1. Link do strony z możliwością wsparcia forum:
https://pomagam.pl/forumdss_2020_22

2. Konta nowych użytkowników są aktywowane przez Administrację
(linki aktywacyjne nie działają) - zwykle w ciągu ok. 24 ÷ 48 h.

DUM SPIRO-SPERO Forum Onkologiczne Strona Główna

Logo Forum Onkologicznego DUM SPIRO-SPERO
Forum jest cz?ci? Fundacji Onkologicznej | przejdź do witryny Fundacji

Czat Mapa forum Formularz kontaktowyFormularz kontaktowy FAQFAQ
 SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  AlbumAlbum
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj
Znaleziono 1 wynik
DUM SPIRO-SPERO Forum Onkologiczne Strona Główna
Autor Wiadomość
  Temat: Rak nerki jasnokomórkowy
tam-tam-taram

Odpowiedzi: 9
Wyświetleń: 6676

PostDział: Nowotwory układu moczowo-płciowego   Wysłany: 2014-10-20, 00:16   Temat: Rak nerki jasnokomórkowy
demeter,

z twoich opisow wynika, jak niewiele wiesz o chorobie ojca. I nie dziwie ci sie.

Twoj ojciec jest dorosla osoba i skoro nie chce jezdzic na kontrole, mowi, ze go boli - nic na to nie poradzisz.
Przepraszam cie za to, co napisze - ja nie mam zadnego wspolczucia dla alkoholikow. Niech sobie zyja, jak chca - niech chleja, ile chca. Jest to choroba, w Polsce bardzo rozpowszechniona, natomiast jak nie chce sie leczyc, to nie, jego sprawa.
Jestes dobra corka, moze nawet za dobra. Nie chce tego oceniac.
Rodzicow sie nie wybiera, to prawda, ale nie pozwol sobie niszczyc zycia ich problemami - w Polsce niestety panuje nabozny stosunek do rodzicow, a to, ze tylko lacza cie z nimi wiezy krwi, nie oznacza wcale, ze musisz ich kochac czy szanowac - na to trzeba sobie zapracowac.
Czasem masz o wiele lepszy kontakt z ludzmi niespokrewnionymi niz z ludzmi, z ktorymi lacza cie wiezy krwi.

Cytat:
Czy z taką diagnozą często zdarzają sie jakieś przeżuty??


Pisze sie ''przeRZuty'', a wiec przez ''rz''.

Tak, kazdy rak jest nowotworem zlosliwym, a wiec mogacym dawac przerzuty. Rak nerki czesto daje przerzuty do kosci, mozgu i dlatego tak wazne jest kontrolowanie.

Cytat:
śmieje się że ten jego rak jest już wycięty i wcale nie był złośliwy


Nie mowi prawdy - kazdy rak jest zlosliwy, a twoj ojciec mial raka nerki.

Cytat:
więc nie będziemy mu mówić co ma robić normalnie ręce opadają.


Tu ma ojciec racje - jest doroslym czlowiekim i niech robi, co chce. Ale to bol go zmusi do pojscia do lekarza.

Cytat:
A ja zauważyłam że ostatni znowu traci na wadze więc nie wiem czy się martwić czy nie, bo nie wiadomo czy to kwestia picia czy choroby.


Tego nie wiemy, aczkolwiek utrata masy ciala moze wskazywac na obecnosc procesu nowotworowego.
 
Skocz do:  


logo

Statystki wizyt z innych stron
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group