1. Link do strony z możliwością wsparcia forum:
https://pomagam.pl/forumdss_2020_22

2. Konta nowych użytkowników są aktywowane przez Administrację
(linki aktywacyjne nie działają) - zwykle w ciągu ok. 24 ÷ 48 h.

DUM SPIRO-SPERO Forum Onkologiczne Strona Główna

Logo Forum Onkologicznego DUM SPIRO-SPERO
Forum jest cz?ci? Fundacji Onkologicznej | przejdź do witryny Fundacji

Czat Mapa forum Formularz kontaktowyFormularz kontaktowy FAQFAQ
 SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  AlbumAlbum
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj
Znaleziono 1 wynik
DUM SPIRO-SPERO Forum Onkologiczne Strona Główna
Autor Wiadomość
  Temat: marihuana medyczna (CBD) jako pomoc w walce z nowotworami
tomekk312

Odpowiedzi: 37
Wyświetleń: 22372

PostDział: Wspomaganie konwencjonalnego leczenia onkologicznego   Wysłany: 2017-09-21, 08:08   Temat: marihuana medyczna (CBD) jako pomoc w walce z nowotworami
Witam, nie znalazłem na forum tematu odnośnie marihuany dlatego postanowiłem rozpaczać ten temat jako naprawdę wart uwagi ponieważ znakomicie uśmierza ból i pomaga bronić się organizmowi. Miał ktoś jakieś doświadczania z olejem CBD? Można brać go podczas chemii? Dopiero wgłębiam się w temat i szukam sklepów, informacji na ten temat.

[ Dodano: 2017-09-21, 13:19 ]
Z góry przepraszam za linki, przedstawiam zebrane przeze mnie informacje odnośnie olejków jeżeli moderator uważa je za niestosowne proszę usunąć je. Proszę róznież o waszą pomoc czy są one sensowane i chodź troche zgodne z prawdą. Mam nadzieje że nikt nie sugerował się tym co napisałem bo nie jestem pewien, staram się tylko pomóc jak mogę swojej mamie. Może ktoś wie jaki olej najlepiej stosować? Moja mama na nowotwór trzustki z przerzutami na węzły chłonne towarzyszą jej mocne bóle pleców, w poniedziałek rozpoczyna chemie.


Działanie:
 Przeciwwymiotne – w zwalczaniu nudności i zmniejszeniu odruchu wymiotnego;
 Antypsychotyczne – w łagodzeniu chorób psychicznych;
 Przeciwzapalne – w zwalczaniu wszelakich chorób zapalnych;
 Przeciwutleniające – w do zwalczaniu chorób neurodegeneracyjnych;
 Przeciwnowotworowe – w zwalczaniu guzów i komórek rakowych;
 Antydepresyjne – w zwalczaniu depresji i stanów lękowych;
 Przeciwdrgawkowe – w hamowaniu lub ograniczaniu aktywności napadów

Stosowanie/dawkowanie:
• Utrzymanie preparatu pod językiem jest dużo lepsze niż zwykłe podawanie doustne ponieważ wchłanianie w tym miejscu jest dużo lepsze.
• Przy pojemonści 50 ml można uzyskać około 1000 kropli.
• Przy stężeniu 2000 mg CBD w 50 ml olejku 1 kropla zawiera ok. 2mg CBD a 1 ml 40 mg CBD
• Pacjenci powinni pamiętać, że na początku ustalenie stałej dawki może być trudne, dlatego powinni stopniowo (od najmniejszych porcji) sprawdzać, jaka ilość CBD jest dla nich optymalna. Każda kropla zawiera od 1 mg do nawet 50mg CBD. Jako suplement diety może być stosowane dwa razy dziennie.


Ważne:
Istotna jest też deklarowana metoda pozyskiwania ekstraktu. Istnieje cały szereg metod i technologii do otrzymywania ekstraktów roślinnych – od stosunkowo nieszkodliwych i mało skomplikowanych (np. parą wodną), po hardkorowe rozwiązania z heksanem na czele (którego nawet śladowe ilości są bardzo szkodliwe i rakotwórcze). Najbardziej pożądaną (i niestety kosztowną) metodą jest tzw. ekstrakcja dwutlenkiem węgla w stanie nadkrytycznym (SFE), która pozwala na wyciągnięcie z rośliny wszystkich „dobrych” substancji bez użycia jakichkolwiek toksycznych chemikaliów. Olejki otrzymywane tą technologią charakteryzują się brakiem zanieczyszczeń mikrobiologicznych i szkodliwych stężeń metali ciężkich. Ekstrakty takie oznaczane są na stronach producentów jako CO2 lub SFE. Wiarygodność tych deklaracji można sprawdzić w podobny sposób, jak to ma miejsce w przypadku dodatku izolowanego CBD.


Rozmawiałem również telefonicznie z obsługą która w przypadku dawkowania poleciła skonsultowanie się z „speclaistami” (ktoś wie o kogo chodzi?) bo każdy przypadek może potrzebować inne dawkowanie oraz powiedziała o szablonowych kartościach: 3 krople dziennie (rano,pop,wieczór) taka dawka powinna pomóc na bóle a do 200 mg dziennie daje pozytywny wpływ na skutki uboczne chemii oraz wspomaga samą chemię. Może ktoś powtwiedzić te słowa? Są mocno naciągane?
Również dostałem zalecenia drogą mailową:
Najkorzystniejszy finansowo:

Najkorzystniejsze pod kątem terapii przy nowotworach - CBD i CBDa w proporcji 1:1


wnioskując z tym co przeczytałem najbardziej „efektywna” będzie buteleczka ostatnia. Znalazłem również:

które wydaje się być najabrdziej korzystne chodź nadal bardzo drogie.

[ Komentarz dodany przez Moderatora: marzena66: 2017-09-21, 20:48 ]
Jak już Gaba zauważyła, strony przez Ciebie zalinkowane są REKLAMĄ sklepów.
Na forum jest zakaz stosowania reklam bez zgody Administracji. Proszę stosować się do Regulaminu forum.
Regulamin pkt. 13

" Jakakolwiek reklama towarów/usług bez uzyskania na nią zgody Administratora jest na Forum zabroniona.
Posty, których treść może sugerować nie uzgodnioną z Administratorem/Moderatorami reklamę zostaną usunięte. Zakaz reklamy dotyczy również wiadomości prywatnych (pw) oraz umieszczania w swoim podpisie linku do strony oferującej towary / usługi.
Zamieszczenie w profilu lub podpisie użytkownika linków do innych stron internetowych wymaga uzyskania zgody Administracji Forum.
Naruszenie tego zapisu może skutkować zbanowaniem lub usunięciem konta użytkownika forum bez ostrzeżenia."

Ostrzeżenie, zbyt dużo przekroczyłeś Regulamin.

[ Komentarz dodany przez Moderatora: JustynaS1975: 2017-09-21, 21:22 ]
Wątki scalone ze względu na podobieństwo do siebie.

 
Skocz do:  


logo

Statystki wizyt z innych stron
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group