  


logo

Statystki wizyt z innych stron
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group