1. Link do strony z możliwością wsparcia forum:
https://pomagam.pl/forumdss_2020_22

2. Konta nowych użytkowników są aktywowane przez Administrację
(linki aktywacyjne nie działają) - zwykle w ciągu ok. 24 ÷ 48 h.

DUM SPIRO-SPERO Forum Onkologiczne Strona Główna

Logo Forum Onkologicznego DUM SPIRO-SPERO
Forum jest cz?ci? Fundacji Onkologicznej | przejdź do witryny Fundacji

Czat Mapa forum Formularz kontaktowyFormularz kontaktowy FAQFAQ
 SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  AlbumAlbum
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj
Znaleziono 1 wynik
DUM SPIRO-SPERO Forum Onkologiczne Strona Główna
Autor Wiadomość
  Temat: Rak piersi, Rak jajników ze wznową i progresją
tara

Odpowiedzi: 588
Wyświetleń: 251527

PostDział: Nowotwory piersi i ginekologiczne   Wysłany: 2009-05-15, 08:42   Temat: Rak piersi, Rak jajników ze wznową i progresją
Nadzieja - wczoraj chyba z godzinę pisałam post do Ciebie i nagle po prostu wyłączył sie komputer, a całą prace szlag trafił :wrr!: Z pewnościa DSS odpisze Ci z większą precyzją, ale wiem, że czekasz na jakiekolwiek infiormacje więc spróbuje pomóc na tyle na ile potrafię.
Cytat:
Co to jest to badanie Parafinowe?

Jest to rodzaj badania histopatologicznego
Cytat:
Badanie materiału utrwalonego (parafinowe)
Pozwala na wykonanie wielu rodzajów barwień i badań dodatkowych. Preparaty barwione są najczęściej hematoksyliną i eozyną, co uwidacznia strukturę jądra komórkowego oraz cytoplazmy.

Nadzieja napisał/a:
Zweryfikowanio preparaty histopatologiczne w Zakł. Histop. w IO w Gliwicach gdzie rozpoznanie konsult. ostat. :
HP-26586- Clear cell carcinoma G-3 ovarii.

Rak jasnokómrkowy jajnika G-3. G-3 oznacza, że mamy do czynienia z rakiem nieskozróżnicowanym- czyli najbardziej agresywnym, złośliwym (skala jest od G-1 do G-3) Niestety jego agresywność potwierdza czynny proces nowotworowy (rozsiew do otrzewnej) z którym teraz walczy Twoja mama.

Za pewne wiesz, że przy tak zaawansowanej chorobie nie ma juz szans na wyleczenie, chemioterapia drugiego rzutu moze zatrzymać na jakiś czas postęp choroby (raki o zróżnicowaniu G3 zwykle dobrze reagują na leczenie chemiczne) Nikt nie jest w stanie przewidziec jak długo będzie trwała stabilizacja czy remisja - statystycznie jest to chyba jakieś 6-12 m-cy. Wiem, że w przypadku ponownej wznowy są jeszcze możliwości zastosowania leków trzeciego rzutu - wtedy juz takich o możliwie najniższej toksyczności.
Mam nadzieje, że w przypadku Twojej mamy uda się uśpic choroba na jak najdłużej.

Mam nadzieje ze choć troche pomogłam, choć wieści nie są niestety dobre :(
Jak czuje sie mama?
 
Skocz do:  


logo

Statystki wizyt z innych stron
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group