1. Link do strony z możliwością wsparcia forum:
https://pomagam.pl/forumdss_2020_22

2. Konta nowych użytkowników są aktywowane przez Administrację
(linki aktywacyjne nie działają) - zwykle w ciągu ok. 24 ÷ 48 h.

DUM SPIRO-SPERO Forum Onkologiczne Strona Główna

Logo Forum Onkologicznego DUM SPIRO-SPERO
Forum jest cz?ci? Fundacji Onkologicznej | przejdź do witryny Fundacji

Czat Mapa forum Formularz kontaktowyFormularz kontaktowy FAQFAQ
 SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  AlbumAlbum
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj
Znaleziono 1 wynik
DUM SPIRO-SPERO Forum Onkologiczne Strona Główna
Autor Wiadomość
  Temat: rak pluc z przerzutami, opieka paliatywna, prognoza
tola1983

Odpowiedzi: 9
Wyświetleń: 9640

PostDział: Opieka paliatywna   Wysłany: 2014-04-21, 23:19   Temat: rak pluc z przerzutami, opieka paliatywna, prognoza
Witaj

Nikt na tym forum chyba nie jest Ci w stanie powiedzieć ile to potrwa :( Mój tato żył z rakiem ponad dwa lata , bywały gorsze i lepsze okresy ale zawsze walczył , do ostatniej minuty.

Warto się zastanowić nad hospicjum , w przypadku kiedy medycyna zamyka przed wami drzwi i lekarze z medycznego punktu widzenia " skreślają" człowieka hospicjum jest szansą dla pacjenta w tym stanie....nie na wyleczenie , bardziej pod kątem psychologicznym rzecz jasna . Moja lekarka z hospicjum dawała tacie nadzieje , wsparcie , bezpieczeństwo i wiarę - a w późniejszym okresie , końcowym okresie to były argumenty bardzo potrzebne i pomocne .

Ta choroba postępuje szybko ....za szybko , więc nie czekaj z decyzjami

Życzę Ci wiele siły i wytrwałości

pozdr, Tola

[ Dodano: 2014-04-21, 23:22 ]
Zapomniałam jeszcze dodać że z hospicjum będziesz mogła uzyskać również potrzebne środki przeciwbólowe, aparaty tlenowe, itp. rzeczy

gdybym mogła Ci w czymś pomóc pisz :)

[ Dodano: 2014-04-21, 23:28 ]
justex napisał/a:
Tata kilka dni temu skonczyl 60 lat. Czuje sie mlody i denerwuje sie kiedy wspominam mu o hospicjum. Troche go rozumiem bo konotacje sa rzeczywiscie bardzo negatywne. On chce jak najdluzej czuc, ze ma kontrole nad swoim cialem i zyciem a ja nie chce go do niczego zmuszac. Kilka lat temu babcia umarla na raka piersi. Przez ostatnie 2 lata byla w domu, zajmowala sie nia mama i hospicjum domowe. Tez mysle, ze to bardzo dobra opcja dla taty, tylko czy ja moge w jego imieniu poprosic o takie skierowanie? Czy to on musi chciec? Rozumiem, ze leki przeciwbolowe przepisuje lekarza, czy twoim zdaniem (patrzac na ten opis TK) pomoglyby tez naswietlania? Czy moze sa jakies metody niekonwencjolalne, ktore pomoglyby nie tyle na bol, ile na efekty uboczne? Tata mowi, ze tabletki, ktore teraz bierze odebraly mu apetyt, przybral na wadze, nie chce zeby znowu schudl i jeszcze bardziej oslabil organizm. No i wracam do tego okropnego pytania, ktore boje sie zadawac lekarzom: czy mozna przewidziec ile ma czasu?


jesli chodzi o naświetlania u nas nie przyniosły żadnych pozytywnych efektów niestety :(
A skierowanie otrzymasz ty również bez taty , ja tez załatwiłam sobie u taty lekarza bez problemu ...mój tato nie wiedział na początku że to lekarka z hospicjum ...poprostu powiedziałam mu że znazałam dobrą lekarkę która będzie przychodzić do domu prywatnie...jak już ją poznał był nią zachwycony , i zmienil zdanie o hospicjum . Ja żałuje że wczesniej go tam nie zapisalam :( ale czasu już nie cofnę
 
Skocz do:  


logo

Statystki wizyt z innych stron
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group