1. Link do strony z możliwością wsparcia forum:
https://pomagam.pl/forumdss_2020_22

2. Konta nowych użytkowników są aktywowane przez Administrację
(linki aktywacyjne nie działają) - zwykle w ciągu ok. 24 ÷ 48 h.

DUM SPIRO-SPERO Forum Onkologiczne Strona Główna

Logo Forum Onkologicznego DUM SPIRO-SPERO
Forum jest cz?ci? Fundacji Onkologicznej | przejdź do witryny Fundacji

Czat Mapa forum Formularz kontaktowyFormularz kontaktowy FAQFAQ
 SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  AlbumAlbum
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj
Znalezionych wyników: 5
DUM SPIRO-SPERO Forum Onkologiczne Strona Główna
Autor Wiadomość
  Temat: Rak płuca z przerzutami
ultra

Odpowiedzi: 158
Wyświetleń: 58288

PostDział: Nowotwory płuca i opłucnej   Wysłany: 2014-06-14, 11:22   Temat: Rak płuca z przerzutami
Kasiu, no zwykle, jak mocz jest skąpy, to nie jest dobry objaw. jeszcze kolor moczu jest istotny.
powinna dużo pić.
  Temat: Rak płuca z przerzutami
ultra

Odpowiedzi: 158
Wyświetleń: 58288

PostDział: Nowotwory płuca i opłucnej   Wysłany: 2014-02-26, 23:47   Temat: Rak płuca z przerzutami
Kasiu, ja bym radziła dużo sie ruszać, najlepiej na świezym powietrzu. wiem, że zapewne nie ma siły, ale jak się walnie do łozka i zacznie leżeć, to potem niestety cięzko to zmienić i z tego leżenia wyjść.
dokładnie, jak napisala alaslepa, nie ma cudownych suplementów, ja to przerabiałam z mamą, jakies soki z buraków, aloesy, owoce goji, nic nie daje rady.
poza nutridrinkami, moja mama bardzo lubiła co rano pić siemię lniane, a zamiast herbaty zwyklej to zieloną i najwięcej to kawy zbożowej.
  Temat: Rak płuca z przerzutami
ultra

Odpowiedzi: 158
Wyświetleń: 58288

PostDział: Nowotwory płuca i opłucnej   Wysłany: 2014-02-17, 09:15   Temat: Rak płuca z przerzutami
trudna sytuacja. myślę, ze Ciocia zdaje sobie sprawę z powagi syt. ale może nie chce Was obarczać. moze trzeba z nią porozmawiać i powiedzieć, ze chcecie Jej pomóc przejsć to wszystko, a poniewaz jest to dla Was trudne logistycznie, to najlepiej by było gdybyście ją zabrali do siebie. to chyba juz jest ten etap, kiedy ona moze potrzebowac opieki.
wiadomo, ze dopóki człowiek moze liczyć sam na siebie, to tez napędza go do nie poddawania się. u nas to chyba był błąd, ze my mamę we wszystkim wyręczliśmy, we wszystkim, odizolowała się od ludzi, wszystko kręciło się wokól jej łożka i jej to bardzo odpowiadało,ale skutek był taki, ze oddała sie w moje ręce we wszytskim, z każdą najdrobniejszą decyzją, choćby co zje i czego się napije.
ale myśle, ze Twoja cioci,a z racji tego, ze całe zycie jest sama, to nie będzie takiej syt.
u nas tez słowo hd było przerażające, ja zawsze mówiłam, ze to "opieka domowa" i jakoś łatwiej było przy tym nazewnictwie przetrwać.
powiedz, ze tu chodzi głownie o to, że onkologa będzie miała co 2 tygodnie, w domu, bez konieczności jeżdzenia do niego. poza tym, piszesz, ze juz sa trudnosci w oddchaniu, moze bc konieczny koncentrator tlenu, a wówczas hd dysponuje takim sprzętem i wypozycza go. my korzystaliśmy z wózka kiedy była koniecznosc, bez problemu za darmo nam wypozyczano.
pielęgniarka była na kazdy mój telefon. nawet potem, kiedy mama była juz na o.paliatywnym, to zawsze mogłam liczyć na jej pomoc, wsparcie, radę.
  Temat: Rak płuca z przerzutami
ultra

Odpowiedzi: 158
Wyświetleń: 58288

PostDział: Nowotwory płuca i opłucnej   Wysłany: 2014-02-16, 23:06   Temat: Rak płuca z przerzutami
Kasiu, myśle ze jak najszybciej jeżeli to możliwe. HD to ogromna pomoc.
Co do innego województwa to nie wiem, jak to jest, ale skoro to na NFZ to chyba nie ma znaczeniA. U mnie nie było problemu, bo województwo to samo., tylko inne miasta i akurat to nasze HD to obejmuje rozległy obszar. Różnica jest taka, ze to prywatna placówka prowadzi to hospicjum, wiec nie było najmniejszego problemu z załapaniem sie na nie. No i potem łatwiej było o miejsce na oddziale paliatywnym, gdyż szefowa HD jest jednocześnie oddziałowa na tym oddziale i znała sytuacje.

[ Dodano: 2014-02-16, 23:11 ]
Nie wiem jak to jest z leczeniem onkologicznym, ale ja mieszkam w mazowieckim, a do lekarza mogę bez problemu chodzić w pobliskim lubelskim, córka dostała skierowanie na operacje przepukliny w szpitalu w woj. lubelskim właśnie.
  Temat: Rak płuca z przerzutami
ultra

Odpowiedzi: 158
Wyświetleń: 58288

PostDział: Nowotwory płuca i opłucnej   Wysłany: 2014-01-19, 21:24   Temat: Rak płuca z przerzutami
Kasia, a jak ciocia się czuje? Bo ona tak dzielnie walczy. Najważniejsze jest jej nastawienie i wola życia. Nadal pracuje, czy teraz jest na zwolnieniu lek.?
 
Skocz do:  


logo

Statystki wizyt z innych stron
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group