1. Link do strony z możliwością wsparcia forum:
https://pomagam.pl/forumdss_2020_22

2. Konta nowych użytkowników są aktywowane przez Administrację
(linki aktywacyjne nie działają) - zwykle w ciągu ok. 24 ÷ 48 h.

DUM SPIRO-SPERO Forum Onkologiczne Strona Główna

Logo Forum Onkologicznego DUM SPIRO-SPERO
Forum jest cz?ci? Fundacji Onkologicznej | przejdź do witryny Fundacji

Czat Mapa forum Formularz kontaktowyFormularz kontaktowy FAQFAQ
 SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  AlbumAlbum
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj
Znalezionych wyników: 3
DUM SPIRO-SPERO Forum Onkologiczne Strona Główna
Autor Wiadomość
  Temat: Chłoniak Hodgkina - progresja po zakończeniu ABVD - co dalej
teska

Odpowiedzi: 5
Wyświetleń: 4153

PostDział: Nowotwory układu krwiotwórczego   Wysłany: 2017-01-02, 12:28   Temat: Chłoniak Hodgkina - progresja po zakończeniu ABVD - co dalej
Ze świętokrzyskiego a leczę się w Lublinie

[ Dodano: 2017-01-02, 12:29 ]
mam rodzinę w Wwie więc mogę i tam
  Temat: Chłoniak Hodgkina - progresja po zakończeniu ABVD - co dalej
teska

Odpowiedzi: 5
Wyświetleń: 4153

PostDział: Nowotwory układu krwiotwórczego   Wysłany: 2017-01-02, 12:20   Temat: Chłoniak Hodgkina - progresja po zakończeniu ABVD - co dalej
a czy radioterapia, której jeszcze nie miałam nie jest wystarczająca?
pozostała mi aktywna tylko ta jedna zmiana (która niestety po zaprzestaniu ABVD zaczęła rosnąć).
Kogo może pan polecić jako lekarza prowadzącego w tej sytuacji? obecny chyba się nie sprawdził...
  Temat: Chłoniak Hodgkina - progresja po zakończeniu ABVD - co dalej
teska

Odpowiedzi: 5
Wyświetleń: 4153

PostDział: Nowotwory układu krwiotwórczego   Wysłany: 2017-01-02, 00:00   Temat: Chłoniak Hodgkina - progresja po zakończeniu ABVD - co dalej
Witam,

Mam 37 lat. W kwietniu 2016 miałam zdiagnozowanego chłoniaka Hodgkina - zaawansowanie IIE - zajęcie mostka (ból przez ponad pół roku) przez ciągłość, węzły chłonne powyżej przepony, duży guz w śródpiersiu.
Podano mi ABVD - po 4 cyklach na badaniu PET - poprawa - w mostku SUV 3, mniejsze wszystkie węzły - część zniknęła - pozostały pachowe z minimalnym SUV 0,9 i zmiana w śródpiersiu 26x14mm i SUV 3,0 (4 w skali Deaville bo MBPS 1,8, a wątroba 2,6).
8 tygodni po zakończonych 6 cyklach miałam kolejny PET na zakończenie chemii - w mostku zmiany jeszcze mniejsze SUV 1,8, węzły pod pachami bez zmian rozmiar, ale bez SUVa, ALE zmiana w śródpiersiu 37x15mm i SUV 5,1!!!
Zostało to opisane jako progresja choroby...

Co dalej? nie miałam radioterapii była ona rozważana i miała zależeć od wyników?

Czy ktoś miał podobny przebieg choroby?
 
Skocz do:  


logo

Statystki wizyt z innych stron
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group