1. Link do strony z możliwością wsparcia forum:
https://pomagam.pl/forumdss_2020_22

2. Konta nowych użytkowników są aktywowane przez Administrację
(linki aktywacyjne nie działają) - zwykle w ciągu ok. 24 ÷ 48 h.

DUM SPIRO-SPERO Forum Onkologiczne Strona Główna

Logo Forum Onkologicznego DUM SPIRO-SPERO
Forum jest cz?ci? Fundacji Onkologicznej | przejdź do witryny Fundacji

Czat Mapa forum Formularz kontaktowyFormularz kontaktowy FAQFAQ
 SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  AlbumAlbum
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj
Znalezionych wyników: 2
DUM SPIRO-SPERO Forum Onkologiczne Strona Główna
Autor Wiadomość
  Temat: Rak tarczycy -leczenie radiojodem
tati

Odpowiedzi: 63
Wyświetleń: 89242

PostDział: Nowotwory tarczycy, głowy i szyi   Wysłany: 2010-04-26, 20:58   Temat: Rak tarczycy -leczenie radiojodem
Ponieważ zmiana ma pewne cechy przerzutu w TK - lepiej wykluczyć niespodzianki z innych narządów.
  Temat: Rak tarczycy -leczenie radiojodem
tati

Odpowiedzi: 63
Wyświetleń: 89242

PostDział: Nowotwory tarczycy, głowy i szyi   Wysłany: 2010-04-22, 20:12   Temat: Rak tarczycy -leczenie radiojodem
Masz 37-38 lat (znalazłem w poprzednich postach).

BeataBuku napisał/a:
W segmencie VI płuca prawego,centralnie widoczny jest guzek ulegający wzmocnieniu kontrastowemu o średnicy 1cm,spełniający radiologiczne kryteria meta.


BeataBuku napisał/a:
miałam robioną dwa razy scyntygrafię i nic tam nie było


A więc z jednej strony mamy informacje o zmianie o charakterze nowotworu wtórnego - przerzutu. Z drugiej strony scyntygrafia nie sugeruje związku z tarczycą. To może być zmiana pogruźlicza lub łagodna i bardzo ci tego życzę. Jednak ze względu na wzmocnienie kontrastowe, opis radiologa i historię nowotworu złośliwego nie można bagatelizować ryzyka nowotworu złośliwego. W przypadku nowotworu mamy trzy opcje:
-nowotwór pierwotny płuca,
-przerzut z innego narządu,
-przerzut z tarczycy.

Zakopane to wiodący ośrodek w Polsce i w Europie. Doświadczona, rozsądna kadra. Godni zaufania specjaliści.

Termin przyjęcia masz za 3 tygodnie. Do tego czasu, żeby wykluczyć niespodzianki, zrób kontrolę ginekologiczną, USG piersi, USG brzucha. Jeżeli nie uda ci się wykonać badań które opisałem, nie opóźniaj przyjęcia do kliniki.

BeataBuku napisał/a:
No i czy taka operacja jest bardzo poważna bo przyznam szczerze ,że mam fefra.


Otwarcie kaltki piersiowej jest jedną z bardziej obciążających operacji. Jednak u młodych, względnie nieobciążonych osób przebiega dość gładko. O wypisie do domu w sytuacji optymalnej można mówić po 4-7 dniach. Powrót do sprawności fizycznej od 3 tygodni wzwyż.
 
Skocz do:  


logo

Statystki wizyt z innych stron
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group